Premier League: Popis Chelsea FC. West Ham bez szans

13 dni temu

Chelsea FC zaliczyła kolejny znakomity mecz. The Blues na swoim terenie pokonali West Ham United i to aż 5:0. Tym samym Chelsea wciąż jest w grze o europejskie puchary.

Chelsea – West Ham - Figure 1
Zdjęcia WP SportoweFakty

Łukasz Witczyk 05 Maja 2024, 17:45

Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: piłkarze Chelsea FC

Chelsea FC i West Ham United przed tym spotkaniem sąsiadowały ze sobą w tabeli i dzieliły je tylko dwa punkty. To zwiastowało ciekawe i wyrównane spotkanie. Jednak biorąc pod uwagę ostatnie tygodnie, faworytem wydawali się gospodarze.

I to właśnie Chelsea świetnie rozpoczęła to spotkanie. W 15. minucie Cole Palmer dał prowadzenie swojej drużynie, wykorzystując dogranie Nicolasa Jacksona. Ten gol dodał pewności siebie i wiatru w skrzydła miejscowym. Kolejne gole wydawały się być tylko kwestią czasu.

Po dwóch kwadransach Chelsea prowadziła już 2:0, a tym razem drogę do bramki znalazł Conor Gallagher. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Noni Madueke i było 3:0 dla gospodarzy. Tym samym miejscowy wybili gościom z głów marzenia o zdobyciu choćby punktu na Stamford Bridge.

Dominacja Chelsea trwała też w drugiej połowie. Dwie bramki zdobył Nicolas Jackson. Zawiedziony był Alphonse Areola, który aż pięciokrotnie musiał wyjmować piłkę z bramki. Mimo tego i tak był jednym z najlepszych zawodników West Hamu. Gdyby nie on, wynik mógł być zdecydowanie wyższy.

Dodajmy, że całe spotkanie z ławki rezerwowych gości obserwował Łukasz Fabiański.

Chelsea FC - West Ham United 5:0 (3:0) 1:0 - Cole Palmer 15' 2:0 - Conor Gallagher 30' 3:0 - Noni Madueke 36' 4:0 - Nicolas Jackson 48' 5:0 - Nicolas Jackson 80'