Liga Mistrzów. AS Monaco - FC Barcelona. "Zagubiony ...

9 godziny temu
Hiszpańskie media niezbyt wysoko oceniły występ Roberta Lewandowskiego w przegranym przez FC Barcelonę meczu 1. kolejki fazy ligowej Ligi Mistrzów z AS Monaco (1:2), ale trener "Blaugrany" Hansi Flick bronił polskiego piłkarza. - Uważam, że zagrał naprawdę dobry mecz - powiedział Niemiec w rozmowie z Canal+ Sport.

TwitterFacebookWykopE-mail

Monaco – FC Barcelona - Figure 1
Zdjęcia PolskieRadio24.pl
Hiszpańska media niezbyt wysoko oceniły występ Roberta Lewandowskiego . Foto: PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER i media

FC Barcelona źle rozpoczęła nowy sezon Ligi Mistrzów.

"Duma Katalonii", która w hiszpańskiej La Lidze wygrała wszystkie pięć spotkań, na europejskiej arenie na początek uległa na wyjeździe AS Monaco 1:2.

Barcelona przegrała, Lewandowski powinien zejść wcześniej?

Już od 10. minuty wicemistrzowie Hiszpanii musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Erica Garcii. Nic dziwnego, że goście musieli bardziej skoncentrować się na defensywie. Przez taki obrót spraw wielkiego pola do popisu nie miał Robert Lewandowski, który grał do 80. minuty.

"Jeśli nie dostaje piłek w pole karne, jego wkład jest zerowy. Zbyt długo przebywał na boisku" - podsumował madrycki dziennik "AS".

Także katalońskie gazety "Sport" i "Mundo Deportivo" wskazywały na małą widoczność polskiego napastnika. "Był zagubiony między środkowymi obrońcami i prawie nie pojawiał się w ataku" - oceniono na łamach "Mundo Deportivo".

Hansi Flick widzi pozytywy. "Robertowi było trudno"

Zupełnie inaczej na występ "Lewego" w czwartkowym meczu patrzył jednak trener FC Barcelony. - Dobrze pracowaliśmy w obronie i Robert także się do tego przyczynił. Po czerwonej kartce zmieniliśmy ustawienie na 1-4-4-1. Został sam w ataku i było mu trudno utrzymać się przy piłce. Mimo wszystko uważam, że zagrał dobry mecz - mówił Hansi Flick w pomeczowej rozmowie z Canal+ Sport.

Kolejny mecz w elitarnych rozgrywkach FC Barcelona rozegra 1 października. Wówczas "Blaugrana" podejmie w stolicy Katalonii szwajcarskie Young Boys.