Druga porażka z Sassuolo w sezonie - Inter Mediolan ...

14 dni temu
Inter

Bramka Armanda Lauriente w 21 minucie spotkania zapewniła Sassuolo zwycięstwo nad Mistrzem Włoch. Inter Mediolan przegrał dziś w Sassuolo swój drugi mecz w sezonie i po raz drugi drużyną, która tego dokonała jest walczące o pozostanie w Serie A, Sassuolo. Powiedzieć, że nie był to dobry mecz Interu, to nic nie powiedzieć.Nie tak to miało wyglądać. Inter miał pojechać do Sassuolo po kolejny komplet punktów, ale nawet przeciwko drużynie, która w ostatnim czasie zawodziła na całej linii, trzeba zwycięstwo wywalczyć. Nie ma nic za darmo. Nie będzie więc 100 punktów i niektóre rekordy nie zostaną pobite.

Neroverdi byli zdesperowani na przedostatnim miejscu w tabeli, a dodatkowo Ruan Tressoldi był zawieszony. Samu Castillejo, Gregoire Defrel i Domenico Berardi kontuzjowani, podczas gdy Mattia Viti i Kristian Thorstvedt również nie byli w pełni zdrowi. Mistrzowie Włoch dążyli do rewanżu po porażce 2-1 z 27 września, która była ich jedyną przegraną w Serie A w sezonie.

Sassuolo otworzyło wynik w 21 minucie po błędzie Dumfriesa. Josh Doig odebrał piłkę Dumfriesowi i podał do Armanda Laurienté, który strzelił z pierwszej piłki pod samą poprzeczkę. Dumfries miał okazję się zrehabilitować pięć minut później, gdy został wypuszczony przez Kristjana Asllaniego, ale jego  strzał przemknął przed bramką.

Inter wpakował piłkę do siatki pod koniec pierwszej połowy, gdy strzał Carlosa Augusto został zablokowany i trafił do Lautaro Martineza, który wpakował piłkę do siatki przy dalszym słupku, ale przegląd VAR zadecydował, że nasz kapitan był na pozycji spalonej.

Inter próbował do końca meczu coś zmienić, ale zupełnie nie miał pomysłu ani irky, aby sforsować coraz bardziej defensywnie nastawionych gospodarzy. Ostatecznie druga porażka w sezonie stała się faktem.

SASSUOLO 1:0 INTER

strzelec: 21' Laurienté (S).

SASSUOLO (5-3-2): 47 Consigli; 22 Toljan (2 Missori 87'), 5 Erlic, 19 Kumbulla, 13 Ferrari, 43 Doig; 7 Henrique (6 Racic 87'), 35 Lipani (14 Obiang 70'), 42 Thorstvedt (24 Boloca 60'); 45 Laurienté, 9 Pinamonti.

Pozostali na ławce: 25 Pegolo, 28 Cragno, 3 Pedersen, 8 Mulattieri, 11 Bajrami, 15 Ceide, 21 Viti, 23 Volpato.

Trener: Davide Ballardini.

INTER (3-5-2): 77 Audero; 28 Pavard, 6 De Vrij, 95 Bastoni (17 Buchanan 69'); 2 Dumfries (7 Cuadrado 60'), 16 Frattesi (23 Barella 69'), 21 Asllani (14 Klaassen 74'), 22 Mkhitaryan (8 Arnautovic 60'), 30 Carlos Augusto; 70 Sanchez, 10 Lautaro.

Pozostali na ławce: 1 Sommer, 12 Di Gennaro, 5 Sensi, 9 Thuram, 20 Calhanoglu, 31 Bisseck, 32 Dimarco, 36 Darmian.

Trener: Simone Inzaghi.