Hurkacz po meczu ruszył w stronę trybun. Młody kibic tego się nie ...

16 sie 2024

Interia partnerem medialnym PKOl I Partner merytoryczny: Eleven Sports

Hubert Hurkacz nie bez problemów, ale awansował do 1/8 finału turnieju w Cincinnati, a podczas meczu z Yoshihito Nishioką mógł liczyć na wsparcie kibiców zgromadzonych na trybunach. Jeden z nich zresztą otrzymał od polskiego tenisisty prezent, czego najwyraźniej się nie spodziewał. Niesamowity gest zawodnika z Wrocławia oraz żywiołową reakcję zaskoczonego młodego fana uchwyciły kamery.

Hurkacz - Figure 1
Zdjęcia Interia

Hubert Hurkacz po meczu podszedł do jednego z kibiców/MINAS PANAGIOTAKIS/GETTY IMAGES NORTH AMERICA/Polsat Sport/AFP

Hubert Hurkacz po przerwie spowodowanej kontuzją odniesioną podczas Wimbledonu wrócił na kort w Montrealu, gdzie dotarł do ćwierćfinału turnieju rangi ATP Masters 1000. Tam przegrał mecz o awans z Alexeiem Popyrinem, chociaż wygrał pierwszego seta i początkowo dobrze spisywał się w drugim. Wrocławianin szansę na rehabilitację otrzymał już kilka dni później w Cincinnati, gdzie również rozgrywany jest tzw. tysięcznik.

Polak z racji rozstawienia w pierwszej rundzie otrzymał wolny los, więc zmagania rozpoczął od drugiej rundy. W tej przyszło mu się zmierzyć z Yoshihito Nishioką, który w pierwszej partii bezlitośnie wykorzystał problemy Hurkacza i wygrał 6:3. Na początku drugiego seta wrocławianin skorzystał z przerwy medycznej, sygnalizując kłopot z plecami. Mimo to wrócił do gry, wygrał seta po tie-breaku i doprowadził do trzeciej partii.

Hurkacz - Figure 2

Hubert Hurkacz z awansem. A po meczu taki gest

Siódmy tenisista rankingu ATP poszedł za ciosem i z gema na gem grał coraz lepiej, co powodowało frustrację u Japończyka, który najpierw otrzymał upomnienie, a następnie stracił gema. Rozpędzony Polak postawił "kropkę nad i", wygrał 6:1 i przypieczętował awans. A chwilę po zakończeniu spotkania zdecydował się na niesamowity gest.

Polak nagle ruszył w stronę trybun i wręczył rakietę swojemu młodemu kibicowi. Chłopiec na ten gest zareagował wybuchem radości, ścisnął dłoń Polaka i wyglądał na wyraźnie ucieszonego prezentem, co zresztą widać na nagraniu udostępnionym przez Polsat Sport.