Słuchać Wszystko się zaczyna! EUROS DAILY: Dlaczego Southgate mówi „bzdury” o losowaniu grup na Euro 2024 w Anglii Harry Kane został zmuszony do opuszczenia boiska podczas sobotniego meczu Anglii ze Szwajcarią Kapitan Anglii wpadł do bazy Trzech Lwów w meczu

Przez James Cohen

Harry Kane - Figure 1
Zdjęcia sportgliwice.pl

Opublikowany: 14:19 EDT, 6 lipca 2024 | Zaktualizowano: 14:43 EDT, 6 lipca 2024

Harry Kane wpadł do bazy Anglii i zderzył się z Gareth Southgate podczas sobotniego ćwierćfinałowego meczu ze Szwajcarią.

Pod koniec dogrywki kapitan reprezentacji Anglii walczył o piłkę z obrońcą drużyny przeciwnej Manuelem Akanjim, po czym wpadł do boksu Trzech Lwów.

Kilka minut później kapitan reprezentacji Anglii został zmieniony po tym, jak w dziwacznym incydencie w drugiej połowie dogrywki doszło do kontuzji nogi.

Na szczęście dla Anglii, menadżer Southgate wyszedł z tego incydentu bez szwanku i pomógł złagodzić cios dla Kane’a, wyciągając rękę.

Do incydentu doszło w trudnym dla Anglii momencie, gdy był remis 0-0 i zbliżały się rzuty karne, a Kane był ich znanym wykonawcą.

Harry Kane (środek) został wyrzucony w pole karne Anglii podczas meczu ze Szwajcarią

Kapitan reprezentacji Anglii zderzył się w sobotę w dogrywce z menedżerem Garethem Southgate’em

Napastnik reprezentacji Anglii został zmuszony do zejścia z boiska zaledwie kilka minut później, gdy w meczu zbliżały się rzuty karne

Kane wyglądał na sfrustrowanego, ponieważ w Düsseldorfie musiał zostać zastąpiony przez Ivana Toneya

Późny incydent zakończył frustrujące popołudnie dla Bayern Monachium gwiazda, która była uciszana przez szwajcarską obronę przez cały mecz.

Podczas gry Jamie O’Hara opisał Kane jako angielska wersja Cristiano Ronaldo krytykując wyświetlacz kapitana Trzech Lwów.

Powiedział porozmawiajSPORT: „Nie wygląda na wysportowanego, jest leniwy. Naprawdę mnie wkurza”.

„Martwię się, że mamy w drużynie Ronaldo i że będziemy musieli wystawić go na boisko”.

O’Hara nie był jedyną osobą, która krytykowała kapitana Anglii w pierwszej połowie.

Bukayo Saka w pierwszych 45 minutach gry groźnie posłał piłkę w pole karne Szwajcarii, choć Kane nie wydawał się być zbyt zdesperowany, próbując przejąć kontrolę nad piłką.

Komentator BBC Alan Shearer powiedział: „To była dobra piłka i Bukayo Saka miał wszelkie szanse, żeby zapytać: ‘Gdzie jesteś?’

W dogrywce Kane został popchnięty w plecy przez obrońcę Manchesteru City Manuela Akanjiego

Selekcjoner reprezentacji Anglii, Southgate, nie miał innego wyjścia, jak tylko wycofać napastnika z meczu

„Saka czeka, aż ktoś wejdzie do boksu, a Harry Kane w ogóle się nie rusza”.

Porównania do Ronaldo są druzgocącym oskarżeniem kapitana Anglii, ponieważ portugalska gwiazda nie radziła sobie podczas Euro 2024.