Chelsea była bezlitosna. 6 goli w meczu Ligi Konferencji

6 dni temu

Przegląd Sportowy OnetPiłka nożnaLiga Konferencji EuropyChelsea była bezlitosna. 6 goli w meczu Ligi Konferencji

Chelsea - Figure 1
Zdjęcia Onet

Liga Konferencji Europy

Chelsea pokonała Gent cztery do dwóch w meczu Ligi Konferencji, który odbył się na Stamford Bridge. Drużyna prowadzona przez Enzo Maresca zdominowała spotkanie, zdobywając cztery bramki.

4 października 2024, 00:08

PAP/EPA/ISABEL INFANTES (Foto: PAP (zdjęcia) - PS.Onet.pl)
Sytuacja przedmeczowa

W ostatnich pięciu meczach Chelsea odniosła pięć zwycięstw, pokonując m.in. Brighton & Hove Albion 4:2 i Barrow 5:0. Gent w tym samym okresie wygrał cztery razy, w tym 3:0 z OH Leuven, ale przegrał z Cercle Brugge 1:2.

Chelsea - Figure 2

W poprzednich bezpośrednich spotkaniach tych drużyn nie odnotowano wyników, co czyniło ten mecz pierwszym starciem między Chelsea a Gent.

Kluczowe momenty

Już w 12. minucie Mykhaylo Mudryk asystował przy golu Renato Veiga, dając Chelsea prowadzenie. Na początku drugiej połowy, w 46. minucie, Axel Disasi podał do Pedro Neto, który podwyższył wynik na 2:0. Gent odpowiedział w 50. minucie, gdy Andri Gudjohnsen asystował przy bramce Tsuyoshi Watanabe. Chelsea szybko odzyskała przewagę dzięki golowi Christophera Nkunku w 63. minucie po podaniu Renato Veiga. Kiernan Dewsbury-Hall strzelił czwartą bramkę dla Chelsea w 70. minucie. Gent zmniejszył stratę w 90. minucie, gdy Max Dean asystował przy golu Omri Gandelmana.

Chelsea - Figure 3
Statystyki meczu

Chelsea miała siedemdziesiąt procent posiadania piłki, oddając osiem strzałów niecelnych i pięć celnych. Gent z kolei posiadał piłkę przez trzydzieści procent czasu, oddając cztery strzały niecelne i trzy celne.

Sytuacja w tabeli

Po tym meczu Chelsea zajmuje dwudzieste miejsce w tabeli Ligi Konferencji z 0 punktami, podobnie jak Gent, który plasuje się na 22. pozycji. W następnym meczu Chelsea zmierzy się z Nottingham Forest w Premier League, a Gent zagra z Royale Union St-Gilloise w First Division A.

Chelsea - Figure 4

Treść stworzona ze wsparciem AI

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:AI/Enetpulse

Autor:JJ

Data utworzenia:

4 października 2024 00:08

Przeczytaj także

Piłka ręczna 1 godz.

Telekom Veszprem pokonał niemieckiego faworyta w finale Super Globe!

Piłkarze ręczni Telekomu Veszprem wygrali po dogrywce z broniącym trofeum SC Magdeburg 34:33 (13:14, 28:28) w finale Super Globe, imprezy uznawanej za klubowe mistrzostwa świata. W turnieju, który odbył się w aglomeracji Kairu, w tym roku nie wystąpił polski zespół.

Chelsea - Figure 5

Liga Europy 2 godz.

Bolesna porażka Polaka w Lidze Europy. Zła passa trwa

W meczu Ligi Europy FCSB pokonało PAOK Saloniki 1:0 na stadionie Toumba w Salonikach. Decydujący gol padł w 53. minucie, a jego autorem był Daniel Birligea.

Liga Konferencji Europy 2 godz.

Chelsea - Figure 6

Bolesna porażka 55-krotnych mistrzów Szkocji. Francuzi byli bezlitośni

W meczu Ligi Europy Olympique Lyon pokonał Rangers 4:1 na Ibrox Stadium w Glasgow. Kluczową rolę odegrał Malick Fofana, który zdobył bramkę i zaliczył dwie asysty.

Skuteczna gra pogromców Jagiellonii Białystok w Lidze Europy

W meczu Ligi Europy pomiędzy Royale Union St-Gilloise a Bodo/Glimt nie padły bramki, a spotkanie zakończyło się remisem 0:0. Mecz odbył się na stadionie Koning Boudewijnstadion w Brukseli.

Chelsea - Figure 7

Popisowa gra Fiorentiny w LK! Wychowanek Juventusu wszedł z ławki i dał show

W meczu Ligi Konferencji Fiorentina pokonała TNS 2:0 na stadionie Artemio Franchi we Florencji. Gole dla gospodarzy zdobyli Yacine Adli i Moise Kean.

Grad bramek w Kiszyniowie. Cypryjczycy zachwycili

W meczu Ligi Konferencji Pafos FC pokonało CS Petrocub 4:1 na stadionie Zimbru w Kiszyniowie. Drużyna z Cypru zdominowała spotkanie, zdobywając cztery bramki.

Chelsea - Figure 8

Duńczycy wściekli po sensacyjnej porażce z Jagiellonią! "Katastrofa"

"Ogromne europejskie rozczarowanie." — piszą na gorąco po meczu FC Kopenhaga — Jagiellonia Białystok duńskie media. Duńczycy są wściekli z powodu roztrwonienia prowadzenia przez ich zespół. Mistrzowie Polski zdołali sensacyjnie wygrać 2:1 po golu Darko Churlinowa w 98. minucie. "Katastrofa" — dodają Duńczycy, a to nie wszystko.

Chelsea - Figure 9

Koncertowa gra Szwajcarów w Lidze Konferencji! Ten wynik mówi wszystko

W meczu Ligi Konferencji Lugano pewnie pokonało HJK 3:0 na arena Thun w Thun. Dzięki temu zwycięstwu Lugano zdobyło cenne trzy punkty.