Jagiellonia Białystok remisuje z Legią Warszawa

Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa

Piłkarze Jagiellonii Białystok po bardzo ciekawym meczu zremisowali 1:1 (1:0) z Legią Warszawa. Gola dla żółto-czerwonych strzelił Jesus Imaz, a dla rywali Marc Gual. To pierwszy w tym sezonie ekstraklasy remis Jagiellonii Białystok.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa, 6.10.2024, fot. Marcin Gliński

Mecz w Polskim Radiu Białystok

Mistrzowie Polski w niedzielę (6.10) grali przed własną publicznością z Legią Warszawa i zremisowali ten mecz 1:1. Żółto-czerwoni dopiero w 11. kolejce ekstraklasy zremisowali mecz. Jagiellonia po tej kolejce zajmuje czwarte miejsce w tabeli, prowadzi Lech Poznań, który ma trzy punkty więcej od białostoczan.

Mecz rozpoczął się od szybkich ataków Jagiellonii. Już w 3. minucie Pululu mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, ale w ataku powstrzymało go dwóch rywali. Żółto-czerwoni nie stracili jednak piłki, ale późniejsze uderzenie Pululu obronił Tobiasz.

Kilka minut później Churlinov uderzał z pierwszej piłki, ale piłka przeleciała obok słupka Legii.

Skrzypczak kontuzjowany

W 12. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Mateusz Skrzypczak. Obrońca Jagiellonii schodził z placu gry zapłakany, bo kontuzja może go wykluczyć z udziału w zgrupowaniu kadry narodowej, na które powołał do selekcjoner Michał Probierz.

Jesus Imaz daje prowadzenie

Żółto-czerwoni w pierwszej połowie byli drużyną dominująca, a potwierdzeniem tego był gol w 35. minucie. Błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił bramkarz Legii Tobiasz, który zagrał wprost pod nogi Sacka. Czeski zawodnik Jagiellonii podał z pierwszej piłki do Jesusa Imaza, który wykorzystał sytuację sam na sam i z jedenastego metra pokonał bramkarza gości.

Gol Imaza był potwierdzeniem przewagi Jagiellonii, ale kibice i piłkarze żółto-czerwonych mogą tylko żałować, że więcej dobrych okazji nie udało im się zamienić na gola.

Druga połowa meczu

W drugiej połowie Jagiellonia nie była już tak agresywna i do głosu zaczęli dochodzić rywale. Już początek drugiej połowy mógł przynieść zmianę wyniku. Pankov uderzał piłkę głową, futbolówka obiła słupek jagiellońskiej bramki, odbiła się jeszcze od Abramowicza, który złapał ją instynktownie i uratował Jagę od straty bramki. W odpowiedzi z kilku metrów uderzał Jesus Imaz, ale jego strzał zablokowali rywale.

Gual strzela gola

W 67. minucie Legia doprowadziła do remisu. Gola strzelił wprowadzony kilka minut wcześniej były zawodnik Jagiellonii - Marc Gual. Hiszpan dostał doskonałe podanie od kolegi z drużyny i strzałem z kilku metrów pokonał Abramowicza. Sędziowie jeszcze przez kilka minut sprawdzali tę sytuację na monitorze i ostatecznie uznali trafienie Guala. Kilka minut później po jego strzale i dramatycznej obronie zawodników Jagiellonii piłka odbiła się od słupka bramki gospodarzy.

Ostatecznie mecz Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa zakończył się remisem 1:1.

Wyprzedane bilety na hit kolejki w Białymstoku

Już kilka dni przed meczem w Białymstoku sprzedane zostały wszystkie bilety na niedzielne spotkanie piłkarskiej ekstraklasy między Jagiellonią i Legią - uczestnikami Ligi Konferencji. Na meczu w Białymstoku było 20 029 kibiców.

źródło: PAP | red: wsz