Dwa gole i sędziowska kontrowersja w Londynie. Arsenal stracił ...

31 sie 2024
Start Arsenal FC Dwa gole i sędziowska kontrowersja w Londynie. Arsenal stracił punkty
PAP/EPA / Andy Rain / Na zdjęciu: Arsenal zremisował z Brighton and Hove Albion w meczu 3. kolejki Premier League

Arsenal - Figure 1
Zdjęcia WP SportoweFakty

Arsenal grał w osłabieniu niemal przez całą drugą połowę i ostatecznie tylko zremisował z Brighton and Hove Albion 1:1 w meczu 3. kolejki Premier League. Na gola Kaia Havertza odpowiedział w drugiej połowie Joao Pedro.

Jedni i drudzy po dwóch kolejkach mieli w dorobku po sześć punktów, więc - jakby nie patrzeć - był to hit kolejki. Poziom raczej rozczarował, choć emocji nie brakowało

Arsenal miał przewagę od samego początku, jednak bardzo długo nic z tego nie wynikało. Wreszcie błąd popełnił Lewis Dunk i Bukayo Saka wyprowadził Kaia Havertza na czystą pozycję, a ten spokojnie przelobował Barta Verbruggena.

Sytuacja gospodarzy skomplikowała się jednak na początku drugiej połowy, ale mieliśmy tu do czynienia z lekką kontrowersją. Declan Rice otrzymał drugą żółtą kartkę za lekkie odkopnięcie piłki po gwizdku. A w zasadzie muśnięcie piłki, po którym zresztą został kopnięty przez rywala. Sędzia Chris Kavanagh był jednak bezwzględny i wyrzucił Anglika z boiska. Londyńczycy nie mogli się z tym pogodzić i chyba zabrakło trochę konsekwencji u arbitra, bo w pierwszej połowie podobnie zachował się Joao Pedro i uniknął kary.

Arsenal - Figure 2

Drużyna Brighton wykorzystała to niemal natychmiast. Dunk popisał się kapitalnym prostopadłym podaniem z ominięciem drugiej linii, Yankuba Minteh co prawda źle zachował się w sytuacji sam na sam z Davidem Rayą, ale golkiper "Kanonierów" nie mógł nic zrobić przy dobitce Joao Pedro.

Przyjezdni - co oczywiste - mieli przewagę, ale równie dobrze mogli przegrać. Stałoby się tak, gdyby Arsenal wykorzystał przynajmniej jedną z dwóch sytuacji po przerwie. W krótkim odstępie czasu szanse mieli Havertz (stanął oko w oko z bramkarzem, lecz strzelił kiepsko), a następnie Bukayo Saka nie zamknął na wślizgu dośrodkowania Niemca.

Polacy? Jakub Moder nie znalazł się w kadrze Brighton, z kolei Jakub Kiwior całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych Arsenalu.

Arsenal FC - Brighton and Hove Albion 1:1 (1:0)1:0 Kai Havertz 38'1:1 Joao Pedro 58'

Arsenal - Figure 3

Składy:

Arsenal: David Raya - Ben White, William Saliba, Gabriel Magalhaes, Jurrien Timber (80' Ołeksandr Zinczenko) - Martin Odegaard (74' Gabriel Martinelli), Thomas Partey, Declan Rice - Bukayo Saka, Kai Havertz, Leandro Trossard (59' Riccardo Calafiori).

Brighton: Bart Verbuggen - Joel Veltman (72' Pervis Estupinan), Jan Paul van Hecke, Lewis Dunk, Jack Hinshelwood - Yankuba Minteh (72' Georginio Rutter), James Milner (17' Yasin Ayari), Carlos Baleba, Joao Pedro, Kaoru Mitoma (85' Simon Adingra) - Danny Welbeck (85' Julio Enciso).

Żółte kartki: Rice, Partey, Timber, Raya (Arsenal) oraz Minteh, Joao Pedro (Brighton).Czerwona kartka: Rice 49' (Arsenal, za drugą żółtą).

Sędzia: Chris Kavanagh.

#DrużynaMZRPBramkiPkt 1 Brighton and Hove Albion 3 2 1 0 6:2 7 2 Arsenal FC 3 2 1 0 5:1 7 3 Manchester City 2 2 0 0 6:1 6 4 Liverpool FC 2 2 0 0 4:0 6 5 Tottenham Hotspur 2 1 1 0 5:1 4 6 Newcastle United 2 1 1 0 2:1 4 7 Nottingham Forest 2 1 1 0 2:1 4 8 Chelsea FC 2 1 0 1 6:4 3 9 West Ham United 2 1 0 1 3:2 3 10 Fulham FC 2 1 0 1 2:2 3 11 Manchester United 2 1 0 1 2:2 3 12 Aston Villa 2 1 0 1 2:3 3 13 Brentford FC 2 1 0 1 2:3 3 14 AFC Bournemouth 2 0 2 0 2:2 2 15 Leicester City 2 0 1 1 2:3 1 16 Southampton FC 2 0 0 2 0:2 0 17 Crystal Palace 2 0 0 2 1:4 0 18 Ipswich Town 2 0 0 2 1:6 0 19 Wolverhampton Wanderers 2 0 0 2 2:8 0 20 Everton 2 0 0 2 0:7 0