CLJ: Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 1:2 (1:2). Stałe fragmenty ...

15 kwi 2024

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec ponieśli drugą z rzędu porażkę w Centralnej Lidze Juniorów U17. W meczu, rozegranym w ramach 24. kolejki rozgrywek, podopieczni Łukasza Nadolnego ulegli przy Kresowej GKS-owi Tychy 1:2. Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Dawid Gabor.

GKS Tychy - Figure 1
Zdjęcia ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Po absolutnie niespodziewanej porażce z ostatnim w tabeli Gryfem Tczew, który w starciu z Zagłębiem sięgnął po pierwszy komplet punktów w tym sezonie, podopieczni Łukasza Nadolnego zamierzali zmazać plamę w domowym starciu z GKS-em Tychy. Starcie z beniaminkiem rozgrywek CLJ U17 zapowiadało się jednak o tyle interesująco, gdyż „Trójkolorowi” w ostatnich tygodniach złapali naprawdę dobrą formę, ogrywając takie zespoły jak Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin czy Lechię Zielona Góra w minionej kolejce rozgrywek. Dzięki ostatniej passie tyszanie odskoczyli od strefy spadkowej i w przypadku ewentualnej wygranej przy Kresowej zrównaliby się punktami z Zagłębiem.

I, niestety, scenariusz ten ziścił się we wczesne sobotnie popołudnie. Wszystko to, co najważniejsze w meczu w ramach 24. kolejki Centralnej Ligi Juniorów, wydarzyło się w pierwszej połowie spotkania. I choć była ona dość wyrównana, biorąc pod uwagę liczbę tworzonych sytuacji, zdecydowanie większą skutecznością wykazali się przyjezdni. Zawodnicy trenera Sebastiana Idczaka wykorzystali popełnione błędy przez naszych defensorów, a jednym ze strzelców bramek został były zawodnik Zagłębia – Piotr Matusek.

GKS Tychy - Figure 2

Co prawda jeszcze przed końcem pierwszej połowy gospodarze złapali kontakt, wykorzystując skutecznie wykonany rzut rożny, ale na tym niestety ofensywne konkrety się zakończyły. Boli to tym bardziej, gdyż w drugiej połowie Zagłębie przejęło kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, zdecydowanie częściej znajdowało się z piłką na połowie przeciwnika i próbowało zagrażać bramce Kuśmierza m.in. przez liczne akcje skrzydłami. Dodatkowo sosnowiczanie ponownie chcieli uczynić atut z licznie wykonywanych stałych fragmentów, jednak w kluczowych momentach brakowało naszym próbom celności.

Ostatecznie Zagłębie poniosło drugą ligową porażkę z rzędu, co sprawia, że walka o utrzymanie zaczyna na nowo nabierać rumieńców. Obecnie nasza przewaga nad „czerwoną strefą” wynosi 5 punktów, chociaż trzeba podkreślać, że nasi zawodnicy cały czas mają wszystko w swoich rękach. – Boli to, że w kolejnym meczu straciliśmy bramkę po stałym fragmencie, bo wcześniej z tym elementem radziliśmy sobie dobrze. Po dobrej serii złapaliśmy zadyszkę, jednak takie momenty jak te tylko hartują i mogą stanowić pewnego rodzaju lekcję dla zawodników. Dziś cieszą się inni, ale my pracujemy dalej i wiemy co poprawić – powiedział nam po zakończeniu spotkania z GKS-em trener Łukasz Nadolny.

GKS Tychy - Figure 3

Teraz na „czerwono-zielono-białych” czeka seria dwóch pojedynków z gatunku tych „o 6 punktów”. W przyszłą sobotę o godzinie 11:00 Zagłębie zmierzy się bowiem na wyjeździe z Wartą Poznań, natomiast później – już na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Kresowej – podejmiemy kolejną drużynę ze stolicy województwa wielkopolskiego, GES.