Bundesliga ma nowego lidera! Sześć goli w meczu Borussii Dortmund

7 dni temu

Przegląd Sportowy OnetPiłka nożnaBundesligaBundesliga ma nowego lidera! Sześć goli w meczu Borussii Dortmund

Borussia – Heidenheim - Figure 1
Zdjęcia Onet

Bundesliga

W emocjonującym meczu 3. kolejki Bundesligi, Borussia Dortmund pokonała FC Heidenheim 4:2 na Signal Iduna Park. Karim Adeyemi zdobył dwie bramki, a Emre Can dołożył trafienie w doliczonym czasie gry. Mecz zakończył się z czterema żółtymi kartkami, ale bez czerwonych.

Borussia Dortmund (Foto: ABACA/Newspix / newspix.pl)

Borussia Dortmund przystępowała do tego meczu po remisie 0:0 z Werderem Brema i zwycięstwie 2:0 nad Eintrachtem Frankfurt. FC Heidenheim natomiast miało za sobą imponującą serię zwycięstw, w tym 4:0 nad Augsburgiem i 2:0 nad St. Pauli. Obie drużyny były w dobrej formie, co zapowiadało emocjonujące starcie.

Borussia – Heidenheim - Figure 2

Borussia Dortmund była faworytem tego spotkania, mając na uwadze ich solidne wyniki w ostatnich meczach oraz fakt, że grali na własnym stadionie. FC Heidenheim, mimo że był nowicjuszem w poprzednim sezonie, pokazał, że potrafi rywalizować na wysokim poziomie, co czyniło ich groźnym przeciwnikiem.

Mecz rozpoczął się dynamicznie, a już w 12. minucie Donyell Malen otworzył wynik po asyście Karima Adeyemiego. Pięć minut później, po podaniu Juliana Brandta, Adeyemi podwyższył na 2:0. FC Heidenheim odpowiedziało w 39. minucie, gdy Marvin Pieringer zdobył bramkę po asyście Omara Traore. Jednak Borussia szybko odzyskała dwubramkowe prowadzenie, gdy w 41. minucie Adeyemi strzelił swoją drugą bramkę po podaniu Juliana Ryersona. W drugiej połowie, mimo zmian w składach obu drużyn, tempo meczu nie spadło. W 74. minucie Maximilian Breunig zdobył drugą bramkę dla Heidenheim, ale Emre Can przypieczętował zwycięstwo Borussii w doliczonym czasie gry. W meczu padły cztery żółte kartki: Paul Wanner (63'), Jamie Gittens (82'), Mikkel Kaufmann (83') i Yan Couto (86').

Borussia – Heidenheim - Figure 3

Statystyki meczu pokazują dominację Borussii Dortmund w posiadaniu piłki (61%) oraz większą liczbę strzałów celnych (6) w porównaniu do Heidenheim (5). Obie drużyny oddały po trzy strzały niecelne. Borussia miała również więcej rzutów wolnych (19) w porównaniu do Heidenheim (13).

Wynik 4:2 dla Borussii Dortmund oznacza, że drużyna ta awansowała na pierwsze miejsce w tabeli Bundesligi z 7 punktami po trzech meczach. FC Heidenheim, mimo porażki, zajmuje drugie miejsce z 6 punktami. Kolejne mecze będą kluczowe dla obu drużyn w kontekście walki o czołowe pozycje w lidze. Borussia Dortmund zagra swój następny mecz 19 września, a FC Heidenheim będzie musiało szybko się zregenerować przed kolejnym starciem.

Borussia – Heidenheim - Figure 4

Treść stworzona ze wsparciem AI

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:

13 września 2024 23:33

Przeczytaj także

PlusLiga 4 godz.

Oceniamy występ wicemistrzów Polski w meczu otwarcia PlusLigi. Większość zawiodła

Aluron CMC Warta Zawiercie niespodziewanie przegrała z Bogdanką LUK Lublin 2:3 (29:27, 22:25, 23:25, 25:20, 12:15) na otwarcie sezonu 2024/25 w PlusLidze. Występ wicemistrzów Polski oceniamy w skali 1-6.

Borussia – Heidenheim - Figure 5

Trzy godziny gry na starcie PlusLigi. Wicemistrz Polski pokonany!

Nowy sezon PlusLigi zainaugurowało hitowe starcie pomiędzy Aluronem CMC Warta Zawiercie a Bogdanką LUK Lublin. Emocji dostarczyła już premierowa odsłona, która mimo wysokiego prowadzenia grających bez Mateusza Bieńka i Aarona Russella wicemistrzów Polski swój finał znalazła dopiero w grze na przewagi. Dla wykazujących się w tym meczu cierpliwością lublinian niemal nie było przewagi, której nie daliby rady odrobić. Mecz zakończył się wynikiem 2:3 i zwycięstwem LUK, w którego szeregach zabrakło Wilfredo Leona.

Borussia – Heidenheim - Figure 6

LaLiga 4 godz.

Real Betis - Leganes 2:0 - podsumowanie spotkania

W meczu 5. kolejki LaLiga, Real Betis pokonał Leganes 2:0 na stadionie Benito Villamarin w Sewilli. Kluczowym momentem spotkania były bramki Abdessamada Ezzalzouliego w 74. minucie oraz Vitor Roque w 86. minucie. Mecz obfitował w żółte kartki, a Real Betis dominował w posiadaniu piłki. To teoretycznie najmocniejszy rywal Legii Warszawa w Lidze Konferencji.

1 Liga 4 godz.

ŁKS Łódź wygrywa! Awans w tabeli 1. ligi

W meczu 9. kolejki Betclic 1 Ligi, ŁKS Łódź pokonał Pogoń Siedlce 2:0 na własnym stadionie. Kluczowym momentem spotkania była czerwona kartka dla Titasa Milasiusa tuż po przerwie, która znacznie wpłynęła na przebieg meczu. Bramki dla gospodarzy zdobyli Stefan Feiertag i Andreu Arasa.

Borussia – Heidenheim - Figure 7

Bundesliga 4 godz.

Ofsajd 4 godz.

Kiedy jest Clout MMA 6? Kto zawalczy na Clout MMA 6? Ile kosztuje? [KARTA WALK]

Clout MMA 6 - przed nami niezwykle ciekawa gala, na której nie brakuje zestawień budzących ogromne zainteresowanie. Starciem wieczoru będzie pojedynek Adama "AJ" Josefa z Dawidem "Crazy" Załęckim i Wojciechem "Rekordzistą" Sobierajskim. Wielu fanów będzie jednak czekać na starcie Zbigniewa Stonogi z Krzysztofem Rutkowskim. Takiego zestawienia absolutnie nikt by nie przewidział jeszcze jakiś czas temu. Kiedy odbędzie się gala Clout MMA 6? Gdzie oglądać transmisję live online?

Borussia – Heidenheim - Figure 8

Polonia Warszawa vs Odra Opole - zapowiedź spotkania

W nadchodzącej 9. kolejce Betclic 1 Ligi, Polonia Warszawa zmierzy się z Odrą Opole. Spotkanie odbędzie się 14 września 2024 roku o godzinie 17:00. Obie drużyny mają coś do udowodnienia, a ich ostatnie wyniki sugerują, że możemy spodziewać się emocjonującego starcia. Polonia Warszawa, która zajmuje 13. miejsce w tabeli, podejmie 12. w tabeli Odrę Opole. Historia bezpośrednich spotkań między tymi drużynami jest wyrównana, co dodaje dodatkowego smaczku tej rywalizacji.

Borussia – Heidenheim - Figure 9

Stal Stalowa Wola vs Wisła Płock - zapowiedź spotkania

W nadchodzącej 9. kolejce Betclic 1 Ligi, Stal Stalowa Wola zmierzy się z Wisłą Płock. Mecz odbędzie się 14 września 2024 roku o godzinie 14:30. Spotkanie to jest szczególnie ważne dla obu drużyn, które mają różne cele na ten sezon. Stal Stalowa Wola, jako nowicjusz w lidze, walczy o utrzymanie, podczas gdy Wisła Płock, zajmująca obecnie 3. miejsce w tabeli, dąży do awansu do Ekstraklasy.

Borussia – Heidenheim - Figure 10

Tenis 4 godz.

Szczecin. Walków w finale debla, Coria nadal bez strat

Polsko-amerykańska para Szymon Walków i Ryan Seggerman awansowała do finału gry podwójnej challengerowego turnieju w Szczecinie. W imprezie singlistów w półfinale bez straty seta zameldował się z kolei ubiegłoroczny mistrz, Federico Coria.

Stal Rzeszów vs Bruk-Bet Termalica Nieciecza - zapowiedź spotkania

W nadchodzącym meczu 9. kolejki Betclic 1 Ligi, Stal Rzeszów zmierzy się z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Spotkanie odbędzie się 14 września 2024 roku o godzinie 19:35. Obie drużyny znajdują się w czołówce tabeli, co zapowiada emocjonujące widowisko. Stal Rzeszów zajmuje obecnie 2. miejsce z 17 punktami, natomiast Bruk-Bet Termalica Nieciecza jest liderem z 22 punktami.

Borussia – Heidenheim - Figure 11

Hokej na lodzie 4 godz.

Mistrzowie Polski znów o krok od sensacji! Skuteczność do poprawki

To mógł być historyczny dzień dla Re-Plast Unii Oświęcim. Biało-niebiescy w swoim trzecim meczu Hokejowej Ligi Mistrzów przegrali na własnym lodzie z Red Bullem Salzburg 2:3 po dogrywce. Podopieczni Nika Zupančiča mają czego żałować, bo mieli sporo okazji, aby sięgnąć po zwycięstwo.

Na pohybel przeciwnościom. Nowotarżanie wygrywają na Jastorze!

Udanie rozpoczęli sezon hokeiści KH Podhala Nowy Targ, którzy wygrali na wyjeździe z JKH GKS Jastrzębie 4:3. Zwycięskiego gola zdobył Bartłomiej Neupauer, który wcześniej doskonale asystował partnerowi z ataku.

Borussia – Heidenheim - Figure 12

Tyszanie wygrywają pierwszy ligowy mecz. Dwie bramki Komorskiego!

Hokeiści GKS-u Tychy od zwycięstwa rozpoczęli sezon 2024/2025. Podopieczni Pekki Tirkkonena pokonali na własnym lodzie EC Będzin Zagłębie Sosnowiec 4:0. Ze świetnej strony pokazał się kapitan trójkolorowych- Filip Komorski, który w spotkaniu zanotował dwa trafienia do bramki. Na Stadionie Zimowym w Tychach podczas spotkania niósł się głośny doping kibiców gospodarzy.

Borussia – Heidenheim - Figure 13
Wór goli w Toruniu. Pościg za wynikiem był nagły i zakończył się fiaskiem!

W pierwszej kolejce Tauron Hokej Ligi w sezonie 2024/25 spotkały się KH Energa Toruń i Comarch Cracovia. Nie brakowało emocji, a zwłaszcza trzecia tercja była wyjątkowo bogata w różnego rodzaju hokejowe rarytasy.

GieKSa otwiera sezon za trzy punkty. Czyste konto Murraya

Udanie przywitali się z własną publicznością zawodnicy GKS-u Katowice. Podopieczni Jacka Płachty pokonali 2:0 zespół Texom STS-u Sanok. Premierowe trafienie w barwach GKS-u zanotował Stephen Anderson. Punktował również Grzegorz Pasiut, dla którego dzisiejsze spotkanie było 800 meczem rozegranym na polskich taflach.

Borussia – Heidenheim - Figure 14

Ekstraklasa 4 godz.

Lech Poznań vs Jagiellonia Białystok - zapowiedź spotkania

Lech Poznań zmierzy się z Jagiellonią Białystok w 8. rundzie PKO BP Ekstraklasy. Mecz odbędzie się 14 września 2024 roku o godzinie 20:15 na Stadionie Poznań. Obie drużyny mają na swoim koncie imponujące wyniki, co zapowiada emocjonujące widowisko.

Niezbędnik kibica - EC Będzin Zagłębie Sosnowiec. "Sukces marketingowy był, czas na ten sportowy"

Na co stać Zagłębie? To pytanie zadają sobie wszyscy sympatycy sosnowieckiego hokeja. Po raz kolejny bardzo ciężko znaleźć na nie odpowiedź. Zeszły sezon był mocną przeplatanką formy ekipy dowodzonej przez Piotra Sarnika. W sezonie zasadniczym sosnowiczanie spisali się nieco poniżej oczekiwań zajmując dopiero ósme miejsce, przedostatnie. Hokeiści Zagłębia wyprzedzili jedynie outsiderów ubiegłorocznych rozgrywek – zespół Marmy Ciarko STS-u Sanok.