Gorące tematy Zamknij

Trenerzy po meczu Jagiellonia – Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok

PKO Ekstraklasa: o której mecz Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa w piątek 13 maja 2022? Składy na spotkanie""TVP SPORTPKO Ekstraklasa. Mecz Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa ONLINE. O utrzymanie. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV

W piątek (13.05) Jagiellonia Białystok zremisowała z Legią Warszawa 2:2 przy Słonecznej w ramach 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Poniżej prezentujemy wypowiedzi szkoleniowców obu drużyn po spotkaniu.

Piotr Nowak (Jagiellonia): Za nami bardzo interesujące spotkanie. Zaczęliśmy mecz z dużymi problemami, bo z powodu kontuzji wypadło nam dwóch zawodników. Mimo to staraliśmy się atakować i wprowadzone zmiany nie pokrzyżowały nam planów. W drugiej połowie spotkanie bardziej otworzyło się, mieliśmy więcej sytuacji. Możemy być zadowoleni z gry i kreowania sytuacji. Zmiennicy mieli pomysł na grę i byli zaangażowani. Nie jestem jednak zadowolony, że w ostatnich minutach wypuściliśmy zwycięstwo z rąk. Powinniśmy zagrać mądrzej, chcieliśmy pożegnać się z kibicami zwycięstwem. Kontuzje naszych zawodników nie powinny być długotrwałe, ale mogą potrwać kilka tygodni. Michał Pazdan powinien być do naszej dyspozycji na ostatni mecz. Miłosz Matysik również może być gotowy. Za nami dobre i ciekawe spotkanie w wykonaniu obu zespołów. Musimy grać w piłkę do ostatniego gwizdka, a nie w końcówkach spotkań ograniczać się do defensywy. To musimy poprawić w kontekście przyszłego sezonu. Chcemy zmienić filozofię naszej gry. Nie chcemy tylko walczyć, ale również grać w piłkę. Słowa uznania dla dyrektora sportowego Jagiellonii – Łukasza Masłowskiego, prezesa Wojciecha Pertkiewicza i klubowych udziałowców, dzięki którym pozyskaliśmy piłkarzy, którzy zapewnili nam kluczowe bramki i asysty w końcowym etapie sezonu.

Aleksandar Vuković (Legia Warszawa): Kolejny remis w Białymstoku. Często dzielimy się punktami z Jagiellonią na tym terenie. W pierwszej połowie Jaga niczym nas nie zaskoczyła, ale nie spodziewaliśmy się, że gospodarze będą tak defensywnie nastawieni. W drugiej części więcej działo się pod obiema bramkami. Straciliśmy gole po stałych fragmentach i na pewno jest to nasza bolączka. Nie powinniśmy dopuszczać rywala do sytuacji po dośrodkowaniach. Mogliśmy również uniknąć rzutu karnego, który był bardzo niepotrzebny. Zadowolony jednak jestem z tego, że potrafiliśmy dwa razy odpowiedzieć przy żywiołowo dopingujących kibicach. Gdy obie drużyny grały o mistrzostwo, zawsze szanowaliśmy punkty zdobywane w Białymstoku. Nie inaczej jest dziś.

Pełne wypowiedzi obu szkoleniowców są dostępne w poniższym materiale wideo na kanale JagaTV. Zapraszamy do oglądania.