Cracovia - Korona Kielce: relacja na żywo. Emocjonujące sobotnie ...

2 wrz 2023
Korona Kielce

Zestawienie drużyny Pasów:

Cracovia plasuje się aktualnie na 7. miejscu z dorobkiem 9 punktów. Pasy w dwóch poprzednich kolejkach zremisowała odpowiednio z Piastem Gliwice i Wartą Poznań

Korona Kielce zamyka ligową tabelę z zaledwie 4 oczkami. Kielczanie zdołali odkuć się w ostatniej serii ligowych gier i pokonali na własnym boisku Zagłębie Lubin 2:0

Poza dzisiejszym składem meczowym Cracovii pozostał Kamil Glik, który w ostatnich dniach sfinalizował swój transfer do klubu z Kałuży i po wielu latach powrócił do ligi polskiej

Wyjściowe jedenastki pojawiły się na murawie

Spotkanie poprowadzi sędzia Piotr Lasyk

1. min

Początek spotkania - zaczęli gracze Cracovii

2. min

Gospodarze operują piłką na własnej połowie

3. min

Atanasov centrował z rzutu wolnego, jednak goście nie pozwolili rywalom w powietrzu na zbyt wiele i oddalili niebezpieczeństwo od własnej bramki

5. min

Dobra interwencja defensywna Podgórskiego, który po chwili posłał spod linii końcowej dalekie podanie inicjujące kontratak

7. min

Fatalny błąd Madejskiego, który podał piłkę tuż pod nogi Podgórskiego, ten przechwycił futbolówkę na dwudziestym metrze i zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta. Cała sytuacja na tyle zaskoczyła gracza Korony, że oddał on mocno nieudany strzał. Majacząca w powietrzu futbolówka została zatrzymana przez golkipera Cracovii!

9. min

Goście z Kielc wymieniają podania w okolicy linii środkowej

11. min

Kolejny prosty błąd gospodarzy w rozegraniu we własnej strefie obronnej. Dalmau przejął futbolówkę przy prawej krawędzi pola karnego rywala, jednak żaden z jego partnerów nie zdołał dopaść do piłki

12. min

Czyżycki znalazł się na pozycji spalonej

14. min

Szybki doskok kielczan i odbiór piłki jeszcze na połowie gospodarzy. Cracovia ma spore problemy w środku pola

16. min

Jaroszyński popędził lewym skrzydłem, a następnie szukał prostopadłego podania, jednak piłka padła łupem dobrze ustawionych defensorów gości

18. min

Hofmeister oddał strzał zza połowy, ale ta próba nie mogła zaskoczyć Madejskiego

19. min

Zablokowane dośrodkowanie Dalmau z prawego skrzydła. Piłkę przejęli gospodarze

21. min

Hofmeister uderzył głową po centrze Podgórskiego z rzutu wolnego - piłka o centymetry minęła lewy słupek bramki!

23. min

Briceag przechytrzył Rapę i wywalczył wyrzut z autu w okolicy linii środkowej

25. min

Nakładka Kallmana. Z rzutu wolnego na własnej połowie wznowią kielczanie

26. min

Godinho faulował Jaroszyńskiego w okolicy szesnastki Pasów

26. min

Jaroszyński ucierpiał w ostatnim starciu i prosi o pomoc sztabu medycznego

28. min

Gramy dalej. Jaroszyński pozostaje na boisku

30. min

Dziekoński paruje strzał Jaroszyńskiego z obrębu szesnastki! Będzie corner dla gospodarzy

30. min

Wycofanie piłki z rzutu rożnego i centra Rakoczego, jednak w walce o górną piłkę przewinił jeden z graczy Pasów

32. min

Fatalne uderzenie Podgórskiego z dwudziestego piątego metra. Piłka powędrowała w trybuny

33. min

Makuch uderzał głową ze skraju szesnastki - piłkę pewnie złapał Dziekoński

34. min

Dwójkowa akcja Kallmana i Rakoczego zakończona strzałem tego drugiego z dziesiątego metra. Świetną paradą wykazał się Dziekoński!

36. min

Strzał z ostrego kąta Rakoczego! Kolejny raz na posterunku był Dziekoński! Cracovia nadal w natarciu!

38. min

Goście chcą uspokoić grę i dłużej utrzymują się przy piłce

39. min

Odbita piłka po strzale z dystansu Podgórskiego. Do bezpańskiej futbolówki na szósty metr nabiegał Czyżycki, jednak w ostatniej chwili uprzedził go Rupa i wybił piłkę za linię końcową!

39. min

Krótkie rozegranie cornera i centra Podgórskiego, jednak piłka była zagrana zbyt głęboko i padła łupem Madejskiego

40. min

Kielczanie radzą sobie z piłką dośrodkowaną z lewego skrzydła przez Jaroszyńskiego

41. min

Dziekoński przechwytuje piłkę dograną z prawego skrzydła przez Rupę. Jak na razie bardzo dobry występ golkipera wypożyczonego z Rakowa Częstochowa do Korony Kielce

42. min

Trojak wymaga pomocy sztabu medycznego po starciu z jednym z rywali

43. min

Podgórski blokuje piłkę dograną z lewej flanki przez Jaroszyńskiego. Będzie corner dla gospodarzy

44. min

Atanasow wycofał piłkę z narożnika boiska, jednak zrobił to niedokładnie i zmusił Rupę do faulu na połowie rywala

44. min

Rapa ogląda żółty kartonik

45. min

Kallman dopadł w polu karnym do prostopadłego podania Rakoczego, minął wychodzącego Dziekońskiego i uderzył z ostrego kąta w prawy słupek! To mogła być bramka do szatni!

Sędzia dolicza do pierwszej połowy 3 minuty

45. min (+2)

Goście utrzymują się przy piłce na połowie Cracovii

46. min

Zaczynamy drugą część spotkania

46. min

W przerwie Dalmau został zastąpiony przez Szywkawkę

46. min

Makuch wpadł w pole karne i oddał strzał z ostrego kąta - piłka zatrzymała się na poprzeczce!

49. min

Makuch faulował w ofensywie Dziekońskiego

52. min

Gospodarze radzą sobie z centrą Podgórskiego z rzutu wolnego

53. min

Briceag ucierpiał w starciu z Atanansovem

55. min

Gramy dalej w pełnym składzie

57. min

Dziekoński pewnie łapie piłkę dośrodkowaną z głębi pola przez Makucha

58. min

Oshima popędził lewym skrzydłem i był faulowany przez Godinho, ten obejrzał za to przewinienie żółtą kartkę

59. min

Dziekoński piąstkuje przy centrze Rakoczego z rzutu wolnego

61. min

Kallman znalazł się na pozycji spalonej

61. min

Gospodarze nie byli w stanie zagrozić bramce rywala przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego, lecz utrzymują się nadal przy piłce

62. min

Przewinienie Hofmeistera w okolicy linii środkowej

64. min

Zbyt głęboka centra Takaca pada łupem Madejskiego

65. min

Makuch sygnalizuje, że Zator zagrał piłkę ręką we własnej szesnastce! Sytuację analizuje VAR!

66. min

Boisko opuszcza Atanasov, w jego miejsce wchodzi Knap

66. min

Nie ma karnego! Gramy dalej!

67. min

Dziekoński przechwytuje piłkę po centrze Knapa z narożnika boiska

68. min

Deaconu zastąpił Czyżyckiego

70. min

Przyblokowane płaskie dośrodkowanie Rapy i corner dla Pasów

71. min

Bez strzału gospodarzy po centrze Knapa z rzutu rożnego

72. min

Makuch faulował Hofmeistera na polowie Korony

74. min

Boisko opuszcza Briceag, w jego miejsce wchodzi Błanik

75. min

Zator blokuje dośrodkowanie Makucha z lewego skrzydła i będzie kolejny corner dla gospodarzy

76. min

Goście kolejny raz radzą sobie z centrą rywala z rzutu rożnego

77. min

Bochnak wszedł w miejsce Rapy

78. min

Zator musnął piłkę głową po centrze Deaconu z rzutu wolnego, jednak nie zdołał skierować futbolówki w światło bramki. Grę wznowi Madejski

79. min

Mocno niecelne uderzenie Szykawki z piętnastego metra po płaskim podaniu Podgórskiego z prawego skrzydła

80. min

Ghita uderzał głową po centrze Knapa z rzutu rożnego, jednak futbolówka po jego strzale powędrowała dwa metry od prawego słupka

82. min

Żaden z graczy gości nie zdołał dopaść do futbolówki dośrodkowanej z prawego skrzydła przez Błanika

84. min

Piłka po wrzutce Deaconu z rzutu wolnego wylądowała w koszyczku Madejskiego

86. min

Niecelne wybicie piłki Dziekońskiego. Piłka wylądowała na aucie na wysokości linii środkowej

87. min

Jaroszyński wpadł lewą stroną w pole karne i przeciągnął dośrodkowanie, po którym piłka poszybowała w  trybuny

87. min

Boisko opuszcza Rakoczy, w jego miejsce wchodzi Myszor

88. min

Podgórski faulowany na połowie Cracovii

89. min

Bochnak podbija piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Deaconu. Będzie corner dla gości

90. min

Strzał głową Szykawki po centrze Podgórskiego z narożnika boiska, jednak futbolówka zmierzała w sam środek bramki i nie sprawiła problemów Madejskiemu!

Sędzia dolicza do pierwszej połowy 5 minut

90. min (+1)

Jaroszyński dopadł do strzału po centrze partnera z rzutu rożnego - piłka poszybowała nieznacznie obok lewego słupka!

90. min (+2)

Hofmeister nie podnosi się z murawy po starciu z Jaroszyńskim

90. min (+3)

Gramy dalej. Pomocnik Korony już na nogach

90. min (+4)

Kallman wpadł lewą stroną w szesnastkę rywala, lecz zbyt długo holował piłkę i stracił ją na rzecz defensorów Korony