Nieudany debiut Wieczystej Kraków w Betclic II lidze

20 lip 2024
2 liga

Resovia wcześnie utrudniła zadanie gospodarzom, ponieważ zdobyła prowadzenie 1:0 już w 9. minucie strzałem Macieja Górskiego. Doświadczony napastnik popisał się rewelacyjnym strzałem z dystansu do bramki, a piłkę zgubił niewiele wcześniej Jacek Góralski. Wieczysta miała dużo czasu na doprowadzenie do remisu, ale nie zdołała przeprowadzić ani jednej skutecznej akcji.

Skra Częstochowa ponownie jest w gronie drugoligowców, chociaż wskoczyła do niego krótko przed sezonem zamiast wycofanej Raduni Stężyca. Na dodatek musi odrabiać siedem punktów ujemnych otrzymanych w procesie licencyjnym. W pierwszym meczu Skra nie zmieniła swojej sytuacji, ponieważ przegrała 1:3 z ŁKS-em II Łódź. Zwycięzcy już po pięciu minutach mieli dwubramkową przewagę.

We wcześniejszym meczu pokazał się inny beniaminek. Pogoń Grodzisk Mazowiecki weszła mocnym uderzeniem na szczebel centralny i zwyciężyła 2:0 z Polonią Bytom. Na oba gole nie trzeba było długo czekać. Była 22. minuta i beniaminek cieszył się trafieniami Karola Noiszewskiego i Kamila Odolaka. Polonia, która w poprzednim sezonie grała w barażach o awans, nie potrafiła odpowiedzieć ani jedną bramką i zaliczyła falstart.

1. kolejka Betclic II ligi:

Wieczysta Kraków - Resovia 0:1 (0:1) 0:1 - Maciej Górski 9'

ŁKS II Łódź - Skra Częstochowa 3:1 (2:0) 1:0 - Aleksander Ślęzak 2' 2:0 - Jan Kuźma 5' 3:0 - Aleksander Ślęzak 48' 3:1 - Igor Ławrynowicz 50'

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Polonia Bytom 2:0 (2:0) 1:0 - Karol Noiszewski 7' 2:0 - Kamil Odolak 22'

Tabela Betclic II ligi:

Czytaj także: Pogoń Szczecin podjęła decyzję w sprawie bramkarza Czytaj także: Był jedną nogą w Ekstraklasie, celuje w awans. "Żona jest z Kenii i wierzy w przeznaczenie"

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!