Premier League: Newcastle United w grze o puchary. Burnley o krok ...

14 dni temu

Newcastle United bez większych problemów poradziło sobie na wyjeździe z Burnley FC. Sroki pokonały walczących o utrzymanie rywali aż 4:1. Blisko zapewnienia sobie dalszej gry w elicie jest Nottingham Forest.

Burnley – Newcastle - Figure 1
Zdjęcia WP SportoweFakty

Łukasz Witczyk 04 Maja 2024, 18:19

Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: piłkarze Newcastle United

Celem Newcastle United jest wywalczenie sobie przepustki do gry w europejskich pucharach. Na Ligę Mistrzów szans już nie ma. Pozostała zatem rywalizacja o miejsce w Lidze Europy lub Lidze Konferencji Europy. Po sobotnim triumfie nad Burnley FC Sroki są o krok od realizacji tego założenia.

Zespół z Newcastle już w 19. minucie objął prowadzenie po trafieniu Calluma Wilsona. Jeszcze przed przerwą ekipę Burnley FC dobili Sean Logstaff oraz Bruno Guimaraes. Sytuacja gospodarzy była fatalna i trudno było oczekiwać, że po przerwie coś w grze miejscowych się zmieni.

A po zmianie stron Newcastle United miało kolejne szanse na powiększenie prowadzenia. Rzut karny zmarnował jednak Alexander Isak, który po kilku chwilach zrehabilitował się i znalazł drogę do bramki. Po jego golu było już 4:0 i goście nie podkręcali tempa. Miejscowym udało się za to strzelić honorowego gola, a zrobił to Dara O'Shea.

Wyjazdowe zwycięstwo nad Sheffield United odniósł zespół Nottingham Forest, który tym samym przybliżył się do zapewnienia sobie utrzymania w Premier League. Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, którzy w 17. minucie objęli prowadzenie po rzucie karnym wykorzystanym przez Bena Breretona. Później strzelali już tylko goście. Dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Callum Hudson-Odoi, a raz Ryan Yates.

Taki wynik oznacza, że Burnley FC ma tylko matematyczną szansę na utrzymanie w Premier League. Do bezpiecznej strefy traci 5 punktów, a do zdobycia jest jeszcze 6 "oczek".

Mniej emocji było w starciu Brentford FC z Fulham FC. Spotkanie to zakończyło się bezbramkowym remisem.

Wyniki:

Brentford FC - Fulham FC 0:0

Burnley FC - Newcastle United 1:4 (0:3) 0:1 - Callum Wilson 19' 0:2 - Sean Longstaff 35' 0:3 - Bruno Guimaraes 40' 0:4 - Alexander Isak 55' 1:4 - Dara O'Shea 86'

Sheffield United - Nottingham Forest 1:3 (1:1) 1:0 - Ben Brereton (k.) 17' 1:1 - Callum Hudson-Odoi 27' 1:2 - Ryan Yates 51' 1:3 - Callum Hudson-Odoi 65'