FC Nürnberg - Juventus 3:0. Pierwsze śliwki robaczywki - JuvePoland

26 lip 2024
W pierwszym meczu towarzyskim rozgrywanym w ramach okresu przygotowawczego Juventus przegrał 3:0 z niemieckim FC Nürnberg.

Juventus - Figure 1
Zdjęcia JuvePoland

Stara Dama przystąpiła do spotkania w bardzo eksperymentalnym zestawieniu, w którym znalazło się miejsce dla wielu zawodników z Juventus Next Gen. Już w 19 minucie spotkania Bianconeri stracili pierwszego gola, po popisie nieporadności włoskiej defensywy. Strzelcem bramki został Caspar Jander. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej części spotkania Thiago Motta całkowicie przebudował jedenastkę i na murawie zameldował się między innymi Dusan Vlahović. Serb mógł doprowadzić do remisu, gdyby tylko wykorzystał rzut karny dla Juventusu, który wywalczył Timothy Weah po indywidualnym rajdzie. W 81 minucie meczu wspomniany Amerykanin wykazał się świetną interwencją w polu karnym Starej Damy, w ostatniej chwili ratując swój zespół przed utratą bramki. Szkoda tylko, że bronił ręką. Na szczęście dla piłkarza włoskiej ekipy sędzia tego nie zauważył i wynik na tablicy wciąż był 1:0.

Lecz co się odwlecze to nie uciecze i kilka minut później kompletnie niepilnowany Dustin Forkel podwyższył wynik na 2:0. Chwilę później niemiecki zespół ponownie wykorzystał kompletną nieporadność defensywy Bianconerich i Tim Janish trafił do siatki, ustalając wynik spotkania na 3:0 dla FC Nürnberg.

FC Nürnberg 3:0

Juventus: Di Gregorio (46′ Perin) – Barbieri (46′ Gatti), Gonzalez (46′ Adzic), Djalò (46′ Vlahović), Rouhi (46′ Fagioli) – Thuram (46′ Savona), Locatelli (46′ Cambiaso) – Comenencia (46′ Weah), Miretti (46′ Cabal), Hasa (46′ Nicolussi Caviglia) – Sekulov (46′ Mbangula)