Podbeskidzie Bielsko-Biała - ARKA Gdynia 0:0

15 dni temu

Arka Gdynia zremisowała na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:0 w 31. kolejce Fortuna 1. Ligi. To rozczarowanie, gdyż rywal jest bliski degradacji. Ponadto żółto-niebiescy na skutek urazu stracili kapitana Dawida Gojnego, który zderzył się z... Olafem Kobackim. Natomiast Sebastian Milewski, który wrócił do gry po kontuzji, w ciągu kilkunastu sekund otrzymał dwie żółte kartki i od 80. minuty jego drużyna musiała grać w "10". Decyzje arbitrów nie podobały się sztabowi przyjezdnych, co skutkowało także kartkami dla trenerów i kierownika drużyny.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Arka - Figure 1
Zdjęcia Trojmiasto.pl

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni Pobierz aplikację: Android iPhone

Podbeskidzie Bielsko-Biała

95 Procek 6 Hlavica 5 Senić 77 Tomasik 55 Willmann 10 Banaszewski 3 Jodłowiec 27 Kolenc 53 Martinaga 24 Sitek 11 Ilicić

Rezerwowi: 43 Wieczorek, 2 Ziółkowski, 9 Abate, 17 Małachowski, 21 Liszka, 23 Misztal, 30 Zając, 47 Bernard, 48 Czader

Sędziowie: Idzik (Poznań) oraz Karasewicz, Cebulski

Składy

95 Lenarcik 32 Stolc 29 Marcjanik 4 Dobrotka 94 Gojny 20 Borecki 21 Skóra 8 Sidibe 39 Lipkowski 7 Kobacki 10 Czubak

Rezerwowi: 33 Depka, 2 Navarro, 6 Milewski, 9 Gaprindaszwili 13 Azacki, 17 Turski, 27 Hafez, 31 Staniszewski, 38 Predenkiewicz

Zmiany

10' Hlavica 66' Tomasik 78' Jodłowiec

Kartki

35' Bednarczyk kierownik drużyny 66' Navarro 74' Grzegorczyk asystent trenera 80' Milewski 80' Milewski 84' Łobodziński trener

Kartki

80' Milewski
Relacja LIVE

tak się złożyło, że w tej kolejce zwycięstwo Arki będzie korzystne dla Lechii, bo otworzy drogę do świętowanie awansu w Gdańsku już w sobotę, a jednocześnie przegrana GKS Tychy w tym meczu to przy zwycięstwie Arki, wyeliminowanie tego rywala z grona tych, którzy mogą zagrozić ekipie trenera Łobodzińskiego

Czy będzie feta na Długiej 4 maja? Lechia Gdańsk gotowa na różne scenariusze

Podbeskidzie ostatni raz wygrało 30 marca (2:1 z Termaliką Nieciecza), w pięciu ostatnich kolejkach raz zremisowało i czterokrotnie przegrało, do bezpiecznego miejsca w tabeli traci aż 8 punktów

w ostatniej kolejce Podbeskidzie przegrało w Krakowie 1:3, a w czwartek Wisła sięgnęła po Puchar Polski, wygrywając z Pogonią po dogrywce 2:1. Aż 5 zmian w porównaniu z tamtym meczem zrobił trener Skrobacz

na wniosek telewizji Polsat Sport mecz rozpocznie się z 10-minutowym opóźnieniem, planowany początek godz. 20:40

w pierwszym meczu 31. kolejki Górnik wygrał z Odrą 1:0

piłkarze na prezentacji. Arka żółte koszulki z niebieskim pasem, niebieskie spodenki, Podbeskidzie białe koszulki, niebieskie spodenki

losowanie kapitanów Gojnego (ARKA Gdynia) i Tomasika (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Ten drugi w przeszłości grał także w Arce

od środka boiska rozpoczęła Arka

1'

21. sekunda meczu. Czubak celnie główkował po dośrodkowaniu Stolca (ARKA Gdynia). Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) złapał piłkę

tym razem Stolc (ARKA Gdynia) zbyt mocno w kierunku Kobackiego (ARKA Gdynia). Od bramki zacznie Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Skóra (ARKA Gdynia) minął Kolenca (Podbeskidzie Bielsko-Biała), ale nie zdołał dośrodkować

Kobacki (ARKA Gdynia) na spalonym po kolejnym zagraniu z własnej połowy

strzał Kolenca (Podbeskidzie Bielsko-Biała) chyba minąłby bramkę, ale Lenarcik (ARKA Gdynia) rzucił się do piłki i ją złapał

10'

Żółtą kartką został ukarany Hlavica (Podbeskidzie Bielsko-Biała), który tuż przy linii bocznej pola karnego faulował Kobackiego

10'

Kobacki (ARKA Gdynia) wymaga pomocy medycznej

Kobacki (ARKA Gdynia) zostaje na boisku

Kobacki (ARKA Gdynia) próbował strzelać z rzutu wolnego, ale Hlavica (Podbeskidzie Bielsko-Biała) wybił piłkę poza własną bramkę

bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska

po faulu na Sidibe (ARKA Gdynia) rzut wolny dla Arki około 30 metrów od bramki

na spalonym Stolc (ARKA Gdynia) po zagraniu z rzutu wolnego Skóry (ARKA Gdynia)

Skóra (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny

z narożnika boiska dośrodkował Kobacki (ARKA Gdynia), a próba strzału sprzed pola karnego Gojnego (ARKA Gdynia) została zablokowana

niecelnie główkował Dobrotka (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Sidibe (ARKA Gdynia)

posiadanie piłki 58:42 na korzyść Arki

19'

Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) odbił piłkę do boku po indywidualnej akcji i bardzo dobrym strzale Kobackiego (ARKA Gdynia)

Willmann (Podbeskidzie Bielsko-Biała) dostał w plecy po strzale Lipkowskiego (ARKA Gdynia) i kończy się na kolejnym kornerze dla Arki

z narożnika boiska Gojny (ARKA Gdynia), a sprzed pola karnego celnie uderzył Sidibe (ARKA Gdynia). Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) złapał piłkę

po kontrze Willmanna (Podbeskidzie Bielsko-Biała) i jego strzale piłka odbiła się od nogi Dobrotki (ARKA Gdynia) i wyszła poza bramkę Arki

Lenracik dobrze wyszedł z bramki i pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska

Czubak walczył o piłkę z Senicą (Podbeskidzie Bielsko-Biała), ale uciekła ona poza bramkę

27'

Willmann (Podbeskidzie Bielsko-Biała) potrzebuje pomocy medycznej, ucierpiał w starciu z Dobrotką (ARKA Gdynia)

Willmann (Podbeskidzie Bielsko-Biała) nie tylko został na boisku, ale od razu ruszył do ataku. Sprzed pola karnego strzelił obok bramki

dobry wślizg Boreckiego (ARKA Gdynia), który nie pozwolił Banaszewskiemu (Podbeskidzie Bielsko-Biała) na kontrę

składna akcja Arki, piłka przeniesiona z prawego na lewe skrzydło, strzał Kobackiego (ARKA Gdynia) jednak obok słupka

35'

Żółtą kartką został ukarany Bednarczyk, kierownik drużyny (ARKA Gdynia)

obraz gry bez zmian, optyczna przewaga Arki

Ilicić faulował Dobrotkę (ARKA Gdynia), który wyprowadzał piłkę od bramki

Stolc (ARKA Gdynia) zdobył korner

w rzutach rożnych 5:1 dla Arki

po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kobackiego (ARKA Gdynia) uderzenie głową Marcjanika (ARKA Gdynia). Piłka spadła na górną siatkę bramki Podbeskidzia

dośrodkowanie Kobackiego (ARKA Gdynia) nie doszło do Czubaka

prostopadłe podanie Sidibe (ARKA Gdynia), ale Senić (Podbeskidzie Bielsko-Biała) nie pozwolił wyjść sam na sam z bramkarzem czubakowi

Martinaga (Podbeskidzie Bielsko-Biała) zdobył rzut rożny dla gospodarzy

krótko rozegrany korner przez miejscowych nie zaskoczył Arki

45'

Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) na raty, ale złapał piłkę po indywidualnej akcji i strzale Kobackiego (ARKA Gdynia)

7. strzał Arki, w tym 4. celny

co najmniej 60 sekund doliczonych do pierwszej połowy

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - ARKA GDYNIA 0:0

Arka przeważa. Bardzo aktywny był Kobacki (ARKA Gdynia), który wchodził w udane dryblingi, a indywidualne akcje skończył celnymi strzałami. Już w 21. sekundzie dobrą okazję na otwarcie wyniku miał również Czubak. Na razie Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) nie dał się pokonać. Podbeskidzie jest nastawione na grę z kontry, ale na razie poważniej nie zagroziło bramce Lenarcika (ARKA Gdynia).

46'

Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Martinaga, w jego miejsce wchodzi Bernard.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Arka - Figure 2

drugą połowę od środka rozpoczęło Podbeskidzie

Arka bez zmian w składzie

Dobrotka (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu Sitka

Sitkowi piłka uciekła poza boisko

niewiele brakowało, aby Tomasik (Podbeskidzie Bielsko-Biała) się pomylił i piłka zagra przez Sidibe (ARKA Gdynia) znalazłaby się pod nogami Skóry (ARKA Gdynia)

51'

"bomba" z dystansu Jodłowca i kapitalna interwencja Lenarcika (ARKA Gdynia), który wybił piłkę poza bramkę

Jodłowiec (Podbeskidzie Bielsko-Biała) nie zdołał oddać strzału głową po dośrodkowaniu Banaszewskiego (Podbeskidzie Bielsko-Biała) z narożnika boiska

kolejny korner dla Podbeskidzia tym razem po akcji willmanna

i trzeci korner z rzędu dla miejscowych

cały czas z narożnika boiska dośrodkowywał Banaszewski (Podbeskidzie Bielsko-Biała), seria rzutów rożnych kończy się po niecelnym strzałem Willmanna (Podbeskidzie Bielsko-Biała) sprzed pola karnego

54'

zderzenie Gojnego (ARKA Gdynia) i Kobackiego (ARKA Gdynia) przed własnym polem karnym

55'

sygnalizowana przez fizjoterapeutów potrzeba zmiany w przypadku Gojnego (ARKA Gdynia)

rozgrzewa się Navarro (ARKA Gdynia), a Tomasik (Podbeskidzie Bielsko-Biała) pobiegł po wskazówki do trenera Podbeskidzia

56'

Kobacki (ARKA Gdynia) zostaje na boisku, ale Gojny (ARKA Gdynia) schodzi z prawą ręką na temblaku

opaskę kapitana przejął Stolc (ARKA Gdynia)

57'

ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gojny, w jego miejsce wchodzi Navarro.

zmiana w ustawieniu obrony Arki. Stolc (ARKA Gdynia) przeszedł z prawej na lewą stronę, a Navarro (ARKA Gdynia) gra jako prawy obrońca

centrostrzał Stolca (ARKA Gdynia) prosto w ręce Procka

Sitek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) pada w polu karnym Arki, sędzia nakazał grać dalej

Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) wybił piłkę poza boisko, aby sędzia obejrzał sytuację na VAR

gramy dalej, nie ma zmiany decyzji sędziego

kończy rozgrzewkę Milewski (ARKA Gdynia)

65'

ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lipkowski, w jego miejsce wchodzi Milewski.

66'

Żółtą kartką został ukarany Tomasik (Podbeskidzie Bielsko-Biała) po faulu na Skórze

66'

Żółtą kartką został ukarany Navarro (ARKA Gdynia), który sfaulował Sitka i odkopnął piłkę

przechwyt Milewskiego (ARKA Gdynia), ale Czubak na spalonym

sędzia ustnie napomina Jodłowca, który faulował Milewskiego (ARKA Gdynia). Obaj ci piłkarze... razem grali w Piaście Gliwice

Senić (Podbeskidzie Bielsko-Biała) sfaulował Skórę (ARKA Gdynia) na wysokości własnego pola karnego

Navarro (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego do Skóry (ARKA Gdynia), który niedokładnie dośrodkował

72'

Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Banaszewski, w jego miejsce wchodzi Zając.

nieudane dośrodkowanie Willmanna (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

nieporozumienie między Hlavicą (Podbeskidzie Bielsko-Biała) a Prockiem, wbiegł między nich Czubak, ale bramkarz zdołał naprawić błąd

Skóra (ARKA Gdynia) znów wywalczył rzut rożny na wysokości pola karnego, tym razem faulował Tomasik (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

74'

Żółtą kartką został ukarany Grzegorczyk asystent trenera (ARKA Gdynia).

z rzutu wolnego dośrodkował Navarro (ARKA Gdynia), seria główek piłkarzy Arki w polu karnym, ale ostatecznie futbolówkę przejął Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

niecelnie główkował Czubak po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia)

po przerwie mecz się wyrównał

78'

zderzenie głowami Dobrotki (ARKA Gdynia) i Sitka, pomocy medycznej wymaga piłkarz gospodarzy

78'

Żółtą kartką został ukarany Jodłowiec (Podbeskidzie Bielsko-Biała) za dyskusję z sędzią

Sitek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) pozostał na boisku

Milewski (ARKA Gdynia) w kontrze sfaulował Senicia (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

80'

Żółtą kartką został ukarany Milewski (ARKA Gdynia).

80'

Milewski (ARKA Gdynia) otrzymał drugą żółtą i czerwoną kartkę. Obie kartki za niesportowe zachowanie. Arka kończyć będzie w "10"

80'

Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sitek, w jego miejsce wchodzi Abate.

80'

Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kolenc, w jego miejsce wchodzi Misztal.

Skóra (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny

83'

Sidibe (ARKA Gdynia) strzelił w poprzeczkę!

Skóra (ARKA Gdynia) pada jeszcze w polu karnym po starciu z Tomasikiem (Podbeskidzie Bielsko-Biała), sędzia nie reaguje

84'

Żółtą kartką został ukarany Łobodziński trener (ARKA Gdynia).

sędzia nasłuchuje jeszcze podpowiedzi VAR

nie ma zmiany decyzji, gra wznowiona

rozgrzewa się Gaprindaszwili (ARKA Gdynia)

88'

ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Gaprindaszwili.

Arka gra w "10", a zatem zdecydowała się grać bez młodzieżowca

niecelny strzał z dystansu Misztala (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

co najmniej 5 minut doliczonych do drugiej połowy

Borecki (ARKA Gdynia) zabrał piłkę Iliciciowi przed własnym polem karnym

i jesteśmy już z drugiej strony boiska, gdzie odgwizdany faul Czubaka

90+2

"Bomba" Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia). Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) wybił piłkę poza bramkę

bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu Navarro (ARKA Gdynia) z narożnika boiska

niecelnie główkował Ilicić

niedokładne dośrodkowanie Stolca (ARKA Gdynia). Piłkę przejął Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

strzał nad bramką Czubaka po kontrze Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia)

KONIEC MECZU. PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - ARKA GDYNIA 0:0

Arka na pewno w tej kolejce nie awansuje, a Podbeskidzie nie spadnie. Jednak remis nie może cieszyć żadnej z tych ekip. To także pewne komplikacje dla Lechii. Gdy bowiem jutro wygra z GKS Tychy, to będzie jeszcze musiała poczekać na stratę punktów GKS Katowice, aby cieszyć się z awansu. Arka wyraźnie wygrała statystykę strzałów celny 7:1, ale w drugiej połowie zgrała słabiej niż do przerwy, co pokazuje bilans posiadania piłki - 52:48 na korzyść Podbeskidzia. Najbliżej gola dla żółto-niebieskich był Sidibe (ARKA Gdynia), który posłał piłkę w poprzeczkę, a w doliczonym czasie meczu groźnie jeszcze strzelał Gaprindaszwili (ARKA Gdynia). Natomiast Lenarcika (ARKA Gdynia) najmocniej zatrudnił Jodłowiec (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Bardzo nerwowo było na ławce rezerwowych. Sypały się kartki, gdyż członkowie sztabu nie rozumieli decyzji sędziego głównego. Z pewnością największą kontrowersją jest czerwona kartka dla Milewskiego (ARKA Gdynia), który obie kartki otrzymał w ciągu kilkunastu sekund po niegroźnym faulu. Wyglądało jakby arbiter pierwszą kartkę pokazał za to, że piłkarz... klaskał po odgwizdaniu faulu, a potem musiało dojść do jakieś utarczki słownej. Dużym osłabienie dla Arki jest również kontuzja Gojnego, który urazu ręki nabawił się w zderzeniu z... Kobackim.

Typowanie wyników

ARKA Gdynia

Jak typowano 8% 29 typowań Podbeskidzie Bielsko-Biała 12% 41 typowań REMIS 80% 276 typowań ARKA Gdynia
Tabela po 31 kolejkach

Piłka nożna - I liga

Drużyny M Z R P Bilans Pkt. 1 Lechia Gdańsk 30 18 5 7 50:26 59 2 Arka Gdynia 31 17 8 6 50:31 59 3 GKS Tychy 30 16 3 11 40:34 51 4 GKS Katowice 30 14 8 8 51:31 50 5 Wisła Kraków 30 13 10 7 56:37 49 6 Górnik Łęczna 31 12 13 6 31:26 49 7 Motor Lublin 30 14 7 9 41:36 49 8