ŁKS pożegnał się z Ekstraklasą. Śląsk wiceliderem [WIDEO]

14 dni temu

Piłkarze ŁKS Łódź w przyszłym sezonie będą grali w I lidze. Podopieczni Marcina Matysiaka w 31. kolejce przegrali 1:2 na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław i na trzy kolejki przed końcem rozgrywek stracili matematyczne szanse na utrzymanie.

ŁKS Łódź – Śląsk Wrocław - Figure 1
Zdjęcia Dziennik.pl
ŁKS nie wykorzystał gry w przewadze

Do przerwy kibice na stadionie w Łodzi nie oglądali goli. Na pierwszą bramkę musieli czekać do 53. minuty. Wtedy bramkarza gości z rzutu karnego pokonał Dani Ramirez.

Trwa ładowanie wpisu Twitter

Sensacją pachniało do 71. minuty. Wtedy do remisu doprowadził Jehor Macenko, a pięć minut później zwycięskiego gola dla gości strzelił Piotr Samiec-Talar.

Śląsk kończył mecz w "10", bo tuż przed końcem meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Macenko. Miejscowi mimo gry w przewadze nie zdołali już jednak doprowadzić do wyrównania.

Wrocławianie dzięki zwycięstwu awansowali na drugą pozycję w tabeli.

ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław 1:2 (0:0)Bramki: 1:0 Dani Ramirez (53-karny), 1:1 Jehor Macenko (71-głową), 1:2 Piotr Samiec-Talar (76)Żółta kartka - ŁKS Łódź: Engjell Hoti. Śląsk Wrocław: Nahuel Leiva, Jehor MacenkoCzerwona kartka za drugą żółtą – Śląsk Wrocław: Jehor Macenko (82)Sędzia: Karol Arys (Szczecin)Widzów: 7 186ŁKS Łódź: Aleksander Bobek - Kamil Dankowski, Levent Gulen, Rahil Mammadov, Piotr Głowacki (85. Pirulo) - Kay Tejan, Michał Mokrzycki (80. Jakub Letniowski), Engjell Hoti (72. Piotr Janczukowicz), Dani Ramirez, Antoni Młynarczyk (80. Bartosz Szeliga) - Husein Balic (72. Adrien Louveau)Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński - Jehor Macenko, Aleksander Paluszek, Simeon Petrow, Łukasz Bejger - Mateusz Żukowski (56. Piotr Samiec-Talar, 89. Martin Konczkowski), Michał Rzuchowski (69. Jakub Jezierski), Peter Pokorny, Petr Schwarz, Matias Nahuel Leiva - Erik Exposito