20-latek bohaterem Borussii Dortmund! Objawienie nowej gwiazdy ...

18 godziny temu

Przegląd Sportowy OnetPiłka nożnaLiga Mistrzów20-latek bohaterem Borussii Dortmund! Objawienie nowej gwiazdy w LM

Borussia Dortmund - Figure 1
Zdjęcia Onet

Liga Mistrzów

W meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów rozegranym na Jan Breydel Stadion w Brugii, Borussia Dortmund pokonała Club Brugge 3:0. Kluczowym momentem spotkania była bramka Jamie Gittensa w 76. minucie, która otworzyła wynik meczu. W spotkaniu padły trzy bramki, a Niemcy zdominowali grę, co potwierdza ich wysoka przewaga w posiadaniu piłki. Gittens strzelił dwa gole i oba w bardzo podobny sposób. Trzeba je zobaczyć!

Borussia Dortmund (Foto: Nicolas Tucat / AFP)
Więcej ciekawych historii znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet

Mecz odbył się w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Club Brugge przystępowało do tego spotkania po serii czterech zwycięstw w lidze belgijskiej, w tym wygranej 3:0 nad Kortrijk. Borussia Dortmund miała za sobą zwycięstwo 4:2 nad FC Heidenheim w Bundeslidze. Obie drużyny miały na koncie dobre wyniki w swoich ligach, co zapowiadało emocjonujące starcie.

Borussia Dortmund - Figure 2

Dalszy ciąg materiału pod wideo

20-latek bohaterem Borussii Dortmund

Borussia Dortmund była faworytem tego spotkania, co potwierdzały ich wyniki w ostatnich meczach. W pięciu ostatnich spotkaniach odnieśli cztery zwycięstwa i jeden remis, w tym wygrane nad Eintrachtem Frankfurt i FC Heidenheim. Club Brugge również prezentowało dobrą formę, wygrywając cztery z ostatnich pięciu meczów, jednak ich przeciwnicy byli mniej wymagający.

W 53. minucie Hugo Vetlesen z Club Brugge otrzymał żółtą kartkę. W 59. minucie Borussia Dortmund dokonała dwóch zmian: Donyell Malen został zastąpiony przez Serhou Guirassy, a Ramy Bensebaini przez Waldemara Antona. W 65. minucie Gustaf Nilsson z Club Brugge został zmieniony przez Ferrana Jutglę. W 68. minucie Borussia Dortmund dokonała kolejnych dwóch zmian: Pascal Gross został zastąpiony przez Felixa Nmechę, a Marcel Sabitzer przez Jamie Gittensa. W 71. minucie Joaquin Seys z Club Brugge został zmieniony przez Kyrianiego Sabbe. W 76. minucie Emre Can asystował przy bramce Jamie Gittensa, który otworzył wynik meczu.

Borussia Dortmund - Figure 3

W 84. minucie Julian Ryerson z Borussii Dortmund otrzymał żółtą kartkę. W 86. minucie Felix Nmecha asystował przy drugiej bramce Jamie Gittensa.

W tej samej minucie Hugo Vetlesen z Club Brugge został zmieniony przez Romeo Vermanta, a Christos Tzolis przez Chemsdine Talbi. W 87. minucie Karim Adeyemi z Borussii Dortmund został zmieniony przez Yana Couto. W 95. minucie Serhou Guirassy ustalił wynik meczu na 3:0.

W meczu padło więcej niż pięć bramek, co jest rzadkością w spotkaniach tej rangi. Borussia Dortmund zdominowała posiadanie piłki (64%) i miała więcej strzałów na bramkę (6) niż Club Brugge (5). Obie drużyny miały po jednej żółtej kartce, a żadna z nich nie otrzymała czerwonej kartki.

Borussia Dortmund - Figure 4

Zwycięstwo Borussii Dortmund daje im solidne podstawy do dalszej rywalizacji w grupie. Po tym meczu zajmują czwarte miejsce w tabeli z trzema punktami. Następny mecz Borussii Dortmund w Lidze Mistrzów odbędzie się 2 października. Club Brugge, które przegrało swoje pierwsze spotkanie, będzie musiało się zmobilizować przed kolejnym meczem, który odbędzie się również 2 października.

Treść stworzona ze wsparciem AI

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Co za gol w Lidze Mistrzów! Na osłodę dotkliwej porażki [WIDEO]

Slovan Bratysława przegrał 1:5 z Celticiem Glasgow na inaugurację Ligi Mistrzów. Mimo wysokiej porażki ze Szkotami ozdobą meczu był gol Kevina Wimmera. Austriak zewnętrzną częścią stopy skierował piłkę prosto w okienko bramki strzeżonej przez Kaspera Schmeichela. To trafienie po prostu trzeba zobaczyć!

Liga Mistrzów 17 min.

Borussia Dortmund - Figure 6
Koszmarny błąd w Lidze Mistrzów! Koledzy momentalnie zaczęli go pocieszać [WIDEO]

Paulo Gazzaniga wyciągnął pomocną dłoń do PSG! Bramkarz Girony popełnił bolesny błąd w starciu Ligi Mistrzów i to w... 90. minucie! Po tym golu starcie zakończyło się wygraną gospodarzy 1:0. Zobacz koszmarną interwencję argentyńskiego bramkarza.

Liga Mistrzów 31 min.

Niespodzianka w Lidze Mistrzów! Nikt na nich nie stawiał, a są wiceliderem

Piłkarska Liga Mistrzów zaskakuje w nowym formacie! Tabela fazy ligowej liczy aż 36 zespołów i po pierwszych dwóch dniach rywalizacji w nowym sezonie na jej czele widać... skazywane na porażki drużyny! Nowy format może okazać się bolesny dla hegemonów.

Borussia Dortmund - Figure 7

PlusLiga 1 godz.

Znakomity występ Jakuba Kochanowskiego. Projekt Warszawa na czele PlusLigi

Środa w PlusLidze stała pod znakiem dwóch meczów rozgrywanych awansem. W pierwszym z nich Projekt Warszawa pokonał na Torwarze 3:0 (25:23, 25:21, 25:16) GKS Katowice i umocnił się na fotelu lidera tabeli rozgrywek. Znakomity występ zanotował środkowy reprezentacji Polski, Jakub Kochanowski. W drugim spotkaniu mogliśmy po raz pierwszy w tym sezonie obejrzeć Asseco Resovię Rzeszów.

Tenis 1 godz.

Borussia Dortmund - Figure 8
Trener Sabalenki: chcemy zdetronizować Świątek

Aryna Sabalenka niecałe dwa tygodnie temu pokonała w finale US Open Jessice Pegulę i zdobyła trzeci tytuł wielkoszlemowy w karierze. Białorusinka nie zamierza jednak spoczywać na laurach. Anton Dubrow zdradził, że celem jego podopiecznej na koniec sezonu będzie zdetronizowanie Igi Świątek.

Liga Mistrzów 1 godz.

20-latek bohaterem Borussii Dortmund! Objawienie nowej gwiazdy w LM

Borussia Dortmund - Figure 9

Męczarnie PSG w LM. W starciu z debiutantem! Decydował kuriozalny gol

W meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów, rozegranym na Parc des Princes w Paryżu, Paris Saint-Germain pokonał Gironę 1:0. Kluczowym momentem spotkania była bramka Nuno Mendesa w 90. minucie., która padła po koszmarnym błędzie bramkarza. Zobacz nagranie z tego momentu.

Wielki hit Ligi Mistrzów zawiódł. Piotr Zieliński w wyjściowym składzie

W meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów rozegranym na Etihad Stadium, Manchester City zremisował z Interem Mediolan 0:0. Mimo braku bramek spotkanie obfitowało w emocje i liczne sytuacje podbramkowe. Ruben Dias otrzymał żółtą kartkę w 33. minucie, a w drugiej połowie doszło do wielu zmian w składach obu drużyn.

Borussia Dortmund - Figure 10

Sześć goli w Szkocji w Lidze Mistrzów! Niespodziewany wicelider

W meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów, Celtic Glasgow zmierzył się ze Slovanem Bratysława na Celtic Park w Glasgow. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1 na korzyść gospodarzy. Pierwszą bramkę zdobył Liam Scales w 17. minucie, a Kyogo Furuhashi, Arne Engels, Kevin Wimmer, Daizen Maeda i Adam Idah dołożyli kolejne trafienia. W meczu padło aż sześć bramek, w tym jedna fantastyczna.

Wielki hit LM zawiódł! Drużyna Polaka zatrzymała rozpędzonego giganta

Pierwszy dzień nowego formatu Ligi Mistrzów? Aż 28 bramek! Sielanka skończyła się jednak błyskawicznie, a tym razem w sześciu spotkaniach zobaczyliśmy 13 goli. A zawiódł przede wszystkim hit z udziałem Piotra Zielińskiego, czyli spotkanie Manchesteru City z Interem Mediolan. Blisko sensacji było natomiast w Paryżu, ale gospodarzy uratował gol zdobyty w 90. minucie gry!

Borussia Dortmund - Figure 11

Liga Mistrzów Piłkarzy Ręcznych 1 godz.

Dobra sytuacja Industrii Kielce w tabeli! Duże szanse na awans

Industria Kielce niestety podzieliła los drugiego z polskich zespołów w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych — Orlen Wisły Płock i również przegrała środowy mecz w tych rozgrywkach. Od wicemistrzów Polski lepsze 23:20 okazało się francuskie Nantes. Pomimo porażki sytuacja kielczan w tabeli grupy B nie jest zła.

LaLiga 2 godz.

Wielkie emocje w LaLiga! Czerwona kartka i jeden bohater

W meczu 5. kolejki LaLiga rozegranym na stadionie Benito Villamarin w Sewilli, Real Betis pokonał Getafe 2:1. Kluczowym momentem spotkania były dwie bramki Giovaniego Lo Celso, które przesądziły o zwycięstwie gospodarzy. Mecz obfitował w żółte kartki, a w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę otrzymał Pepe Bordalas.

Borussia Dortmund - Figure 12

Tenis 2 godz.

Draper o wymagającym kalendarzu rozgrywek

Jack Draper jest kolejnym zawodnikiem, który zabrał głos na temat intensywnego kalendarza tenisowych zmagań. Półfinalista tegorocznego US Open po meczach Pucharu Davisa opowiedział o swoich odczuciach po ostatnich miesiącach występów na korcie.

Liga Mistrzów Piłkarzy Ręcznych 2 godz.

Bolesny mecz 20-krotnych mistrzów Polski we Francji! Nie wykorzystali szansy

Francuzi byli bezlitośni! Industria Kielce udowodniła, że nie jest w ostatnim czasie w najlepszej formie i przegrała w Lidze Mistrzów z Nantes 20:23. 20-krotni mistrzowie Polski zaliczyli tym samym kolejny bolesny rezultat w ostatnich miesiącach, choć we Francji był moment, który mógł wszystko przewrócić.

Borussia Dortmund - Figure 13

Szachy 2 godz.

Polki wciąż niepokonane na Olimpiadzie Szachowej! Są wysoko

Reprezentacja Polski kobiet zremisowała z Ukrainą 2:2 w siódmej rundzie 45. Olimpiady Szachowej w Budapeszcie i awansowała na drugie miejsce, pozostając bez przegranego meczu w turnieju. Polacy po porażce z Rumunią spadli na 37. lokatę.

Liga Mistrzów 2 godz.

Co on zrobił?! Koszmarna strata reprezentanta Polski w Lidze Mistrzów [WIDEO]

Koszmarny błąd Kamila Piątkowskiego! Klub Polaka, FC Red Bull Salzburg, doznał bolesnej porażki 0:3 w starciu ze Spartą Praga, a reprezentant Polski pomógł gospodarzom w zdobyciu trzeciego gola, popełniając koszmarny błąd. Zobacz niefortunne zachowanie Piątkowskiego przy golu na 3:0.

Borussia Dortmund - Figure 14

Roger Federer przewiduje zwycięstwo Drużyny Europejskiej podczas siódmej edycji Pucharu Lavera po wylądowaniu w Berlinie

W tym roku słynne starcie Drużyny Europejskiej przeciwko Drużynie Światowej odbędzie się w ten weekend, od 20 do 22 września w Berlinie. Twórca wyjątkowej rywalizacji, Roger Federer, już wylądował w Berlinie i wypowiedział się na temat turnieju.