FC Barcelona - Sevilla FC: relacja na żywo. Lewy i spółka szukają ...

29 wrz 2023
FC Barcelona – Sevilla

Robert Lewandowski poprowadzi atak Barcelony od pierwszej minuty spotkania

Wyjściowa jedenastka Sevilli:

Barcelona przystępuje do spotkania z 3. pozycji w tabeli z dorobkiem 17 punktów. Katalończycy zremisowali ostatnie spotkanie ligowe z Mallorcą 2:2

Sevilla plasuje się na 12. miejscu z 7 oczkami na koncie. Podopieczni trenera Mendiilibara rozbili w poprzedniej kolejce Almerię aż 5:1

Wyjściowe jedenastki pojawiły się na murawie Estadio Olimpico, na którym Barca rozgrywa ligowe mecze w czasie remontu Camp Nou

Spotkanie poprowadzi sędzia Miguel Angel Ortiz Arias

Sędzią VAR będzie Pizarro Gomez

1. min

Początek spotkania - zaczęli gracze Sevilli

2. min

Raphinha wpadł lewym skrzydłem w pole karne i zagrał wzdłuż bramki, piłkę na dalszym słupku próbował opanować Yamal, lecz ostatecznie piłka przekroczyła linię końcową

4. min

Gospodarze podejmują próbę ataku pozycyjnego

5. min

Lukebakio dopadł do piłki zagranej za linię obrony, a następnie zdecydował się na uderzenie ze skraju szesnastki - piłka poszybowała znacznie nad poprzeczką

7. min

Krótko rozegrany corner i zablokowana próba dośrodkowania Gundogana. Będzie powtórka stałego fragmentu gry

8. min

Druga próba krótkiego rozegrania rzutu rożnego przez Barcę, tym razem zakończona stratą piłki w obrębie szesnastki rywala

10. min

Złe przyjęcie i strata Yamala na połowie Sevilli

12. min

Niecelne odegranie Balde po wyrzucie z autu. Piłkę przechwycili gracze z Andaluzji

13. min

Uderzenie Joao Felixa z szesnastego metra! Ale świetną interwencją wykazał się Nyland!

14. min

Juanlu ofiarnym wślizgiem zablokował piłkę po centrze Balde z lewego skrzydła. Kolejny corner dla gospodarzy

15. min

Niecelne uderzenie głową Felixa po centrze Gundogana z rzutu rożnego

16. min

Ter Stegen z problemami paruje piłkę po uderzeniu Rakiticia z dwudziestego metra!

17. min

Ocampos faulował Felixa w środku pola

18. min

Zbyt mocne zagranie Felixa w szesnastkę w kierunku Lewandowskiego. Polski napastnik nie miał szans dopaść do piłki

19. min

Ramos przeszkodził Lukebakio przy próbie uderzenia w polu karnym Barcy. Były stoper Realu Madryt "zdjął" koledze z drużyny piłkę z nogi i oddał mocno nieczysty strzał

21. min

Cancelo w fantastycznym stylu minął rywali wpadając w szesnastkę i zagrał prostopadle do Felixa, ten oddał strzał z pierwszej piłki - piłka wylądowała na poprzeczce!

23. min

Raphinha był faulowany w środkowym sektorze boiska

25. min

Ramos dopadł do piłki zagranej z rzutu rożnego przez Rakiticia, jednak nieporadnie składał się do strzału i stracił futbolówkę

26. min

Kontra Barcelony. Raphinha wpadł z piłką w pole karne i padł na murawę po kontakcie z rywalem, jednak sędzia nakazał grać dalej! Gracze i kibice gospodarzy protestują!

27. min

Lewy zbyt długo szukał momentu do oddania strzału w obrębie pola karnego rywala, z czego skorzystał Bade i wybił piłkę na rzut rożny!

28. min

Niecelne uderzenie głową Kounde. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Raphinha

29. min

Świetna interwencja Ramosa, który zgasił piłkę zmierzającą za linię obrony i zainicjował akcję ofensywną Sevilli

30. min

Gavi stanął na drodze piłki uderzonej przez Ocamposa ze obrębu szesnastki! Futbolówka zmierzała w światło bramki!

31. min

Akcja na jeden kontakt gości i uderzenie Lukebakio spod linii końcowej. Ter Stegen nie dał się zaskoczyć i sparował piłkę zmierzającą przy krótkim słupku!

32. min

Ter Stegen pewnie łapie piłkę po zbyt głębokiej centrze Rakiticia z rzutu rożnego

33. min

Lukebakio posłał świetne podanie na dziesiąty metr, gdzie nabiegał Ocampos, który zbyt źle przyjął sobie futbolówkę, ta opuściła boisko

34. min

Akcja za akcję! Raphinha oddał strzał z ostrego kąta, jednak wprost w Nylanda!

35. min

Raphinha doznał naciągnięcia jednego z mięśni w momencie oddania strzału podczas ostatniej akcji. To prawdopodobnie koniec meczu dla gracza Barcy

36. min

Gramy dalej. Barcelona chwilowo w dziesiątkę

37. min

Fermin Lopez już na boisku. Gospodarze w komplecie

38. min

Goście radzą sobie z centrą Gundogana z rzutu wolnego

39. min

Podanie Yamala znalazło na dziesiątym metrze Fermina Lopeza, ten obrócił się z piłką i uderzył w lewy róg! Znowu świetnie interweniował Nyland!

40. min

Podanie do nikogo Lewandowskiego niweczy próbę ataku Barcelony

42. min

Ter Stegen przechwytuje piłkę dośrodkowaną przez Lukebakio

44. min

Lamela faulował Gaviego w szesnastce Barcelony

45. min

Cancelo faulował Lamelę, za co obejrzał żółtą kartkę

Sędzia dolicza do pierwszej połowy 2 minut

45. min (+1)

Centra Rakiticia z rzutu wolnego - bliski zamknięcia akcji na dalszym słupku był Lukebakio, jednak piłka powędrowała o centymetr od jego stopy i wyszła za linię końcową!

46. min

Zaczynamy drugą część spotkania

49. min

Sanchez popędził prawym skrzydłem, jednak jego zagranie na szesnasty metr padło łupem defensywy Barcy

49. min

Fatalne uderzenie sytuacyjne Lukebakio z szóstego metra - piłka pofrunęła w trybuny

50. min

Juanlu Sanhcez napomniany kartą za faul

52. min

Faul Fermina Lopeza na połowie rywala

53. min

Brzydki faul w ofensywie Lameli na Kounde. Argentyńczyk ogląda żółtą kartką

55. min

Próba przyjęcia krzyżakiem przez Lewandowskiego kończy się stratą w szesnastce Sevilli

56. min

Fermin Lopez podaniem wypuścił Lewego w szesnastkę. Polak uderzył z ostrego kąta, jednak jadący na wślizgu Juanlu zablokował to uderzenie! Piłka wylądowała na górnej siatce!

57. min

Strzał głową Gaviego po centrze Gundogana z rzutu rożnego - piłka poszybowała nad poprzeczką!

59. min

Nyland piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Gundogana z narożnika boiska

60. min

Lewandowski naciskał na Nylanda, ten będąc pod ciśnieniem popełnił błąd i wypuścił piłkę z rąk, jednak zdążył się zrehabilitować zanim do piłki dopadł polski napastnik!

62. min

Stanowcza interwencja wślizgiem Ramosa. Piłka odbiła się od Yamala - od bramki wznowi Nyland

63. min

Goście radzą sobie z centrą Gundogana z narożnika boiska

64. min

Faul Fermina w środku pola

65. min

Ter Stegen pewnie broni strzał głową Sowa z ósmego metra

66. min

Sprytna próba strzał Yamala ze skraju pola karnego! Piłka nieznacznie minęła prawy słupek!

67. min

Boisko opuszcza Sow, w jego miejsce wchodzi Fernando

68. min

Fernando melduje się na boisku faulem na Lopezie

69. min

Lewandowski nie zdołał dopaść do piłki dogranej górą przez Lopeza z prawego skrzydła. Piłka była zagrana minimalnie za mocno i minęła składającego się do strzału Polaka!

70. min

Uderzenie Gaviego ze skraju szesnastki - piłka powędrowała nad poprzeczką! Ale piłka odbiła się jeszcze od Juanlu!

71. min

Zamieszanie w polu karnym Sevilli po centrze Gundogana z rzutu rożnego. Kounde faulował bramkarza w walce o górną piłkę

72. min

Boisko opuszcza Joao Felix, w jego miejsce wchodzi Ferran Torres

73. min

Torres znalazł się na pozycji spalonej

74. min

Koronkowa akcja Andaluzyjczyków i centra Lameli z prawego skrzydła, po której strzał głową z najbliższej odległości oddał Rakitić! Piłka przeleciała tuż obok prawego słupka!

75. min

Podwójna zmiana w Sevilli. Mariano i Acuna zmienili Lamelę i Lukebakio

76. min

Torres dośrodkował do Yamala, ten zgrał piłkę głową - tor lotu futbolówki przeciął wracający Ramos i wpakował ją do własnej bramki! Ależ pech doświadczonego obrońcy!

80. min

Mariano faulował Ter Stegena. Bramkarz prosi o pomoc sztabu medycznego

82. min

Boisko opuszcza Yamal, w jego miejsce wchodzi Romeu

83. min

Podwójna zmiana Sevilli. Z boiska zeszli Pedrosa i Juanlu. Na murawie zameldowali się Suso i Navas

84. min

Obrona Barcy przechwytuje piłkę po dośrodkowaniu Navasa z prawego skrzydła i oddala niebezpieczeństwo

85. min

Rajd Navasa, który wpadł prawą stroną w pole karne. Skrzydłowy podaniem na szósty metr szukał nabiegającego partnera, jednak sunący skrzydłem Kounde przeciął to podanie!

86. min

Żaden z graczy gości nie zdołał dopaść do piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego przez Rakiticia