Chido Obi-Martin zadebiutował w akademii Manchesteru United ...

6 dni temu
Man utd

Najnowszy nabytek młodzieżówki “Czerwonych Diabłów” Chido Obi-Martin po wielu tygodniach oczekiwania dostąpił zaszczytu zadebiutowania w nowych barwach. Duńczyk pojawił się na ławce rezerwowych w meczu z Sunderlandem U18, a na boisku zaprezentował się pod koniec drugiej połowy.

Były zawodnik “The Gunners” pod koniec września przeszedł pięciostopniowy proces weryfikacji Premier League, który polega na prześwietleniu transferu, gdy młodzieżowiec zmienia akademię na inną. Obi-Martin otrzymał zielone światło od organu kontrolnego, a już 5 października podpisał kontrakt z Manchesterem United.

Po wielu tygodniach oczekiwaniach Obi-Martin w końcu mógł znaleźć się w kadrze meczowej akademii Manchesteru United. Nastąpiło to przy okazji ligowego meczu zespołu U18, w którym rywalem okazali się piłkarze drużyny U18 Sunderlandu. Po wymianie ciosów mecz 4:3 wygrały “Czerwone Diabły”.

Młody Duńczyk otrzymał szansę od szkoleniowca Adama Lawrence’a w drugiej połowie. Zmienił on Victora Musę w 63. minucie i rozegrał 28 minut. Chido Obi-Martin w swoim pierwszym spotkaniu nie był w stanie pomóc drużynie w sposób bezpośredni pod bramką rywali.

Warto wspomnieć też o młodzieżowym reprezentancie Słowacji Samuelu Lusale. Ten zawodnik również dołączył do Manchesteru United latem, lecz po transferze grał w młodszej drużynie. Podczas spotkania z Sunderlandem zaliczył on debiut w tym zespole i rozegrał 90 minut.