To będzie wielki mecz. Hubert Hurkacz zagra z Rafaelem Nadalem!

11 dni temu

Rafael Nadal będzie rywalem Huberta Hurkacza w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. W czwartek utytułowany Hiszpan w trzech setach pokonał kwalifikanta Zizou Bergsa.

Hubert Hurkacz - Figure 1
Zdjęcia WP SportoweFakty

Marcin Motyka 09 Maja 2024, 16:19

PAP/EPA / Juanjo Martin / Na zdjęciu: Rafael Nadal

- Jestem tutaj, aby dać z siebie wszystko. Początki wszystkich meczów są dla mnie trudne, ale akceptuję to wyzwanie - mówił Rafael Nadal przed startem turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. 19. i ostatni w karierze występ w tej imprezie Hiszpan rozpoczął w czwartek od zwycięstwa 4:6, 6:3, 6:4 nad kwalifikantem Zizou Bergsem.

Pod względem sukcesów, umiejętności, doświadczenia i renomy Bergs nie może się równać z Nadalem. Ale obecny Rafa to cień wielkiego mistrza sprzed lat, co unaoczniło się w pierwszym secie, w którym to niżej notowany Belg posiadał inicjatywę i wygrał tę partię 6:4.

Reakcja Nadala na niepowodzenie była jednak znakomita. Hiszpan ustabilizował swoją grę na wyższym poziomie, ograniczył liczbę błędów i zaczął skuteczniej serwować oraz radzić sobie w wymianach. To przełożyło się na obraz spotkania.

Drugiego seta Nadal wygrał 6:3. W trzecim decydujący moment nastąpił przy stanie 1:1, gdy Hiszpan zdobył przełamanie, popisując się swoim firmowym forhendem. Następnie przetrwał trudne momenty we własnych gemach serwisowych i mógł cieszyć się z 70. w karierze zwycięstwa w Internazionali BNL d'Italia.

Mecz trwał dwie godziny i 53 minuty. W tym czasie Nadal zaserwował dwa asy, dwukrotnie został przełamany, wykorzystał trzy z siedmiu break pointów, posłał 18 zagrań kończących i popełnił 14 niewymuszonych błędów.

Tym samym Nadal, dziesięciokrotny mistrz Internazionali BNL d'Italia, został rywalem w 1/32 finału rozstawionego z numerem siódmym Huberta Hurkacza, który w I rundzie miał wolny los. Będzie to pierwszy mecz pomiędzy tymi tenisistami.

Pojedynek Hurkacza z Nadalem odbędzie się w sobotę.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy) ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 7,877 mln euro czwartek, 9 maja

I runda gry pojedynczej: Rafael Nadal (Hiszpania, PR) - Zizou Bergs (Belgia, Q) 4:6, 6:3, 6:4

Program i wyniki turnieju mężczyzn ZOBACZ WIDEO: Poważnie zachorowała. Pojawiły się obrzydliwe komentarze Kto awansuje do III rundy?