Przegląd Sportowy OnetPiłka nożnaLiga Konferencji EuropySensacja w Lidze Konferencji! Faworyt kompletnie zawiódł

Liga Konferencji Europy - Figure 1
Zdjęcia Onet

Liga Konferencji Europy

W meczu Ligi Konferencji Borac Banja Luka pokonał APOEL Nikozja 1:0 na stadionie Neo GSP w Nikozji. Jedyną bramkę spotkania zdobył Stefan Savic, a goście sprawili sporą sensację!

24 października 2024, 21:21

Borac Banja Luka (Foto: BORISLAV ZDRNJA ZIPAPHOTO / PAP (zdjęcia) - PS.Onet.pl)
Więcej informacji znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet

W ostatnich pięciu meczach APOEL Nikozja odniósł trzy zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę. Ich ostatni mecz zakończył się imponującym zwycięstwem 5:0 nad Omonią Aradippou. Borac Banja Luka w tym samym okresie wygrał wszystkie pięć spotkań, w tym ostatnie 1:0 przeciwko Zeljeznicarowi.

Liga Konferencji Europy - Figure 2

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jedyną bramkę meczu zdobył Stefan Savic z Borac Banja Luka w 63. minucie, co zapewniło jego drużynie zwycięstwo.

Statystyki meczu

APOEL Nikozja miał sześćdziesiąt dwa procent posiadania piłki, oddając dziewięć strzałów niecelnych i trzy celne. Borac Banja Luka posiadał piłkę przez trzydzieści osiem procent czasu, oddając dwa strzały niecelne i dwa celne.

Liga Konferencji Europy - Figure 3
Sytuacja w tabeli

Po tym meczu Borac Banja Luka zajmuje drugie miejsce w tabeli z czterema punktami, natomiast APOEL Nikozja spadł na 21. pozycję z jednym punktem. W następnym meczu APOEL zmierzy się z Fiorentiną, a Borac Banja Luka zagra z Vikingurem Reykjavik.

Treść stworzona ze wsparciem AI

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Trener Jagiellonii zaskoczył wyznaniem. Zwrócił się do nieobecnych

Adrian Siemieniec pogratulował swojej drużynie zwycięstwa, ale zaskoczył swoim wyznaniem o "niedosycie". Jego drużyna ma na koncie już 6 pkt po dwóch kolejkach Ligi Konferencji, ale to nie zachęciło kibiców do wypełnienia stadionu. — Bardzo mi zależy na tym, by ludzie zawsze przychodzili na Jagiellonię — przyznał szkoleniowiec, który dał białostoczanom tytuł mistrza Polski.

Liga Konferencji Europy - Figure 5

Inne ligi 16 min.

Nie żyje Abdelaziz Barrada. Miał 35 lat

Tragiczne wieści przekazał Fabrizio Romano. W wieku 35 lat zmarł Abdelaziz Barrada. Były reprezentant Maroka w swojej karierze występował m.in. w Getafe, Olimpique Marsylii czy Antalyasporze.

Liga Europy 25 min.

Jest przełamanie faworytów! Emocje do samego końca

Real Sociedad po dwóch meczach bez zwycięstwa w końcu zaliczył wygraną w Lidze Europy! Przedstawiciel LaLiga o wynik musiał jednak drżeć do ostatniej chwili.

Liga Konferencji Europy - Figure 6

Drużyna Tomasza Kędziory zatrzymała Czechów! A w 84. minucie było 0:2

Ależ wyczyn drużyny Tomasza Kędziory! PAOK Saloniki miał ogromne problemy i już wydawało się, że przegra z Viktorią Pilzno 0:2. Wszystko zmieniła czerwona kartka dla Sampsona Dweha. Od 84. minuty Grecy podnieśli się, a w 93. minucie strzelili gola na wagę remisu 2:2!

Liga Konferencji Europy - Figure 7

Liga Europy 37 min.

Ależ ważna wygrana drużyny Adama Buksy! Wciąż niepokonani

FC Midtjylland się nie zatrzymuje! Drużyna Adama Buksy tym razem pokonała Royale Union St-Gilloise 1:0 i ma już siedem punktów w tabeli Ligi Europy. Polak dograł spotkanie do końca, ale tym razem gola nie strzelił.

Ajax wypunktował Karabach! Brutalny mecz w Baku

W meczu Ligi Europy Ajax Amsterdam pewnie pokonał FK Karabach 3:0 na stadionie Tofiq Bakhramov w Baku. Spotkanie było naznaczone dwiema czerwonymi kartkami dla gospodarzy.

Liga Konferencji Europy - Figure 8

Hokej na lodzie 37 min.

Gusow podjął decyzje. Powołania rozesłane

Reprezentacja Polski do lat 18, podobnie jak starsi koledzy, w pierwszych dniach listopada rozpocznie zgrupowanie w Sanoku. Kogo zatem zobaczymy w biało-czerwonych strojach podczas międzynarodowych zmagań?

Tenis 37 min.

Mananchaya Sawangkaew pisze historię tajskiego tenisa

22-latka w trzecim starcie w turnieju głównym w cyklu WTA dotarła do ćwierćfinału. Przy okazji tenisistka z Tajlandii ustanowiła kilka swoich i krajowych rekordów. Czy będzie trzecią tenisistką z tego kraju, która złamie barierę TOP100?

Liga Konferencji Europy - Figure 9

Liga Europy 44 min.

Nicola Zalewski wykorzystał szansę! Kluczowa wygrana Romy

Nicola Zalewski ostatnio zawiódł, a kibice wygwizdali go po błędzie w meczu z Interem Mediolan (0:1). Ivan Jurić dał mu jednak jeszcze jedną szansę, a Polak rozegrał cały mecz przeciwko Dynamu Kijów. I spisał się naprawdę dobrze! A jego zespół wygrał 1:0 po trafieniu Artema Dowbyka.

Liga Konferencji Europy - Figure 10

Liga Konferencji Europy 1 godz.

Pogromcy Śląska bliscy wielkiej sensacji! W końcówce koniec marzeń

Fiorentina prowadziła w Szwajcarii 2:1, ale pogromcy Śląska Wrocław doprowadzili do wyrównania! Dopiero w 93. minucie Włosi zadali Sankt Gallen decydujący cios, wygrywając 4:2. Mało kto spodziewał się takich kłopotów faworyta.

Liga Konferencji Europy - Figure 11
Niespodzianka na Słowenii. Zespół Krzysztofa Piątka rozbity

W meczu Ligi Konferencji NK Celje pokonało Basaksehir 5:1 na stadionie Z'dezele w Celje. Gospodarze zdominowali spotkanie, zdobywając pięć bramek, podczas gdy goście zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem.

Katastrofalny błąd i błyskawiczne otwarcie Legii! Wystarczyło 11 minut [WIDEO]

Najpierw powrót do reprezentacji Polski, a teraz trafienie w Lidze Konferencji Europy. Bartosz Kapustka udowadnia, że znakomita dyspozycja w ostatnich tygodniach nie jest dziełem przypadku. 27-latek już w 11. minucie otworzył wynik meczu z TSC Baćką Topola w drugiej kolejce Ligi Konferencji Europy, choć przy wydatnym udziale jednego z obrońców. Zobacz, jak Legia Warszawa objęła prowadzenie w Serbii.

Liga Konferencji Europy - Figure 12

Szkoci imponują w Lidze Konferencji! Tuż za plecami Jagiellonii

Szkockie Hearts of Midlothian idzie za ciosem w Lidze Konferencji! Po wygranej nad Dynamem Mińsk Szkoci ograli Omonię Nikozja i są tuż za Jagiellonią Białystok w tabeli Ligi Konferencji. Zwycięstwo 2:0 dały gole z pierwszej połowy.

Liga Konferencji Europy - Figure 13
Co za słowa po zwycięstwie Jagiellonii! "Przeraża mnie to"

Jagiellonia Białystok wygrała drugi mecz w Lidze Konferencji i jest trzecią polską drużyną w historii, która zanotowała aż tak udany start w europejskich pucharach! Nic dziwnego, że eksperci zachwycają się grą mistrzów Polski. I muszą przyzwyczaić się do takiej sytuacji. "Przeraża mnie to" — czytamy.

Liga Konferencji Europy - Figure 14

Liga Europy 1 godz.

Zaskakujące problemy faworyta! Uratowali się w samej końcówce

Eintracht Frankfurt był wielkim faworytem meczu z łotewskim RFS, a mimo to zwycięstwo zapewnił sobie dopiero w samej końcówce! A bohaterem gospodarzy został Hugo Larsson.

Liga Konferencji Europy - Figure 15

Reprezentacja Polski 1 godz.

Legenda poprowadzi rywali Polaków! Zbroją się przed igrzyskami

Był jednym z najlepszych siatkarzy XX wieku i pozostaje wyjątkową postacią w historii światowej siatkówki. Karch Kiraly, bo o nim mowa, został nowym trenerem męskiej reprezentacji USA. Przez 11 lat prowadził żeńską drużynę Amerykanek, z którymi stawał na podium w trzech ostatnich edycjach igrzysk. Te najbliższe odbędą się w Los Angeles i nic dziwnego, że tamtejsze zespoły już się zbroją.