Przegląd Sportowy OnetPiłka nożnaLiga NarodówPierwszy punkt od trzech lat! Przełom w Lidze Narodów

Liga Narodów

Liga Narodów Piłka nożna - Figure 1
Zdjęcia Onet

Nieuznana bramka, czerwona kartka i gole w 97. oraz 104. minucie meczu. A to wszystko jedynie w dogrywce. Liechtenstein odbił się po sensacyjnej porażce z San Marino i zremisował z Gibraltarem 2:2.

Liechtenstein (Foto: Europa Press Sports / Contributor / Getty Images)
Więcej ciekawych historii znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet

Najniższa dywizja Ligi Narodów znów dostarczyła kibicom ogromne emocje. W pierwszym meczu San Marino sprawiło sensację, pokonując Liechtenstein 1:0. Enklawa wygrała swój pierwszy mecz o punkty w historii.

Liga Narodów Piłka nożna - Figure 2

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Liechtenstein już trzy dni później mógł ponieść kolejną bolesną porażkę. Zwłaszcza że w starciu na Europa Point Stadium wcale nie byli faworytami. We wszystkich sześciu dotychczasowych meczach z Gibraltarem wygrali jedynie raz. W dodatku już w ósmej minucie do siatki trafił piłkarz gospodarzy Liam Walker. Był to pierwszy gol reprezentacji w meczu o punkty od dwóch lat.

Remis Gibraltar - Liechtenstein

W 53. minucie wyrównał Ferhat Saglam. Niezwykle emocjonująca była końcówka spotkania. W 82. minucie Walker stracił status bohatera meczu, marnując rzut karny. Dziesięć minut później do siatki trafili goście, ale trafienie Arona Sele nie zostało uznane przez spalonego. Wydawało się, że Gibraltar zwycięży pierwszy raz od czterech lat w meczu o punkty, po golu Jamesa Scanlona w siódmej minucie doliczonego czasu.

Liga Narodów Piłka nożna - Figure 3

Przez zamieszanie, w tym nawet czerwoną kartkę poza boiskiem, sędzia przedłużył spotkanie o ponad 15 minut. W 104. minucie z rzutu karnego wyrównał Nicolas Hasler. Liechtenstein pozostaje bez zwycięstwa od 41 meczów z rzędu, ale zdobył pierwszy punkt w oficjalnym starciu od równo trzech lat.

W grupie pierwszej najniższej dywizji wciąż prowadzi San Marino. Pierwsza drużyna awansuje do dywizji C, a drugie miejsce da miejsce w barażach o awans.

Liga Narodów Piłka nożna - Figure 4

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:Przegląd Sportowy Onet

Data utworzenia:

8 września 2024 20:47

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet

Przeczytaj także

Liga Mistrzów 21 min.

Słowacy mają klub w Lidze Mistrzów, ale zazdroszczą nam Ekstraklasy. "Jest lepsza"

— Slovan Bratysława chciał piłkarza Legii Warszawa za milion euro? Ale co to jest milion euro w europejskiej piłce nożnej? To jest nic – mówi Lubomir Moravčik. Legenda słowackiej piłki w rozmowie z nami przybliża finansowe realia słowackiej piłki, ile płacą kluby i ile dostają z praw telewizyjnych. – Polska Ekstraklasa jest zdecydowanie lepsza niż słowacka – przekonuje była gwiazda m.in. Celticu Glasgow.

Liga Narodów Piłka nożna - Figure 5

1 Liga 36 min.

"Miałem plan". Marcin Brosz o kulisach budowy potęgi w Niecieczy

— Na treningach widziałem spory potencjał u zawodników, którzy w początkowym okresie niespecjalnie rokowali. Okazało się, że wcześniejsze transfery również były bardzo dobre, tylko z różnych powodów zawodnicy nie grali na miarę oczekiwań – zarówno klubu, jak i własnych — mówi trener Marcin Brosz, który w marcu przejął Bruk-Bet Termalikę i zaprowadził swoje porządki. Po znakomitym początku sezonu jest zdecydowanym liderem tabeli I ligi i już wypracowała sporą zaliczkę nad rywalami.

Liga Narodów Piłka nożna - Figure 6

Tenis 38 min.

Iga Świątek dopiero na 4. miejscu. Przebiła ją absolutna rewelacja roku

US Open dobiegło końca, a to oznacza, że w 2024 r. odbyły się już wszystkie turnieje wielkoszlemowe. W czterech najważniejszych imprezach sezonu Iga Świątek łącznie wygrała 15 meczów. Od Polki były lepsze aż trzy zawodniczki. Obecność wśród nich Aryny Sabalenki nie może być zaskakująca, ale tylko do momentu, w którym przyjrzymy się szczegółom. Wtedy wynik Białorusinki okazuje się kosmiczny.

Liga Narodów Piłka nożna - Figure 7

PGE Ekstraliga 1 godz.

Sparta pozostanie bez legendy? "Zaczynam rozmowy z innymi klubami"

Betard Sparta Wrocław pokonała w pierwszym półfinałowym meczu na wyjeździe drużynę ebut.pl Stali Gorzów wynikiem 46:44. Po spotkaniu ciekawego wywiadu udzielił Maciej Janowski, który powiedział o jego przyszłości we wrocławskim klubie. Ta informacja może zmartwić kibiców wicemistrzów Polski.

Liga Narodów 1 godz.

Polak zadebiutował z Chorwacją. Gorzkie słowa już w pierwszym wywiadzie

— To było moje marzenie, udało je się zrealizować — zaczął w rozmowie z TVP Sport Mateusz Bogusz po meczu Chorwacja — Polska w Lidze Narodów. Debiutujący w kadrze Bogusz nie zebrał jednak dobrych ocen za mecz w Osijeku, a w pomeczowym wywiadzie nie ukrywał rozgoryczenia.

Liga Narodów Piłka nożna - Figure 8

PlusLiga 1 godz.

Norbert Huber wskazał kandydata na gwiazdę PlusLigi. Zaskoczył

— Drużyna Jastrzębskiego Węgla w ubiegłych rozgrywkach była kompletna. Teraz dopiero się poznajemy i budujemy relacje — mówi Norbert Huber, środkowy mistrzów Polski. W rozmowie zdradza cztery cele na sezon postawione przez szefów klubu, mówi o motywacji do pobicia rekordu PlusLigi i wskazuje nieoczywiste nazwisko jako kandydata na gwiazdę rozgrywek.

Kajakarstwo 1 godz.

Ostry spór w cieniu medalu igrzysk. "Kłamie i oczernia związek"

— Mateusz wypowiedział tak kłamliwe słowa, że nie wiem, jak mógł je powiedzieć — mówi wiceprezes Polskiego Związku Kajakowego Bogusław Popiela. Odpowiada w ten sposób na zarzuty reprezentanta Polski Mateusza Polaczyka, który poskarżył się na nierówne traktowanie w trakcie przygotowań olimpijskich. Popiela nie podał ręki Polaczykowi podczas dekoracji na mistrzostwach Polski i tłumaczy swoją postawę. Wyjaśnia też m.in. niejasności wokół roli trenera z Francji w kadrze i opowiada o planach budowy nowego toru.

Liga Narodów Piłka nożna - Figure 9

Wytknął największy błąd Michała Probierza. "Całkowicie bezużyteczni"

Polska przegrała z Chorwacją w drugiej kolejce piłkarskiej Ligi Narodów 0:1. Po zakończeniu spotkania w rozmowie z WP SportoweFakty swoje zdanie na temat gry Biało-Czerwonych w Osijeku wyraził Tomasz Kłos. Były reprezentant Polski nie gryzł się w język i wprost stwierdził, że ustawienie z trójką obrońców to duży błąd Michała Probierza. Nie zabrakło jednak także pochwał w kierunku jednego z naszych piłkarzy.

Liga Narodów Piłka nożna - Figure 10

Piłka ręczna 1 godz.

Sceny w ZPRP. Bogdan Wenta wspomina: drzwi otworzył mi facet w kapciach i piżamie

— Wiceprezes do spraw sportowych? Taką propozycję już otrzymałem i to nie tylko od jednej osoby. Proponowano mi także stanowisko osoby odpowiedzialnej w ZPRP za kontakty międzynarodowe. Zobaczymy, jak to wszystko się potoczy – mówi były selekcjoner Bogdan Wenta, który chce kandydować na prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Podobnie jak jego były zawodnik Sławomir Szmal.

Reprezentacja Polski 1 godz.

Liga Narodów Piłka nożna - Figure 11
W 51. minucie Polakom spadł kamień z serca. Chwilę później nokaut [SKRÓT MECZU]

Jest 50. minuta meczu Chorwacja – Polska w Lidze Narodów. Igor Matanović pada w polu karnym i kibice Biało-Czerwonych już łapią się za głowy. Mija kilka chwil, sędzia pokazuje: karnego nie będzie! I ten moment ogromnej ulgi trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund. Dokładnie tyle, ile zajęło Luce Modriciowi przygotowywanie się do strzału. Pomyśleć, że z decyzji o wolnym można było się cieszyć! Zobacz skrót przegranego starcia kadry Michała Probierza i fenomenalny gol gwiazdy naszych rywali.

Liga Narodów Piłka nożna - Figure 12

Mistrzowie Europy pokazali moc. I to pomimo gry w osłabieniu!

Szwajcaria przegrała z Hiszpanią 1:4 w meczu grupy 4 dywizji A piłkarskiej Ligi Narodów, który odbył się w Genewie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2 do przerwy, a Hiszpanie zdominowali również drugą połowę, zdobywając kolejne dwie bramki.

Liga Narodów 2 godz.

Taką "karę" dostała Polska za porażkę z Chorwacją. Oto ranking FIFA

Reprezentacja Polski przegrała 0:1 z Chorwacją, wskutek czego zmniejszyła swoje szans na awans do ćwierćfinału Ligi Narodów. Ale to nie jest jedyny problem, bo w dodatku ten wynik ma przełożenie na ranking FIFA.

Liga Narodów Piłka nożna - Figure 13

Reprezentacja Polski 2 godz.

Zostaliśmy rozgromieni jedną bramką. Ten mecz przegraliśmy już dawno

Ostatnio z kręgów zbliżonych do reprezentacji usłyszałem ciekawe określenie: ziemniaczki gotuje się powoli. To odniesienie do zmian, jakie od roku postępują w polskiej kadrze — tak na boisku, jak i poza nim. To suma atomowych nawyków, które w ostateczności przynoszą wielki efekt. Wiadomo, chciałoby się podkręcić gaz, ale wtedy zawartość garnka mogłaby wykipieć. Michał Probierz stara się trzymać rękę na pulsie w kwestii temperatury, ale czego by nie zrobił, z taką Chorwacją i tak byliśmy właściwie na straconej pozycji. Ten mecz przegraliśmy już dawno. Na długo przed tym, jak selekcjonerem został ten obecny.

Liga Narodów Piłka nożna - Figure 14

Tenis 2 godz.

Wielkie zmiany tuż po US Open. Uderzą w Huberta Hurkacza. To już pewne

Po US Open w rankingu ATP dojdzie do sporych zmian. Finał padł łupem Jannika Sinnera, który udowodnił, że jest w stanie dominować w męskim tenisie. Pierwszy tenisista świata zarobił tym samym ogromną liczbę punktów do klasyfikacji ATP. Zmiany dotkną też Huberta Hurkacza. Wrocławianin zanotował bardzo słaby występ w Nowym Jorku i odczuje tego konsekwencje. A to nie koniec złych wieści.

Liga Narodów Piłka nożna - Figure 15

Polska drugim największym przegranym. Fatalna wiadomość z Ligi Narodów

Reprezentacja Polski jest drugim największym przegranym niedzieli w Europie. Ekipa Michała Probierza przez porażkę z Chorwacją (0:1) znacznie zmniejszyła swoje szanse na pierwszy koszyk w eliminacjach MŚ 2026. Przez to możemy trafić na giganta w walce o mundial. Tłumaczymy.

Luka Modrić przemówił po meczu. Tak nazwał Polskę

Luka Modrić zdobył jedyną bramkę meczu Chorwacja — Polska, a media w jego kraju napisały, że ich lider "dał Polakom lekcję". — Cieszę się, że ta bramka w końcu padła — mówił piłkarz, który dzień po spotkaniu będzie świętował 39 urodziny. Wypowiedział się także na temat zespołu prowadzonego przez Michała Probierza.