Slovan Bratysława przełyka pierwszą gorzką pigułkę? Celtic ...

7 godziny temu
2024-09-18 21:47:10; Aktualizacja: 18 godzin temu
Slovan Bratysława przełyka pierwszą gorzką pigułkę? Celtic otworzył wynik meczu [WIDEO]

Piotr Różalski

W środowych meczach Ligi Mistrzów o 21:00 Celtic jako pierwszy zespół rozwiązał worek z bramkami. Przed własną publicznością podejmuje kopciuszka ze Słowacji, czyli Slovan Bratysława.

Przed pierwszym gwizdkiem nie było żadnych wątpliwości, że hegemon ze Szkocji będzie rozdawał karty w pojedynku z kompletnie niedoświadczoną ekipą na najwyższym poziomie europejskich rozgrywek. Goście występu w fazie zasadniczej doświadczają po raz pierwszy.

Slovan wytrzymał napór tylko przed 17 minut. Znani powszechnie z waleczności w stałych fragmentach gry „The Bhoys” nie mieli problemów, aby sforsować defensywę rywala. Dośrodkowanie Arne Engelsa wykorzystał Liam Scales, którego uderzenie z główki przełamało ręce golkipera.

Popularne

— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) September 18, 2024

Podczas trzech rund eliminacyjnych „Belasí” eliminowali takie ekipy, jak Ferencváros, Maccabi Hajfa oraz FC Midtjylland. Na Celtic na razie nie potrafią znaleźć patentu. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy oddali tylko jeden celny strzał o niskiej jakości wykończenia.

Slovan w późniejszych kolejkach czekają jeszcze trudniejsze testy. Za dwa tygodnie podejmie uznawanego za największego faworyta turnieju Manchester City. Dyspozycję zespołu sprawdzą także między innymi AC Milan, Atlético Madryt oraz Bayern Monachium.