Korona Kielce - Lech Poznań NA ŻYWO. Relacja live i wynik.

19 maj 2023
Korona Kielce – Lech Poznań

82. min

Bednarek z problemami przenosi piłkę nad poprzeczką po uderzeniu z dystansu Trojaka

81. min

Boisko opuszcza Szykawka, w jego miejsce wchodzi Kostrorz

79. min

Dagerstal uprzedził Kiełba w walce o piłkę wycofaną na jedenasty metr przez Błanika i wybił piłkę daleko od bramki Lecha

78. min

Wilak faulował w ofensywie

75. min

Ba Lua i Wilak zmienili Velde oraz Skórasia

74. min

Bboisko opuszcza Briceag, w jego miejsce wchodzi Godinho

73. min

Velde dośrodkował krótko na piąty metr do Marchwińskiego, ten oddał niecelny strzał na bramkę Zapytowskiego

72. min

Skóraś płasko dograł z prawego skrzydła na jedenasty metr, ale tam futbolówkę spokojnie przejął Malarczyk

70. min

Mocno niecelny strzał Marchwińskiego ze skraju pola karnego - piłka powędrowała daleko w trybuny

70. min

68. min

Sobiech faulował Malarczyka w środkowej strefie boiska

66. min

Kiełb poślizgnął się przy próbie oddania strzału ze skraju szesnastki, przy futbolówce ponownie goście

65. min

Boisko opuszcza Kwekweskiri, w jego miejsce wchodzi Sobiech

64. min

Zaskakujący centrostrzał Kwekweskiriego z lewego skrzydła - skutecznie interweniował Zapytowski!

64. min

Kwekweskiri centrował z cornera, ale dobrze zafunkcjonowała defensywa Korony

64. min

Skóraś przejął piłkę w polu karnym rywala i uderzał płasko z ostrego kąta - Zapytowski sparował piłkę na rzut rożny!

63. min

Kwekweskiri uderzał z rzutu wolnego - piłka powędrowała w trybuny

62. min

Potrójna zmiana w Koronie. Kiełb, Deaconu i Błanik zmienili Takaca, Nono i Łukowskiego

61. min

Bednarek piąstkuje przy centrze Podgórskiego z rzutu rożnego

60. min

Kwekweskiri dośrodkował z narożnika boiska, piłka odbiła się od Petrowa, ale czujny był Zapytowski, który zapobiegł trafieniu samobójczemu swojego kolegi

59. min

Malarczyk skutecznie przyblokował dryblującego Marchwińskiego, lecz goście będą mieli jeszcze rzut rożny

55. min

Skóraś miękko dośrodkował z lewego skrzydła na dziesiąty metr do Velde, ten spokojnie głową posłał piłkę do siatki! Norweg idealnie wkleił się w linię spalonego!

53. min

Velde prostopadłym podaniem między obrońcami wypuścił Marchwińskiego w pole karne, ten sprytnie minął Zapytowskiego i wbił piłkę do pustej bramki! 2:0!

51. min

Lech ponownie w ataku pozycyjnym

50. min

Podgórski już na nogach. Gramy dalej

49. min

Podgórski nie podnosi się z murawy po starciu z Velde w ostatniej akcji

49. min

Gospodarze radzą sobie z dośrodkowaniem Rebocho z rzutu rożnego

46. min

Zaczynamy drugą część spotkania

45. min (+1)

Sędzia nie doliczył ani minuty i zakończył pierwszą połowę

45. min

Centra z prawego skrzydła i uderzenie głową Łukowskiego z jedenastego metra - piłka nieznacznie minęła prawy słupek! To mogła być bramka do szatni!

45. min

Szybka akcja Korony i przyblokowane uderzenie Podgórskiego z czternastego metra! Gospodarze pozostają przy piłce

44. min

Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez poznaniaków, a następnie przeciągnięte dośrodkowanie Pereiry. Grę od bramki wznowi Zapytowski

44. min

43. min

Petrow wślizgiem wybija piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Pereirę. Corner dla Lecha

42. min

Nono faulował Rebocho na dwudziestym piątym metrze od bramki Korony. Nieodpowiedzialne zachowanie zawodnika gospodarzy

41. min

Zbyt mocny przerzut Karlstroma na prawe skrzydło do Pereiry. Od bramki wznowi Zapytowski

39. min

Lech w ciągłym natarciu, gospodarze nie są w stanie opuścić własnej połowy

37. min

Velde dopadł do piłki na szesnastym metrze i natychmiast uderzył - piłka odbiła się od wewnętrznej strony poprzeczki i wyszła ponownie w pole! To mogła być druga bramka skrzydłowego!

36. min

Dobra wrzutka Pereiry z rzutu wolnego, jednak piłkę podbił jeden z graczy Korony. Przy futbolówce nadal gracze Kolejorza

36. min

36. min

35. min

Sprytne zachowanie Velde, który dał się sfaulować przy linii bocznej na wysokości trzydziestego piątego metra. Kolejny stały fragmenty gry dla gości

34. min

Faul Petrowa na Karlstromie na trzydziestym metrze od bramki gospodarzy

33. min

Lech kolejnymi podaniami budował atak pozycyjny. Skóraś świetnie wprowadził Velde podaniem w pole karne, ten uderzył z ostrego kąta w lewy róg i nie dał szans Zapytowskiemu! Kolejorz na prowadzeniu!

32. min

Ogromna przewaga gości w posiadaniu piłki - 62% do 38%

31. min

Łukowski faulował w ofensywie Rebocho

30. min

Marchwiński przekroczył przepisy w walce o piłkę w polu karnym rywala

30. min

30. min

29. min

Murawski zablokował strzał z dystansu Łukowskiego

28. min

Koroniarze operują piłką na własnej połowie

26. min

Marchwiński odgrywał piłkę w szesnastkę do Skórasia, ale raz jeszcze dobrym czytaniem gry wykazał się Zapytowski, który zgarnął futbolówkę po szybkim wyjściu z bramki

25. min

Dagerstal znalazł się pod presją rywala i zdecydował się na wybicie piłki na aut na wysokości własnego pola karnego

24. min

Rebocho posłał piłkę za linię obrony do Velde, ten mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam z Zapytowskim, jednak golkiper Korony przytomnie wyszedł z bramki i wślizgiem wybił piłkę spod nóg przeciwnika! Interwencja miała miejsce przed linią szesnastego metra!

22. min

Krótkie rozegranie cornera i centra Rebocho z prawego skrzydła - akcję niecelnym strzałem głową zamykał Marchwiński

22. min

Briceag faulował Velde w kole środkowym

21. min

Wejście nakładką Velde. Momentami widoczne problemy zawodników obu ekip z utrzymaniem równowagi - na murawie w Kielcach jest dziś dość ślisko

20. min

Kolejorz konstruuje atak pozycyjny

18. min

Goście wybijają piłkę po centrze Łukowskiego z rzutu wolnego

17. min

Karlstrom faulował w ofensywie Malarczyka

15. min

Satka długo holował piłkę i zdecydował się na uderzenie z trzydziestego metra - futbolówkę z problemami sparował Zapytowski!

14. min

Briceag w łatwy sposób odbiera piłkę dryblującemu na prawym skrzydle Skórasiowi

13. min

Zbyt mocne prostopadłe podanie Podgórskiego do Takaca. Od bramki wznowi Bednarek

12. min

Goście wybijają piłkę dośrodkowaną przez rywala z rzutu rożnego

11. min

Piłka po uderzeniu z dystansu Nono odbiła się od Dagerstala. Będzie corner dla gospodarzy

10. min

Podgórski uderzał z półwoleja sprzed szesnastki - piłka minęła prawy słupek!

9. min

Podgórski przeczytał zamiary rywala i odebrał piłkę Velde w okolicy szesnastki Korony

7. min

Trojak nieprzepisowo zatrzymywał Kwekweskiriego jeszcze na połowie Lecha

6. min

Rebocho dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, ale gospodarze oddalili niebezpieczeństwo, jednak poznaniacy nadal znajdują się przy piłce

5. min

Zapytowski broni strzał z dystansu Kwekweskiriego!

5. min

Przyblokowane uderzenie z dystansu Velde, lecz goście pozostają w posiadaniu piłki

4. min

Skóraś faulował Briceaga w okolicy linii środkowej

4. min

Nono wpadł w pole karne i uderzał z sytuacyjnej piłki - futbolówka powędrowała nieznacznie nad poprzeczką!

3. min

Defensywa Lecha poradziła sobie z dośrodkowaniem Podgórskiego z rzutu wolnego

2. min

Murawski był spóźniony z interwencją i faulował szarżującego lewym skrzydłem Łukowskiego na wysokości pola karnego. Żółta kartka dla gracza Lecha

Spotkanie poprowadzi sędzia Piotr Lasyk

1. min

Początek spotkania - zaczęli gracze Korony

Wyjściowe jedenastki pojawiły się na murawie Suzuki Areny

Lech Poznań plasuje się na 4. miejscu z 55 punktami na koncie i stratą 2 oczek do Pogoni Szczecin. Kolejorz nie złożył broni w wyścigu o najniższy stopień ligowego podium i również w dzisiejszym spotkaniu będzie szukać kompletu punktów. Zespół trenera van den Broma zwyciężył w poprzedniej kolejce nad Rakowem Częstochowa - poznaniacy pokonali nowego mistrza Polski 2:0

Korona Kielce przystępuje do spotkania z 14. pozycji w tabeli i nadal jest zamieszana w walkę o utrzymanie, bowiem z dorobkiem 38 punktów ma jedynie 3 oczka przewagi nad otwierającym strefę spadkową Śląskiem Wrocław. Podopieczni trenera Kuzery przegrali w poprzedniej ligowej kolejce z Piastem Gliwice 1:2