Puchar Hiszpanii: Girona za burtą!

24 sty 2024
Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Hiszpania Środa, 24 Styczeń 2024 19:54 RCD Mallorca sprawiła wielką sensację, w wielkim stylu eliminując z Pucharu Hiszpanii rewelację sezonu w La Lidze, Gironę FC.

Na Son Moix emocje były już od pierwszych minut. W 2. minucie przed Dominikiem Greifem znalazł się Christhian Stuani, ale uderzył zdecydowanie za lekko. Później dwie świetne okazje mieli gospodarze. Najpierw Martin Juan Carlos obronił mocne uderzenie Abdona Pratsa, a w 8. minucie powstrzymał Cyle Larina.

Girona - Figure 1
Zdjęcia Piłka Nożna Online

W 21. minucie bramkarz Girony nie mógł jednak już nic zrobić. Po błyskawicznej kontrze na prowadzenie wyszła RCD Mallorca, a do siatki trafił tym razem Larin. W 24. minucie mógł wyrównać Savio, ale w doskonałej sytuacji trafił prosto w Greifa. W 29. minucie było już 2:0 dla Mallorki. Zza pola karnego, nie do obrony huknął z lewej nogi Prats. Graczom Javiera Aguirre jednak wciąż było mało. W 35. minucie, po zagraniu ręką w polu karnym i analizie VAR, sędzia podyktował rzut karny, który na gola pewnym strzałem zamienił Prats.

Nadzieja na awans pojawiła się w 68. minucie. Najpierw arbiter podyktował jedenastkę dla Girony, a później za protesty ukarał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, ukarał Antonio Raillo. Rozmiary porażki Katalończyków zmniejszył Stuani. Podopieczni Michela ostatnie 20 minut grali z przewagą jednego zawodnika, ale nie potrafili zrobić z tego użytku. Drugą bramkę Savio zdobył dopiero w końcówce doliczonego czasu gry. Na wyrównanie zabrakło już później czasu.