Liga Narodów: wymiana ciosów w meczu o trzecie miejsce. Włochy ...

18 cze 2023

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2023 17:04

Liga Narodów - Figure 1
Zdjęcia PolskieRadio24.pl

Włochy pokonały Holandię 3:2 w meczu o trzecie miejsce w rozgrywkach Ligi Narodów. O godzinie 20.45 Chorwacja zagra z Hiszpanią w finale.

Włosi szybko wyszli na prowadzenie w meczu z HolendramiFoto: PAP/EPA/KOEN VAN WEEL

W pierwszym półfinale reprezentacja Chorwacji po dogrywce pokonała Holandię 4:2. W drugim meczu o finał Hiszpanie pokonali Włochów 2:1 w drugim półfinale Ligi Narodów.

Liga Narodów - Figure 2

Podopieczni Roberto Manciniego wyszli na prowadzenie już w 6. minucie. Piłka znalazła się w polu karnym „Oranje”, gdzie przytomnie zachował się Giacomo Raspadori, który wyłożył futbolówkę Federico Dimarco. Zawodnik Interu pewnie umieścił ją w siatce.

W 20. minucie było już 2:0. Davide Frattesi musiał co prawda chwilę poczekać na potwierdzenie swojej pierwszej bramki w reprezentacji, jednak ostatecznie arbiter wykluczył zagranie ręką gracza Sassuolo.

Od początku drugiej połowy Holendrzy przystąpili do intensywnych ataków na bramkę Donnarummy, co w 68. przyniosło gola autorstwa Bergwijna. Włosi odpowiedzieli już po czterech minutach -Federico Chiesa wykorzystał błąd w defensywie gospodarzy i pokonał bezradnego Bijlowa.

Liga Narodów - Figure 3

W końcowej fazie meczu Weghorst zdołał strzelić bramkę kontaktową, jednak po analizie VAR okazało się, że napastnik Burnley był na spalonym.

W 90. minucie nadzieje przywrócił Holendrom Gini Wijnaldum, jednak był to ostatni gol w Enschede.

Mecz o 3. miejsce Ligi Narodów:Holandia - Włochy 2:3 (0:2)

Bramki: dla Holandii - Steven Bergwijn (68), Georginio Wijnaldum (90); dla Włoch - Federico Dimarco (6), Davide Frattesi (20), Federico Chiesa (72).

Sędzia: Glenn Nyberg (Szwecja).

Finał zaplanowano na godz. 20.45 w Rotterdamie. O trofeum zagrają Chorwacja i Hiszpania.

To już trzecia edycja Ligi Narodów. W poprzednim sezonie triumfowała Francja.