Atletico najadło się strachu! 90 minuta zadecydowała o wszystkim

2 godziny temu

Przegląd Sportowy OnetPiłka nożnaLiga MistrzówAtletico najadło się strachu! 90 minuta zadecydowała o wszystkim

Atlético Madryt – RB Lipsk - Figure 1
Zdjęcia Onet

Liga Mistrzów

Atletico Madryt miało bardzo trudną przeprawę z RB Lipsk, ale wygrało 2:1. Mecz był pełen zwrotów, a wszystko zmieniało się, jak w kalejdoskopie. Najgoręcej było w samej końcówce. Wtedy wszystko odwróciło się po raz kolejny. Sprawdź, jak podopieczni Diego Simeone pokonali swoich rywali.

PAP/EPA/Juanjo Martin (Foto: PAP (zdjęcia) - PS.Onet.pl)
Więcej ciekawych historii znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet

Atletico Madryt przystąpiło do tego meczu po serii dobrych wyników w LaLiga, gdzie w ostatnich pięciu meczach odnieśli trzy zwycięstwa i dwa remisy. RB Lipsk również prezentowało solidną formę, wygrywając trzy z ostatnich pięciu spotkań, w tym jedno w Pucharze Niemiec. Obie drużyny miały zatem na koncie udane występy, co zapowiadało emocjonujące starcie.

Atlético Madryt – RB Lipsk - Figure 2

W poprzednich bezpośrednich spotkaniach między tymi drużynami, RB Lipsk wygrał 2:1 w 2020 r., co dodawało dodatkowego smaczku tej rywalizacji. Atletico Madryt miało jednak przewagę własnego boiska. To wydawało się dawać pewną przewagę, choć początek spotkania temu przeczył.

Już w 4. minucie RB Lipsk objął prowadzenie po golu Benjamina Sesko, który wykorzystał asystę Ikoma Loisa Opendy. Atletico odpowiedziało w 28. minucie, kiedy Antoine Griezmann strzelił wyrównującą bramkę po podaniu Marcosa Llorente.

Atlético Madryt – RB Lipsk - Figure 3
Szczęśliwa ostatnia minuta

Atletico dążyło do zwycięstwa przez pozostałą część meczu. W końcu, w drugiej połowie, w 90. minucie, Jose Gimenez zdobył zwycięskiego gola dla Atletico po asyście Griezmanna. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla gospodarzy. W trakcie spotkania sędzia pokazał sześć żółtych kartek, z czego cztery dla zawodników RB Lipsk i dwie dla Atletico Madryt.

Mecz był pełen emocji i intensywnej gry. Atletico Madryt miało 52 proc. posiadania piłki, oddało 9 strzałów niecelnych i 4 celne. RB Lipsk miał 48 proc. posiadania piłki, 2 strzały niecelne i 3 celne. Obie drużyny miały po 0 czerwonych kartek, ale RB Lipsk otrzymał więcej żółtych kartek (4) w porównaniu do Atletico (2). W sumie Atletico miało 14 rzutów wolnych, a RB Lipsk 16.

Atlético Madryt – RB Lipsk - Figure 4

Treść stworzona ze wsparciem AI

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:

19 września 2024 23:11

Przeczytaj także

Tenis 3 min.

Federer o Zverevie: musisz grać odważnie, tytułu wielkoszlemowy sam nie trafi w twoje ręce

Alexander Zverev to obecnie jeden z najlepszych tenisistów na świecie. Ma na koncie wiele sukcesów, ale wciąż nie spełnił marzenia o wielkoszlemowym tytule. Roger Federer, który przebywa obecnie w Berlinie w związku z Pucharem Lavera, uważa, że Niemiec nie wygra jednej z czterech najważniejszych imprez na świecie, jeśli nie przestanie grać pasywnie.

Atlético Madryt – RB Lipsk - Figure 5

Hokej na lodzie 3 min.

Kostek: Pokazaliśmy, że Unia to drużyna z naszej ligi i możemy z nimi grać [WIDEO]

GKS Katowice nie zdołał utrzymać zwycięskiej passy rozpoczętej po pierwszej kolejce TAURON Hokej Ligi. Podopieczni Jacka Płachty w swoim drugim meczu ulegli na wyjeździe Re-Plast Unii Oświęcim 3:4. Jak to starcie ocenił Arkadiusz Kostek?

Prusak: Trener powiedział w szatni parę mocnych słów [WIDEO]

Re-Plast Unia Oświęcim po czterech meczach rozegranych w Hokejowej Lidze Mistrzów wróciła do zmagań ligowych. Ekipa z grodu nad Sołą w swoim premierowym starciu sezonu 2024/2025 TAURON Hokej Ligi zmierzyła się z GKS-em Katowice. Biało-niebiescy wygrali 4:3, a o tym spotkaniu porozmawialiśmy z Adrianem Prusakiem.

Atlético Madryt – RB Lipsk - Figure 6

Liga Mistrzów 10 min.

Hiszpanie grzmią po porażce w Monaco. "Barcelona popełniła samobójstwo"

AS Monaco pokonało Barcelonę 2:1, a media w Katalonii miały sporo uwag do zespołu prowadzonego przez Hansi Flicka. Nagłówki mówią wszystko: "Nowa Liga Mistrzów, stara Barca" — pisze "Mundo Deportivo", "Barca popełnia samobójstwo w Monako" — nie owijała w bawełnę "Marca".

Liga Mistrzów 12 min.

Koszmary Barcelony wróciły! Sabotażysta znów dał o sobie znać

Ledwo FC Barcelona opuściła krajowe podwórko i od razu wraca z podkulonym ogonem. Wyprawa do Księstwa Monako zakończyła się niespodziewaną porażką, choć biorąc pod uwagę okoliczności, tak naprawdę nie mogło być inaczej. Tak to już jest, gdy w składzie masz sabotażystę. A że jest to zaufany człowiek trenera, a do tego znacząca postać w szatni, to nie ma szans z tym wygrać. Pewne pozytywy po meczu z AS Monaco (1:2) z punktu widzenia wicemistrza Hiszpanii jednak są.

Atlético Madryt – RB Lipsk - Figure 7

Liga Mistrzów 20 min.

Trudno w to uwierzyć. Tylko spójrz na tę serię Roberta Lewandowskiego. Koszmar!

Robert Lewandowski nieudanie rozpoczął nową edycję Ligę Mistrzów. FC Barcelona przegrała na wyjeździe z AS Monaco 1:2 i nie zaprezentowała gry, jaką imponuje w LaLidze, gdzie przewodzi całej stawce. Choć trudno w to uwierzyć, "Lewy" w ostatnich dziesięciu wyjazdowych występach w Champions League zdobył tylko... jednego gola! Oto szczegóły.

Atlético Madryt – RB Lipsk - Figure 8

Liga Mistrzów 36 min.

Wtedy Robert Lewandowski schował twarz w dłoniach. To najlepsze podsumowanie

Robert Lewandowski z pewnością nie chciał, aby jego występ tak wyglądał. Polski napastnik rozpoczął drugą setkę meczów w zespole FC Barcelona i nie dał rady pomóc swojej drużynie. Istotne było jednak jego zachowanie po wyrównującym golu, którego strzelił Lamine Yamal.

Liga Mistrzów 44 min.

Piłkarskie szachy we Włoszech. Rozczarowujący hit Ligi Mistrzów

W meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów Atalanta zmierzyła się z Arsenalem na Gewiss Stadium w Bergamo. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem 0:0. Kluczowym momentem meczu była niewykorzystana przez Mateo Reteguiego jedenastka w 51. minucie. W meczu padło wiele żółtych kartek, a także liczne zmiany zawodników.

Atlético Madryt – RB Lipsk - Figure 9

Żużel 1 godz.

Znamy już finalistów fazy play-off. Rewelacja PGE Ekstraligi wylądowała w karetce!

Żużlowcy Belle Vue Aces przegrali we czwartkowy wieczór na wyjeździe z Sheffield Tigers 40:50, ale przewaga, jaką wypracowali sobie w pierwszym starciu półfinałowym fazy play-off angielskiej Premiership wystarczyła im do awansu do wielkiego finału. W nim zmierzą się z Leicester Lions. Źle zmagania zakończyły się dla Benjamina Cooka, który w jednym z wyścigów uczestniczył w poważnym wypadku i w karetce został odwieziony do szpitala.

Atlético Madryt – RB Lipsk - Figure 10

Liga Mistrzów 1 godz.

Sensacyjny wicelider Ligi Mistrzów! Takich widoków jeszcze nie widzieliśmy [TABELA]

Nowa formuła Ligi Mistrzów stała się faktem i właśnie poznaliśmy wygląd 36-drużynowej tabeli rozgrywek. Po pierwszej kolejce na czele niespodzianki nie ma, ale te zaczynają się już od drugiego miejsca za sprawą drużyny Polaka. A o lokacie Barcelony najbardziej adekwatnie świadczy fakt, że w tabeli znalazła się obok... Sturmu Graz.

Atlético Madryt – RB Lipsk - Figure 11

Wielki debiut Francuzów w Lidze Mistrzów! Zwycięstwo po szalonym meczu

W meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów rozegranym 19 września 2024 r. na stadionie Municipal du Roudourou w Guingamp Brest pokonał Sturm Graz 2:1. Kluczowym momentem spotkania była bramka samobójcza Edimilsona Fernandesa oraz czerwona kartka dla Dimitri Lavalee w 88. minucie.

Atlético Madryt – RB Lipsk - Figure 12

18-latek pogrążył Barcelonę w Lidze Mistrzów! Wielki błąd obrony [WIDEO]

Pierwszego meczu w Lidze Mistrzów Barcelona nie zaliczy do udanych. Blaugrana przegrała 1:2 z Monaco i przez ponad 80 minut musiała grać w osłabieniu. Choć moment magii miał Lamine Yamal, to gol George Ilenikhena w 71. minucie po dużym błędzie obrony pogrążył drużynę Roberta Lewandowskiego i sprawił, że odniosła ona pierwszą porażkę w tym sezonie.

Szaleństwo w Lidze Mistrzów! Niemiecki walec i historyczny triumf debiutanta

Bayer Leverkusen w imponującym stylu rozpoczął nową Ligę Mistrzów. Piłkarze Xabiego Alonso rozbili na wyjeździe Feyenoord 4:0, zdobywając wszystkie gole już w pierwszej połowie spotkania! Bohaterem został Florian Wirtz, który dwukrotnie trafił do siatki rywali. Rozczarowała za to FC Barcelona z Robertem Lewandowskim w składzie, przegrywając z AS Monaco. Świętować może także inny francuski klub, który odniósł historyczne zwycięstwo. Sprawdź, co działo się w czwartkowych meczach Champions League!

Atlético Madryt – RB Lipsk - Figure 13

Stłamszony Robert Lewandowski, Barcelona na kolanach, sensacja w hicie LM!

Pierwszy kwadrans Barcelony w Lidze Mistrzów był jak zderzenie z tirem. Fatalny błąd, czerwona kartka i stracony gol sprawiły, że AS Monaco miało wszystko we własnych rękach, by sprawić sensację. Pojedynczy błysk Lamine Yamala na niewiele się zdał, bo Barcelona i tak nie uchroniła się przed porażką 1:2. Robert Lewandowski nie miał w tym meczu nic do powiedzenia. Zapamiętamy go wyłącznie z jednej sytuacji.

Atlético Madryt – RB Lipsk - Figure 14

Serie A 1 godz.

To Nicola Zalewski był zapalnikiem! Ujawniają kulisy sensacji w Rzymie

AS Roma zwolniła klubową legendę trenera Daniele De Rossiego. Dziennikarze "La Republica" ujawniają, że wśród punktów zapalnych jest sprawa Nicoli Zalewskiego, który został odsunięty od kadry, a następnie przywrócony. Oto kulisy.

Liga Mistrzów 2 godz.

Co za gol Lamine'a Yamala! Nawet nie popatrzył na Roberta Lewandowskiego [WIDEO]

Choć mecz z Monaco w Lidze Mistrzów zaczął się dla Barcelony fatalnie i ta nie dość, że grała w "10", to jeszcze przegrywała 0:1, to błysk geniuszu Lamine'a Yamala doprowadził do wyrównania. Nastolatek strzelił kapitalną bramkę i nawet nie spojrzał w kierunku Roberta Lewandowskiego, który wychodził na czystą pozycję.