St Mary's Stadium zdobyte. Dobry mecz nowych nabytków, debiut ...

5 dni temu

Manchester United na wyjeździe ograł 3:0 Southampton. Bramki dla ekipy Erika ten Haga zdobyli Matthijs de Ligt, Marcus Rashford oraz Alejandro Garnacho. Jednakże po tym spotkaniu pojawiło się kilka znaków zapytania w kwestii stanu zdrowia niektórych zawodników.

Manchester United - Figure 1
Zdjęcia ManUtd.pl

Beniaminek Premier League pomimo wagi rywali nie wycofał się i już w pierwszych minutach meczu był w stanie zagrozić bramce Andre Onany. Młody diament “Świętych” Dibling po dobrym dograniu od środkowego obrońcy ograł Diogo Dalota. Wahadłowy ruszył sam na bramkę rywali. Pomimo naporu trzech graczy Manchesteru United oddał on strzał na bramkę kameruńskiego bramkarza, czym zmusił go interwencji. Piłka wróciła na plac gry, lecz nie było zawodnika, który mógłby dobić do pustej części bramki.

Kolejne minuty mijały, a gracze Southampton prezentowali się lepiej od podopiecznych Erika ten Haga. Odważne podejście, agresywny pressing oraz gra na własnym obiekcie umożliwiły im ograniczenie “Czerwonych Diabłów” do gry na ich połowie.

W 14. minucie doszło do przebudzenia Manchesteru United i w końcu udało się wypracować okazję bramkową. Amad Diallo w polu karnym rywali wszedł w drybling i namieszał w szeregach defensywy rywali. Odegrał on do Christiana Eriksena, który bez zbędnego namysłu szukał podaniem Joshuy Zirkzee. Napastnik po wślizgu zaliczył kontakt z piłką czubkiem buta, lecz trafił prosto w bramkarza.

Diogo Dalot tego dnia nie radził sobie z Diblingiem. W 30. minucie po kolejnej akcji defensor sfaulował we własnym polu karnym. Archer nie wykorzystał stałego fragmentu gry, a Andre Onana pewnie obronił jedenastkę. Archer próbował dobijać, lecz nie było to dużym zagrożeniem dla Kameruńczyka.

Praktycznie od razu po tej sytuacji Manchester United ruszył do ofensywny. Joshua Zirkzee uderzył ze skraju pola karnego i wywalczył rzut rożny. Po jego krótkim rozegraniu Bruno Fernandes posłał niesamowite dośrodkowanie, które na 5. metrze odnalazło Matthijsa de Ligta. Holender głową umieścił piłkę w siatce.

Kilka minut później Manchester United podwyższył prowadzenie. Po kolejnym rzucie rożnym Amad Diallo przejął piłkę na lewym skrzydle. Odegrał on do Marcusa Rashforda, który uderzył ze skraju pola karnego, czym zaskoczył Ramsdale’a. Gracz “Świętych” nie miał łatwego zadania, gdyż napastnika zasłoniło mu kilku innych piłkarzy, co bezpośrednio wpłynęło na późną interwencję.

Po powrocie po przerwie podopieczni Ten Haga nadal napierali, co przyniosło im okazję bramkową w 55. minucie. Amad Diallo wdarł się w pole karne dzięki świetnemu dryblingowi i ograł kilku rywali. Ostatecznie z piłką znalazł się on na 5. metrze od bramki, lecz w ostatnim momencie gracz drużyny przeciwnej uniemożliwił oddanie strzału z bliskiej odległości.

Mecz przeniósł się chwilowo na środkowy sektor boiska, a zespoły rzadko dochodziły pod pole karne rywali. Wiązało się to też z bardzo ostrym podejściem arbitrów. Sędzia główny kilkukrotnie pokazywał żółty kartonik, nawet Bruno Fernandesowi za zagranie piłki po gwizdku.

72. minuta a Erik ten Hag dokonał potrójnej zmiany. Boisko opuścili Marcus Rashford, Noussair Mazraoui oraz Christian Eriksen. Za nich pojawili się Harry Maguire, Alejandro Garnacho oraz debiutujący w nowym zespole pomocnik Manuel Ugarte. Defensor od razu po wejściu otrzymał żółty kartonik. Po chwili za Lisandro Martineza pojawił się Jonny Evans.

Jedenaście minut przed końcem podstawowego czasu gry kapitan Southampton Stephens zostaje usunięty z boiska poprzez czerwoną kartkę. Sędzia uznał, że zagranie nieprzepisowe, które miało zatrzymać Alejandro Garnacho było zbyt niebezpieczne i zagrażało skrzydłowemu.

W samej końcówce na boisku melduje się też Casemiro. Doświadczony Brazylijczyk zagra na środku obrony, gdyż schodzi Matthijs de Ligt. Holender zasygnalizował problem z nogą i zapobiegawczo został zmieniony.

Doliczony czas gry, a “Czerwone Diabły” miały kolejną sytuację bramkową. Kobbie Mainoo wypuścił na wolne pole Amada Diallo. Następnie piłka trafiła na 5. metr, a tam Zirkzee otrzymał ją od partnera. Holender opanował futbolówkę, lecz uderzył prosto w bramkarza.

Casemiro w ostatnich sekundach spotkania jednym podaniem ograł całą defensywę Southampton. Piłkę przy linii autu bramkowego zgarnął Dalot, który dośrodkował na środek pola karnego. Tam bez przyjęcia uderzył Alejandro Garnacho, który nie zostawił szans bramkarzowi i podwyższył prowadzenie zespołu na 3:0.

Southampton 0 – 3 Manchester United