Reprezentant Polski wyróżniony w klubie. Zasłużył jak nikt inny ...

11 wrz 2023
Matty Cash

Matty Cash bardzo dobrze rozpoczął nowy sezon w barwach Aston Villi. Polak swoją grą przekonał trenera Unai'a Emery'ego, że należy mu się miejsce na prawej stronie obrony i jest podstawowym zawodnikiem drużyny. Świetnie radzi sobie nie tylko w powstrzymywaniu ataków przeciwnika, ale także w akcjach ofensywnych. czego dowodem są aż trzy strzelone gole.

Matty Cash wyróżniony przez kibiców Aston Villi. Wygrał w głosowaniu na bramkę miesiąca

Cash wpisał się na listę strzelców m.in. w meczu eliminacji do Ligi Europy. Aston Villa zmierzyła się ze szkockim Hibernians i wygrała oba spotkania 5:0 i 3:0. W meczu przed własną publicznością reprezentant Polski w 61. minucie ustalił wynik.

Prawdziwy popis Matty Cash dał jednak w meczu trzeciej kolejki Premier League przeciwko Burnley. Aston Villa wygrała na wyjeździe 3:1, a Polak otworzył wynik meczu, a kilkanaście minut później znów wpisał się na listę strzelców. Szczególnie druga bramka była niezwykłej urody, gdyż ładnym, precyzyjnym uderzeniem zwieńczył imponującą akcję całej drużyny.

Właśnie to trafienie zostało przez Aston Villę nominowany do tytułu "gola miesiąca". Kibice w ostatnich dniach mogli głosować na swojego faworyta w mediach społecznościowych. W niedzielę 10 września klub opublikował wyniki. Fani docenili wysiłek Matty'ego Casha. To właśnie jego gol zwyciężył w głosowaniu.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Matty Cash w Aston Villi występuje od 2020 roku. Dla zespołu z Birmingham rozegrał do tej pory 102 mecze, w których zdobył siedem bramek i zaliczył tyle samo asyst. 26-latek obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski, która już w niedzielę o 20:45 rozegra wyjazdowy mecz eliminacji do mistrzostw Europy 2024 z Albanią. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.