LECHIA Gdańsk - Motor Lublin 0:2

27 lip 2024
Pirotechnika na meczu Lechia Gdańsk - Motor Lublin 0:2

Lechia Gdańsk przegrała z Motorem Lublin 0:2 (0:0) w 2. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Tym samym padła twierdza, którą stworzyli biało-zieloni na Polsat Plus Arenie Gdańsk. W I lidze zanotowali w Letnicy 16 meczów bez porażki, w tym 10 ostatnich wygranych. Ostatnią drużyną, która tutaj wygrała 28 lipca 2023 roku był... Motor. Ta ekipa doskonale czuje się w Trójmieście, gdyż awans do elity zdobyła po zwycięskim finale baraży w Gdyni.

Lechia – Motor Lublin - Figure 1
Zdjęcia Trojmiasto.pl

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni Pobierz aplikację: Android iPhone

Motor Lublin

29 Sarnawski 11 Piła 4 Chindris 94 Gueho 23 Kałahur 5 Żelizko 7 Mena 99 Neugebauer 8 Kapić 9 Wiunnyk 79 Sezonienko

Rezerwowi: 1 Weirauch, 6 Wendt, 16 D'Arrigo, 19 Bułeca, 20 Conrado, 33 Wójtowicz, 89 Bobcek

Sędziowie: Sylwestrzak (Wrocław) oraz Sokolnicki, Stępień

Widzów: 14 223

Składy

40 Brkić 17 Wójcik 39 Bartos 21 Rudol 24 Luberecki 68 Wolski 55 Gąsior 30 Ndiaye 8 Kubica 77 Ceglarz 90 Mraz

Rezerwowi: 1 Rosa, 3 Romanowski, 9 Wełniak, 10 R.Król, 11 Caliskaner, 22 Simon, 26 M.Król, 28 Stolarski, 37 Scalet

Zmiany

Bramki

71' Mraz 74' Ceglarz
26' Sezonienko 79' Chindris

Kartki

32' Kubica 85' Luberecki
Tak cieszyli się kibice Motoru Lublin po niespodziewanym sukcesie w Gdańsku
Relacja LIVE

pozyskany w tym tygodniu młodzieżowiec Wójtowicz (LECHIA Gdańsk) z Ruchu, zaczyna od ławki rezerwowych. Na niej również rekonwalescent Bobcek

Motor na inaugurację przegrał u siebie z Rakowem 0:2. W porównaniu z tamtym meczem trener M.Stolarski (Motor Lublin) dokonał trzech zmian w "11". Do gry weszli od początku: Bartos (Motor Lublin), Gąsior (Motor Lublin) oraz N'Diaye (Motor Lublin), strzelec zwycięskiego gola w finale baraży o awans do ekstraklasy

na ławce Motoru byli piłkarze m.in. Lechii: P.Stolarski (Motor Lublin), brat trenera oraz Rosa (Motor Lublin)

awaria nagłośnienia, po motywie muzycznym z serialu "Stawka większa niż życie", który kwadrans przed rozpoczęciem meczu od lat rozpoczyna pracę spikera Marcina Gałka, tym razem mieliśmy jeszcze raz otworzenie melodii, a potem cisza

po niespełna 5 minut udało się usunąć usterkę i praca spikera jest już niezakłócona

w sektorze gości są kibice Motoru

miejscowi kibice, tak jak wiosną, wpuszczani byli tylko na jedną stronę stadionu na trybuny

o frekwencji tradycyjnie poinformujemy w przerwie, gdyż wówczas mamy oficjalne dane

"Tylko zwycięstwo" - skandują kibice Lechii

piłkarze na prezentacji. Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki, Motor niebieskie stroje. Kapitanowie: Kapić i Ceglarz

od środka mecz rozpoczął Motor

centrostrzał Kałahura (LECHIA Gdańsk) z lewego skrzydła mija bramkę gości

na razie gra głównie na połowie Motoru

6'

"Lechijko wygraj mecz" - z trybun

Żelizko (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Ceglarza (Motor Lublin) sprzed pola karnego

szansa na kontrę, ale Sezonienko zwolnił grę zamiast podawać do wbiegającego ze skrzydła na pozycję napastnika Wiunnyka (LECHIA Gdańsk)

Żelizko (LECHIA Gdańsk) próbował uderzać z około 30 metrów, został zablokowany

8'

"W Gdańsku zawsze ultraklasa" - na sektorze kibiców Lechii

10'

na boisku leży Wójcik (Motor Lublin), ale sędzia pokazuje, że obejdzie się bez pomocy medycznej

N'Diaye (Motor Lublin) próbował wbiec za plecy Kałahura (LECHIA Gdańsk), obrońca Lechii zdążył zablokować rywala, który padł na murawę

sędzia skonsultował się z VAR i gramy dalej

12'

sektorów "12 zawodnik" na trybunach

Chindris (LECHIA Gdańsk) dobrze wbiegł przed Mraza, który zamiast opanować piłkę kilka metrów od gdańskiej bramki, sfaulował obrońcę Lechii

Motor próbuje dłużej pograć piłką, ale to wszystko w środkowej strefie boiska

zbyt mocne wstrzelenie piłki w "16" Lechii przez Kubicę (Motor Lublin). Od bramki grę wznowi Sarnawski (LECHIA Gdańsk)

16'

"W Wolnym Mieście..." - z trybun

Gueho (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po dośrodkowaniu Wójcika (Motor Lublin) z prawego skrzydła

Mraz faulował Gueho (LECHIA Gdańsk), ale sędzia dobrze zastosował przywilej korzyści i pozwolił na kontrę Lechii

Mena (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut rożny

krótko rozegrany korner przez Lechię

Brkić (Motor Lublin) miał problemy ze złapaniem piłki po dośrodkowaniu Kałahura (LECHIA Gdańsk), próbował błąd bramkarza wykorzystać Sezonienko, ale jego strzał został zablokowany

20'

Sarnawski (LECHIA Gdańsk) bez kłopotu poradził sobie ze strzałem Kubicy (Motor Lublin), ale do tej sytuacji gości wyprowadziło nieodpowiedzialne podanie Gueho (LECHIA Gdańsk), który zagrywał wzdłuż boiska przed własnym polem karnym

wybita piłka przez gości po dośrodkowaniu Meny (LECHIA Gdańsk)

22'

kibice gości próbują przebić się z dopingiem, ale są w mniejszości i są skutecznie zagłuszani

crossowe podanie Żelizko (LECHIA Gdańsk) w kierunku Wiunnyka (LECHIA Gdańsk), ale zorientował się w tym Wójcik (Motor Lublin)

Brkić (Motor Lublin) źle wybił piłkę od bramki, próbował ten błąd wykorzystać Wiunnyk (LECHIA Gdańsk), ale szybko stracił piłkę

23'

odpalone race na sektorach gospodarzy

24'

spiker apeluje, aby nie rzucać żadnych przedmiotów na boisko

26'

Żółtą kartką został ukarany Sezonienko (LECHIA Gdańsk).

27'

Sarnawski (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po strzale Wolskiego (Motor Lublin) sprzed "16"

po rzucie rożnym dla gości bez zagrożenia dla Lechii

celny strzał z dystansu Wiunnyka (LECHIA Gdańsk), ale w środek bramki i Brkić (Motor Lublin) nie miał kłopotów

na trybunie dopingowej Lechii znów sektorówka "Dwunasty zawodnik" oraz biało-zielone flagi

32'

Żółtą kartką został ukarany Kubica (Motor Lublin).

35'

Brkić (Motor Lublin) bardzo ryzykownie. Wybiegł aż pod linię boczną boisko i wybił piłkę na aut głową. Zdążył tuż przed nadbiegającym Meną (LECHIA Gdańsk)

Ceglarz (Motor Lublin) i N"Diaye (Motor Lublin) zmienili się stronami, teraz kapitan Motoru atakuje z prawej strony boiska

Wiunnyk (LECHIA Gdańsk) przekładał sobie piłkę z nogi na nogę w polu karnym Motoru. W końcu uderzył prawą nogą, ale wysoko nad bramką

39'

fizjoterapeuci obu drużyn na boisku, zderzyli się Ndiaye i Kałahur

obaj piłkarze mogą kontynuować grę

Ceglarz (Motor Lublin) ponownie wrócił na lewe skrzydło. Próbował zdobyć rzut rożny, ale kończy się na wrzucie z autu

co najmniej 60 sekund dłużej trwać będzie pierwsza połowa

45+1

w doskonałej sytuacji na gola Mraz. Strzelił z kilku metrów lekko i w środek bramki. Sarnawski (LECHIA Gdańsk) pewnie złapał piłkę

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - MOTOR LUBLIN 0:0

na trybuny trafią trzy piłki, dla kibiców to zaproszenie do konkursu żonglerki, który odbędzie się w przerwie

Dużo walki, mniej piłki oglądaliśmy w pierwszej połowie. Motor był nastawiony, aby głównie nie stracić gola, ale im dłużej trwał mecz, starał się też zaatakować. Lechia także nie forsowała tempa, zatem nie było z jej strony huraganowych ataków. Sytuacje podbramkowe, jeśli były, to najczęściej kończyły się słabymi bądź niecelnymi strzałami.

Oficjalna frekwencja 14 223 kibiców

46'

Motor Lublin przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Kubica, w jego miejsce wchodzi Caliskaner.

drugą połowę rozpoczęła Lechia. Trener Grabowski nie zdecydował się na żadną zmianę

47'

z trybun głośne "Lechia Gdańsk"

na razie po przerwie atakuje Motor

z 9. metra niecelnie strzelał Ceglarz (Motor Lublin), domaga się jeszcze od sędziego rzutu rożnego, ale od bramki zacznie Sarnawski (LECHIA Gdańsk)

kontrę wyprowadził Żelizko (LECHIA Gdańsk), przebiegł kilkadziesiąt metrów, ale pod polem karnym nie zrozumiał się z Sezonienko i gdański młodzieżowiec nie przejął piłki

do wejścia przygotowuje się Bobcek (LECHIA Gdańsk)

51'

LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wiunnyk, w jego miejsce wchodzi Bobcek.

52'

pierwsza akcja Bobcka, wyłożył piłkę na strzał Neugebauerowi (LECHIA Gdańsk). Tomek szukał strzału przy słupku, ale nie trafił w bramkę. Po tym uderzeniu aż złapał się za głowę, bo była to 100-procentowa okazja na gola

zmiana ustawienia w ofensywie Lechii, Bobcek (LECHIA Gdańsk) na pozycji numer 9, Sezonienko przesunięty na lewe skrzydło

dobry wślizg Gueho (LECHIA Gdańsk). Rzut rożny dla gości

po dośrodkowaniu Ceglarza (Motor Lublin) z narożnika boiska było przedłużenie piłki głową i niecelny strzał głową Ndiaye (Motor Lublin), który w trudnej sytuacji zamykał akcję

Neugebauer (LECHIA Gdańsk) nie dograł celnie piłki w pole karne do Meny (LECHIA Gdańsk)

56'

z trybun gromkie "Lechia"

Mena (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny

piłka z narożnika boiska dostarczona przed pole karne, skąd uderzał Żelizko (LECHIA Gdańsk). Został zablokowany i mamy kolejny korner

tym razem Kapić (LECHIA Gdańsk) dośrodkował z narożnika boiska, Brkić (Motor Lublin) zaliczył" pusty przelot", a zamykający akcję Gueho (LECHIA Gdańsk) główkował nad poprzeczką

niecelnie z dystansu uderzył Żelizko (LECHIA Gdańsk)

Motor przygotowuje podwójną zmianę

62'

Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ndiaye, w jego miejsce wchodzi M.Król.

62'

Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gąsior, w jego miejsce wchodzi Scalet.

sędzia uspokaja Kapicia (LECHIA Gdańsk), który coś miał do powiedzenia Caliskanerowi (Motor Lublin)

Mena (LECHIA Gdańsk) czatował, aby zabrać piłkę podającym ją między sobą obrońcom, ale nie zdołał tego zrobić, gdy zagrania trafiło do bramkarza Motoru

Lechia próbuje najwyraźniej wciągnąć Motor na swoją połowę, rozgrywanie piłki przez obrońców nawet na własnym polu karnym

Kapić (LECHIA Gdańsk) nie strzelał, choć mógł, a Mena (LECHIA Gdańsk) zagrał wzdłuż bramki, ale nie było tam nikogo z jego kolegów

niedane zagranie Neugebauera (LECHIA Gdańsk), piłka wysoko nad bramką Motoru

70'

z trybun "W Wolnym Mieście..."

71'

[0:1] Motor Lublin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mraz. Wyjątkowo dużo było piłkarzy gości w polu karnym Lechii. Mógł już strzelać Ceglarz, ale podał do Lubereckiego, który zagrał wzdłuż pola karnego. Nąstapiło dośrodkowanie od Wolskiego w pole bramkowe i tutaj Mraz, wbiegł między dwóch obrońców i wepchnął piłkę głową do siatki

piłka ustawiona na środku, ale sędzia nasłuchuje jeszcze podpowiedzi z VAR

gol uznany, Lechia przegrywa 0:1

74'

[0:2] Motor Lublin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ceglarz. Z prawego skrzydła zagrał M.Król, a Ceglarz zbiegł do środka, a że przez nikogo nie był atakowany, skierował piłkę do siatki

Motor przygotowuje podwójną zmianę, a w Lechii zanosi się na debiut Wójtowicza (LECHIA Gdańsk), będzie to jedna z trzech zmian

75'

Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mraz, w jego miejsce wchodzi R.Król.

75'

Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wójcik, w jego miejsce wchodzi Stolarski.

75'

LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sezonienko, w jego miejsce wchodzi Wójtowicz

75'

LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kałahur, w jego miejsce wchodzi Conrado.

75'

LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Neugebauer, w jego miejsce wchodzi Bułeca.

79'

Żółtą kartką został ukarany Chindris (LECHIA Gdańsk).

próbował Wójtowicz (LECHIA Gdańsk), ale został powstrzymany w polu karnym Motoru

niecelny strzał Meny (LECHIA Gdańsk)

Kapić (LECHIA Gdańsk) wymownym młynkiem rękoma prosi o zmianę

rzut rożny dla Motoru, nie spieszy się gościom

do zmiany gotowy Wendt (LECHIA Gdańsk)

Sarnawski (LECHIA Gdańsk) piastkuje piłkę po dośrodkowaniu Ceglarza (Motor Lublin) z narożnika boiska

85'

Żółtą kartką został ukarany Luberecki (Motor Lublin).

Brkić (Motor Lublin) złapał piłkę po dośrodkowaniu Meny (LECHIA Gdańsk)

86'

mimo niekorzystnego wyniku, doping dla Lechii cały czas

86'

niektórzy kibice Motoru bez koszulek obserwują już mecz

szwedzki pomocnik Lechii cały czas oczekuje na wejście na boisko

88'

LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kapić, w jego miejsce wchodzi Wendt.

nieudane dośrodkowanie Wendta (LECHIA Gdańsk). Od bramki zacznie Brkić (Motor Lublin)

89'

zanosi się na pierwszą porażkę Lechii po 16 meczach I-ligowych u siebie bez przegranej. Ostatnią drużyną, która tutaj wygrała w gościach był... Motor 28 lipca 2023 roku

co najmniej 4 minuty doliczone do drugiej połowy

Mena (LECHIA Gdańsk) pada w polu karnym, sędzia nakazuje grać dalej

Brkić (Motor Lublin), ratując drużynę przed kornerem, wybił piłkę w aut

Brkić (Motor Lublin) złapał piłkę po dośrodkowaniu Piły

Lechia stara się jeszcze atakować, ale nadal nie ma pomysłu na Motor

Brkić (Motor Lublin) złapał piłkę po dośrodkowaniu Conrado (LECHIA Gdańsk)

Conrado (LECHIA Gdańsk) ustawiony jako lewy obrońca, a przed nim na skrzydle gra Wójtowicz (LECHIA Gdańsk)

KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK - MOTOR LUBLIN 0:2

Koniec passy Lechii na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Po 16 meczach bez porażki i 10 ostatnich wygranych, przyszła przegrana z Motorem. To tak sama drużyna, która poprzednio jako ostatnia wygrała w Letnicy, a miało to miejsce 28 lipca 2023 roku. W drugiej połowie najlepszą okazję na gola dla Lechii miał Neugebauer, ale jeszcze przy 0:0 strzelił niecelnie. Motor wykazał się lepszą skutecznością i dość łatwo zdobył dwa gole.

"Lechijko jesteśmy z wami..." - skandują kibice, gdy podchodzą do nich piłkarze

radość piłkarzy Motoru przy sektorze gości

Typowanie wyników

Gdańsk, Pokoleń Lechii Gdańsk 1

3 pkt.

LECHIA Gdańsk

Jak typowano 88% 303 typowania LECHIA Gdańsk 7% 24 typowania REMIS 5% 18 typowań Motor Lublin
Tabela po 2 kolejkach

Piłka nożna - PKO BP Ekstraklasa

Drużyny M Z R P Bramki Pkt. 1 Pogoń Szczecin 1 1 0 0 3:0 3 2 Raków Częstochowa 1 1 0 0 2:0 3 3 Jagiellonia Białystok 1 1 0 0 2:0 3 3 Lech Poznań 1 1 0 0 2:0 3 3 Legia Warszawa 1 1