Aryna Sabalenka pokonała Igę Świątek w finale. Czy historia się ...

16 dni temu

Aryna Sabalenka w zeszłym roku pokonała Igę Świątek w finale turnieju WTA w Madrycie.

Iga Świątek i Aryna Sabalenka zmierzą się w finale tegorocznej edycji turnieju WTA w Madrycie. Warto przypomnieć, że w 2023 roku te same zawodniczki rywalizowały w ostatnim meczu hiszpańskiej imprezy. Wtedy lepsza okazała się Białorusinka.

Sabalenka - Figure 1
Zdjęcia polsatsport.pl

Tenisowi kibice już nie mogą doczekać się zbliżającego się finału tegorocznej edycji turnieju w Madrycie. O prestiżowe trofeum rywalizować będą dwie światowe gwiazdy sportu - Iga Świątek i Aryna Sabalenka. Warto przypomnieć, jak wyglądał finał hiszpańskiej rywalizacji w zeszłym roku. Wtedy naprzeciwko siebie stanęły... te same zawodniczki.

Początek meczu był wyrównany. Sabalenka przełamała przeciwniczkę dopiero w ósmym gemie, dzięki czemu zapewniła sobie zwycięstwo w pierwszym secie (6:3). Druga partia potoczyła się już po myśli zawodniczki z Raszyna. Świątek wygrała dwa gemy serwisowe przeciwniczki i triumfowała w tej części pojedynku 6:3.

Walka w ostatnim secie była nader zacięta. Chociaż Polka była w stanie przełamać przeciwniczkę, to dwukrotnie nie potrafiła obronić swojego serwisu. Tenisistka z Mińska potrzebowała czterech piłek meczowych, ale ostatecznie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę (6:3) i wygrała turniej w stolicy Hiszpanii.

Czy takim samym rezultatem zakończy się tegoroczny finał? Już w sobotę 4 maja naprzeciwko siebie podczas ostatniego meczu hiszpańskiej imprezy ponownie staną Świątek i Sabalenka. Obecna liderka światowego rankingu na pewno będzie chciała zaprezentować się lepiej niż w zeszłym roku.