Bayern Monachium wygrał z SC Freiburg: wynik i relacja ...

17 dni temu
Bayern – Freiburg

Trening Bayernu Monachium przed meczem z Realem Madryt w pierwszym półfinale LM

Liderem Bundesligi niespodziewanie jest Heidenheim, który wygrał z Augsburgiem aż 4:0. Sześć punktów mają również drugi Bayern i trzeci RB Lipsk.

Pewna wygrana Bayernu

Piłkarze Bayernu w niedzielę objęli prowadzenie w 38. minucie po golu z rzutu karnego króla strzelców poprzedniego sezonu - Anglika Harry'ego Kane'a.

Wynik na 2:0 ustalił w 78. minucie Thomas Muller. Doświadczony piłkarz miał tego dnia szczególne powody do radości. Rozegrał 710. mecz w Bayernie, licząc wszystkie rozgrywki (475 w Bundeslidze), dzięki czemu ustanowił klubowy rekord, należący dotychczas do legendarnego bramkarza Seppa Maiera.

"Thomas, jesteś legendą!" - napisał klub na platformie X.

Bayern ma na koncie dwie ligowe wygrane, ale liderem dzięki lepszej różnicy bramek został - po raz pierwszy w historii Bundesligi - zespół Heidenheim, który wcześniej w niedzielę wygrał u siebie z Augsburgiem 4:0. W ekipie gości zabrakło leczącego od wielu miesięcy kontuzję Roberta Gumnego.

Przegrana Bayeru

"Aptekarze" poprzedniej porażki na krajowym podwórku doznali 27 maja 2023 roku - 0:3 z VfL Bochum. Przez cały sezon 2023/24 podopieczni trenera Xabiego Alonso pozostawali w Niemczech niepokonani - nie przegrali żadnego z 34 ligowych meczów (28 zwycięstw, sześć remisów), na dodatek sięgnęli po Puchar Niemiec, a dwa tygodnie temu zdobyli też superpuchar kraju.
Piłkarze z Lipska z sześcioma punktami zajmują trzecie miejsce, a Bayer (3 pkt) jest dziewiąty.