Wuhan. Pierwsze takie zwycięstwo. Magdalena Fręch w trzeciej ...

3 godziny temu

Magdalena Fręch pokonała Emmę Navarro 6:4, 3:6, 6:3 w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 w Wuhanie. Dla 26-latki to pierwsze zwycięstwo nad zawodniczką z czołowej dziesiątki rankingu. O awans do ćwierćfinału Polka powalczy z Beatriz Haddad Maią lub Weroniką Kudermietową.

Magdalena Fręch - Figure 1
Zdjęcia Tenisklub

Pierwszy set lepiej rozpoczęła 27. w rankingu Fręch. Już w trzecim gemie przełamała Amerykankę i mogła podwyższyć prowadzenie, gdy przy własnym podaniu prowadziła 40-0. Jednak wtedy Navarro odrobiła straty, a następnie odebrała serwis Polce. Obie zawodniczki były aktywne i nie miały problemów z utrzymaniem własnego podania. W dziewiątym gemie moment słabości przeżyła rozstawiona z „szóstką” Navarro, która po raz drugi straciła podanie. Fręch dopełniła dzieła chwilę później i wspaniałym minięciem zakończyła pierwszego seta wynikiem 6:4.

W drugim secie gra obu zawodniczek falowała. Navarro wykorzystała kilka błędów Polka i wyszła na prowadzenie 2:0 z przełamaniem. To właśnie wtedy rozpoczęła się seria siedmiu gemów wygranych przez returnujące. Magda próbowała zaskoczyć Amerykankę i próbowała zmieniać tempo wymian, lecz często przechodziła do defensywy, co kosztowało ją utratę punktów. Polka miała okazję wrócić do gry w dziewiątym gemie, ale nie wykorzystała dwóch break pointów. Tym samym ósma rakieta świata zakończyła serię przełamań i wyrównała stan rywalizacji.

Po raz pierwszy od dłuższego czasu Fręch wygrała swoje podanie. Chwilę później Navarro wyszła z opresji i utrzymała podanie od stanu 15-30. Z biegiem czasu widać było coraz większą przewagę po stronie Polki. Wpływ na taką kolej rzeczy miała gorsza dyspozycja Amerykanki. W czwartym gemie Fręch przełamała podanie rywalki i prowadziła 3:1. Nasza reprezentantka znakomicie atakowała z kontry i wykorzystywała nieprzemyślane wypady do siatki faworytki. Wrócił również serwis, który ustawiał wymiany i nie pozwalał Navarro na przejście do ataku. Polka zachowała zimną krew, a następnie domknęła spotkanie po ponad dwóch godzinach gry.

Kolejny sukces polskiej tenisistki

Dzisiejsza wygrana smakuje wyjątkowo. Magdalena Fręch odnotowała pierwsze zwycięstwo nad zawodniczką sklasyfikowaną w gronie najlepszej dziesiątki. Do tego w drugim turnieju WTA 1000 z rzędu będziemy mieć dwie Polki w walce o ćwierćfinał. Jutro Fręch zmierzy się z lepszą z pary Beatriz Haddad Maia – Weronika Kudermietowa.