Różnica klas. Manchester United zdobywa siedem bramek w starciu ...

2 dni temu

Manchester United na własnym terenie rozgromił Barnsley aż 7:0. Dublety tego dnia ustrzelili Marcus Rashford, Alejandro Garnacho oraz Christian Eriksen. Jednego gola po rzucie karnym dorzucił Antony. W pierwszej jedenastce zadebiutował Manuel Ugarte.

Manchester United - Figure 1
Zdjęcia ManUtd.pl

Barnsley od pierwszego gwizdka zdecydowało, że najlepszą obroną jest atak. Zespół ten nie chciał odpuszczać Manchesterowi United i jak najszybciej próbował umieścić piłkę w siatce. Akcje tego zespołu nie były znacznym zagrożeniem dla Altaya Bayindira. Zespół z League One był jednak problemem dla Tobye’go Collyera, który nie grał na swoje pozycji i został zmuszony do gry jako lewy obrońca. Anglik miał problem zarówno z grą ofensywną, jak i defensywną.

Wynik po kwadransie gry otworzył Manchester United. Gospodarze za pomocą kilku długich podań wyprowadzili zabójczy kontratak. Garnacho wypuścił na wolne pole Marcusa Rashforda. Wychowanek klubu z Old Trafford uciekł rywalom i pewnie pokonał bramkarza w pojedynku sam na sam.

Z każdą kolejną minutą “Czerwone Diabły” coraz bardziej zarysowywały swoją przewagę. Jednakże większym problemem dla Manchesteru United okazał się sam Manchester United, niż Barnsley. Antony swoim dryblingiem zaprzepaścił jeden świetnie zapowiadający się atak. Dziwnie wyglądał również Marcus Rashford, który wpierw zdublował się na prawym skrzydle z Antonym, a kilka sekund później na przeciwnej flance z Garnacho.

W 34. minucie Antony ubiegł bramkarza rywali w wyścigu o piłkę i wypracował swojej drużynie rzut karny. Stały fragment gry wykonał właśnie Brazylijczyk, a uderzył lewą nogą przy prawym słupku. Było to bardzo silne uderzenie, więc bramkarz nie miał zbyt wiele do powiedzenia w tej sytuacji.

Chwilę poza grą był debiutujący w wyjściowej jedenastce Manuel Ugarte. Urugwajczyk otrzymał tzw. powitalny stempel od jednego z piłkarzy drużyny przeciwnej. Potrzebował on szybkiej interwencji medyków, gdyż pojawiło się rozcięcie, z którego sączyła się krew. Po zatamowaniu krwawienia wrócił on do gry. Arbiter za to zagranie nie pokazał kartki graczowi Barnsley.

Podopieczni Erika ten Haga podwyższyli prowadzenie w ostatnich sekundach pierwszej połowy. Altay Bayindir posłał długie podanie pod bramkę rywali. Następnie po zamieszaniu pod polem karnym futbolówka trafiła pod nogi Marcusa Rashforda. Napastnik zdecydował się na uderzenie, lecz został on przyblokowany przez rywala. Piłka zrykoszetowała, co zauważył Alejandro Garnacho. Skrzydłowy wygrał wyścig z defensorem i z małej odległości zdobył gola.

Barnsley liczyło na odmianę gry po trzech zmianach w przerwie, lecz Manchester United zdobył czwartego gola tuż po przerwie. Ponownie kontratak po wygraniu piłki w środkowej strefie boiska. Christian Eriksen długim podaniem odnalazł na wolnym polu Alejandro Garnacho. Argentyńczyk wyprzedził obrońcę Barnsley i następnie pewnie wygrał pojedynek z bramkarzem.

Kilka minut później Marcus Rashford podwyższa prowadzenie swojego zespołu 5:0. Jeden z graczy Barnsley popełnił fatalny błąd i podał do Alejandro Garnacho. Skrzydłowy odegrał do wybiegającego na wolne pole Marcusa Rashforda. Napastnik oddał silny strzał i pewnie zamienił okazję na gola.

W 63. minucie dochodzi do potrójnej zmiany w ekipie “Czerwonych Diabłów”. Z boiskiem pożegnali się Manuel Ugarte, Marcus Rashford oraz Diogo Dalot. W ich miejsce pojawili się Joshua Zirkzee, Bruno Fernandes oraz Noussair Mazraoui.

Na ostatnie dwanaście minut Erik ten Hag na wpuścił na murawę Matthijsa de Ligta, który zastąpił na nim doświadczonego Jonny’ego Evansa. Kilkadziesiąt sekund później na listę strzelców wpisał się drugi weteran “Czerwonych Diabłów” Christian Eriksen. Duńczyk na 5. metrze dostawił nogę do silnego niskiego dośrodkowania Bruno Fernandesa z lewego skrzydła. Chwilę po akcji Ten Hag wpuścił ostatniego zmiennika, którym był Amad Diallo. Spotkanie zakończył Alejandro Garnacho.

Coraz mniej czasu do końca a Manchester United nadal strzelał. Bruno Fernandes zgrał piętką do Joshuy Zirkzee, a po kilku sekundach ponownie był przy piłce. Dograł on ponownie do Christiana Eriksena, który uderzył w kierunku dalszego słupka ze skraju pola karnego. Duńczyk ponownie ograł bramkarza rywali.

Manchester United 7 – 0 Barnsley