Manchester United o krok od kompromitacji. I nagle zwrot! Tuż po ...

5 dni temu

Przegląd Sportowy OnetPiłka nożnaPremier LeagueManchester United o krok od kompromitacji. I nagle zwrot! Tuż po przerwie

Manchester United - Figure 1
Zdjęcia Onet

Premier League

Po pierwszej połowie Manchester United był o krok od kolejnej kompromitacji. Brentford prowadziło na Old Trafford, ale po przerwie wystarczyło 17 minut, by doprowadzić do zwrotu. Bohaterami Czerwonych Diabłów zostali Alejandro Garnacho i Rasmus Hojlund.

19 października 2024, 18:15

Manchester United (Foto: Gareth Copley / Getty Images)
Więcej informacji znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet

W ostatnich pięciu meczach Manchester United zanotował trzy remisy i dwie porażki. Ich ostatnie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem z Aston Villą. Brentford w tym samym okresie wygrał dwa mecze, zremisował jeden i przegrał dwa. Ostatnio pokonali Wolverhampton Wanderers 5:3.

Manchester United - Figure 2

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W poprzednich sześciu spotkaniach między tymi drużynami Manchester United wygrał cztery razy, Brentford raz, a jedno spotkanie zakończyło się remisem.

Kluczowe momenty

W 47. minucie Marcus Rashford asystował przy golu Alejandro Garnacho, który dał prowadzenie Manchesterowi United. Trzy minuty później Mikkel Damsgaard podał do Ethana Pinnocka, który wyrównał dla Brentford. Decydujący gol padł w 62. minucie, kiedy Bruno Fernandes asystował Rasmusowi Hoejlundowi, który ustalił wynik meczu na 2:1.

Manchester United - Figure 3
Statystyki meczu

Obie drużyny miały po 50 proc. posiadania piłki. Manchester United oddał jedenaście strzałów celnych i sześć niecelnych, podczas gdy Brentford miał dwa strzały celne i cztery niecelne. Manchester United wykonał osiem rzutów wolnych, a Brentford pięć.

Sytuacja w tabeli

Po tym meczu Manchester United zajmuje dziesiąte miejsce z 11 punktami, a Brentford jest na 12. pozycji z 10 punktami. W następnej kolejce Manchester United zmierzy się z West Ham United, a Brentford zagra z Ipswich Town.

Manchester United - Figure 4

Treść stworzona ze wsparciem AI

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:

19 października 2024 18:15

Przeczytaj także

PlusLiga 1 godz.

Bogdanka wciąż niepokonana! Pogrom w Katowicach

W Katowicach odbył się emocjonujący mecz Ekstraklasy siatkarzy, w którym GKS Katowice zmierzył się z Bogdanką LUK Lublin. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 0:3. Mecz rozegrano w hali GKS, a sety zakończyły się wynikami 23:25, 20:25, 16:25.

Manchester United - Figure 5

Tenis 1 godz.

Turniej ATP w Sztokholmie: Wawrinka zatrzymany, w finale Paul i Dimitrow

39-letni Wawrinka, zdobywca trzech tytułów wielkoszlemowych, dokonał w stolicy Szwecji wielkiego wyczynu. Obecnie 217. w rankingu ATP, wyeliminował trzech znacznie wyżej notowanych graczy: Amerykanina Brandona Nakashimę (38. ATP), Hiszpana Alejandro Davidovicha Fokinę (64.) i w piątek siódmą rakietę świata Rosjanina Andrieja Rublowa.

Manchester United - Figure 6

Superliga kobiet 2 godz.

Dramatyczna porażka Ruchu Chorzów z Energą Start Elbląg

W emocjonującym meczu ekstraklasy piłkarek ręcznych Ruch Chorzów przegrał z Energą Start Elbląg 29:30. Spotkanie odbyło się w Chorzowie i zakończyło się minimalną przewagą gości. Najwięcej bramek dla Ruchu zdobyły Anastasia Bondarenko i Natalia Doktorczyk, a dla Startu Joanna Wołoszyk.

Curling 2 godz.

Szwedzi mistrzami świata w curlingu drużyn mieszanych

W szkockim Aberdeen zakończyły się mistrzostwa świata w curlingu drużyn mieszanych. Szwedzi, którzy w ćwierćfinale wyeliminowali Polaków, zdobyli złoty medal. W emocjonującym finale pokonali Japonię 5:4. Szwajcaria zdobyła brąz, wygrywając z Hiszpanią 4:2.

Manchester United - Figure 7

Formuła 1 2 godz.

Verstappen triumfuje w sprincie przed GP USA

Max Verstappen z Red Bulla wygrał sprint przed Grand Prix USA w Austin, umacniając swoją pozycję lidera w klasyfikacji generalnej Formuły 1. Holender zdobył osiem punktów, zwiększając przewagę nad Lando Norrisem z McLarena. Drugie miejsce zajął Carlos Sainz jr. z Ferrari.

PlusLiga 2 godz.

Niespodziany początek w Bełchatowie. A później? Demolka

W Bełchatowie odbył się emocjonujący mecz siatkarskiej Ekstraklasy, w którym PGE GiEK Skra Bełchatów pokonała Nowak-Mosty MKS Będzin 3:1. Spotkanie rozegrano w czterech setach, a gospodarze zdołali odwrócić losy meczu po przegranej w pierwszym secie. Zwycięstwo zapewniło Skrze cenne punkty w ligowej tabeli.

Manchester United - Figure 8

Tenis 2 godz.

Turniej ATP w Antwerpii - Bautista-Agut i Lehecka w finale

Roberto Bautista-Agut i Jiri Lehecka zmierzą się w niedzielę w finale turnieju tenisowego ATP na kortach twardych w Antwerpii. W półfinale Hiszpan pokonał Francuza Hugo Gastona 6:3, 6:4, a Czech Amerykanina Marcosa Girona 6:3, 4:6, 6:2.

Superliga 2 godz.

Wielkie emocje i triumf Górnika Zabrze. Wybrzeże bez szans

W Zabrzu, w ramach rozgrywek Ekstraklasy piłkarzy ręcznych, Górnik Zabrze pokonał PGE Wybrzeże Gdańsk 31:26. Spotkanie odbyło się w środowy wieczór, a gospodarze zdominowali pierwszą połowę, prowadząc 17:12. Najwięcej bramek dla Górnika zdobył Jakub Szyszko.

Manchester United - Figure 9

Rajdy Terenowe 2 godz.

Neuville w tarapatach, Ogier prowadzi w Rajdzie Europy Środkowej

Thierry Neuville, lider klasyfikacji generalnej rajdowych mistrzostw świata, miał wypadek podczas Rajdu Europy Środkowej. Belg, prowadzący po 10 odcinkach specjalnych, wypadł z trasy na 11. odcinku, co kosztowało go spadek na czwarte miejsce. Na czoło wysunął się Francuz Sebastien Ogier, który teraz prowadzi z przewagą 39,8 sekundy.

Manchester United - Figure 10

Horror w meczu Chaczanowa! Rosjanin zagra w finale

Rosjanin Karen Chaczanow wygrał z Australijczykiem Aleksandarem Vukicem 6:7 (3-7), 6:3, 6:4 w półfinale turnieju ATP Tour 250 na kortach twardych w Ałmatach. Jego rywalem w finale będzie Kanadyjczyk Gabriel Diallo, który pokonał Argentyńczyka Francisco Cerundolo 6:4, 6:2.

Basket Liga Kobiet 2 godz.

Co za emocje! VBW Gdynia triumfuje nad Ślęzą Wrocław

W emocjonującym meczu Ekstraklasy koszykarek VBW Gdynia pokonała 1KS Ślęzę Wrocław 75:61. Spotkanie odbyło się w Gdyni, a gospodynie zdominowały rywalizację, szczególnie w trzeciej kwarcie. Najwięcej punktów dla zwyciężczyń zdobyła Ruthy Hebard.

Manchester United - Figure 11

Jastrzębski Węgiel zaskoczony przez beniaminka! Bolesna reakcja!

W emocjonującym meczu ekstraklasy siatkarzy Jastrzębski Węgiel pokonał Cuprum Stilon Gorzów 3:1. Spotkanie odbyło się w Gorzowie Wielkopolskim i przyciągnęło wielu kibiców. Gospodarze rozpoczęli mocnym akcentem, wygrywając pierwszego seta, ale goście szybko odwrócili losy meczu. Jastrzębski Węgiel zdominował kolejne partie, zapewniając sobie zwycięstwo.

Manchester United - Figure 12

Inne sporty 2 godz.

Wielki triumf Team New Zealand! Trzeci z rzędu!

Team New Zealand po raz trzeci z rzędu zdobył Puchar Ameryki, najstarsze trofeum sportowe na świecie. W 37. edycji regat, które odbyły się u wybrzeży Barcelony, Nowozelandczycy pokonali Ineos Britannia wynikiem 7-2. Ostatni wyścig zakończyli z przewagą 37 sekund.

Efektowne zwycięstwo Industrii Kielce! MKS Kalisz bez szans

W emocjonującym meczu Ekstraklasy piłkarzy ręcznych Industria Kielce pokonała Energa MKS Kalisz 39:28. Spotkanie odbyło się w Kielcach, a gospodarze prowadzili już do przerwy 16:13. Najwięcej bramek dla zwycięzców zdobył Cezary Surgiel.

Manchester United - Figure 13

Kolarstwo torowe 2 godz.

Niesamowite! Rekord w kolarstwie torowym pobity!

Chloe Dygert ustanowiła nowy rekord świata w wyścigu na 3 km podczas mistrzostw świata w kolarstwie torowym w Ballerup koło Kopenhagi. Amerykanka uzyskała czas 3.15,663, poprawiając swój poprzedni rekord z 2020 roku. Wieczorem zmierzy się z Brytyjką Anną Morris w walce o złoty medal.

Ekstraklasa 2 godz.

Lech wygrywa w hicie Ekstraklasy. Popis Szwedów w Krakowie [SKRÓT]

Lech Poznań lepszy w hicie Ekstraklasy. Kolejorz pokonał Cracovię 2:0 i umocnił się na prowadzeniu, a Cracovia straciła szansę, by samemu objąć prowadzenie. Kluczowe role odegrali szwedzcy piłkarze Mikael Ishak i Patrik Walemark. Zobacz skrót meczu.

Manchester United - Figure 14

LaLiga 2 godz.

Zwycięstwo Realu Madryt! Presja na Barcelonie

Real Madryt wygrał z Celtą Vigo 2:1 po golach Kyliana Mbappe i Viniciusa Juniora! Królewscy przynajmniej do niedzielnego meczu Barcelony zrównali się z nią punktami.