MILAN 1:1 GENOA [PRZERWA] - ACMilan.com.pl - AC Milan

13 dni temu
Milan – Genoa

Genoa rozpoczęła spotkanie bardzo zdeterminowana i szybko wywalczyła rzut karny po faulu Tomoriego. Jedenastkę pewnie wykonał Retegui. W 13. minucie piłka, po ładnym uderzeniu Pulisica, obiła słupek. W 38. minucie Milan oddał pierwszy celny strzał, ale piłka po strzale Leao wpadła do koszyczka Martíneza. Bramkarz Genoi chwilę później uratował swój zespół ładnie interweniując po uderzeniach Pulisica oraz Theo. W ostatniej minucie pierwszej połowy Rossoneri wyrównali golem Florenziego. Obrońca Milanu trafił do siatki głową po świetnej wrzutce Chukwueze. Do przerwy 1:1.

Tuż po zamianie stron defensorzy gospodarzy nie upilnowali Ekubana, który zdobył gola głową, choć futbolówka odbiła się jeszcze od Matteo Gabbii. W 52. minucie wyrównującą bramkę zdobył Chukwueze, ale nie została ona uznana, gdyż Nigeryjczyk był na spalonym. W 69. minucie idealną okazję zmarnował Giroud. Francuz chciał oszukać golkipera podcinką, ale nie trafił nawet w bramkę. W 72. minucie do remisu doprowadził jednak Gabbia. Wychowanek Milanu uderzył celnie po rzucie rożnym. Prowadzenie gospodarzom błyskawicznie po bramce na 2:2 dał strzałem z woleja Giroud. Tym razem Francuz się nie pomylił. Rossonerim nie udało się jednak utrzymać prowadzenia, bo na trzy minuty przed końcem samobója wbił wprowadzony przez Piolego Malick Thiaw.

MILAN 3:3 GENOA (1:1)