NBA: LeBron będzie się musiał do tego przyzwyczaić ...

25 paz 2023

Trener Los Angeles Lakers Darvin Ham przyznał, że LeBron James w tym sezonie NBA będzie grał nieco mniejsze minuty niż jeszcze w poprzednich rozgrywkach. W meczu otwarcia z Denver Nuggets spędził na parkiecie zaledwie 29 minut, choć przez długi czas spotkanie było bardzo wyrównane. Po meczu lider Jeziorowców powiedział w rozmowie z dziennikarzami, że zawsze chce być na parkiecie i pomagać drużynie w odnoszeniu zwycięstw.

NBA - Figure 1
Zdjęcia probasket.pl

LeBron James w pierwszym meczu sezonu przeciwko Denver Nuggets spędził na parkiecie zaledwie 29 minut, choć jeszcze w czwartej kwarcie Jeziorowcy tracili do rywali zaledwie trzy punkty. To o 6,5 minuty mniej niż średnia minut na mecz Jamesa w poprzednim sezonie. Ostatecznie Lakers przegrali 107:119, a LBJ rzucił 21 punktów, trafił 10 z 16 rzutów z gry. Miał także osiem zbiórek, pięć asyst i zero strat.

Po meczu rozmawiało się jednak głównie o tym, dlaczego James zagrał tak mało minut. — Oczywiście zawsze chcę być na parkiecie, zwłaszcza wtedy, kiedy mój zespół ma szansę na to, by wygrać mecz i czujesz, że jesteś w stanie pomóc. Rozumiem jednak, że jestem pewien system, więc muszę się dostosować — powiedział po meczu James. Wiele wskazuje na to, że będzie musiał przyzwyczaić się do mniejszej liczby minut.

James za dwa miesiące będzie obchodzić 39. urodziny i do tej pory w 20 sezonach NBA rozegrał 1074 mecze na zawodowych parkietach. W ostatnich sezonach kontuzję znacząco wpłynęły na jego grę. I choć w ostatnich tygodniach wyglądał bardzo dobrze, to Lakers mogą chcieć regulować jego czas na parkiecie.

— Zobaczymy. Prawdopodobnie tak. W jego przypadku dość łatwo ponieść się mocjom związanym z grą i zapomnieć, że chce grać cały czas. Jednak, żeby był tak efektywny, jak to tylko możliwe, musimy mieć na uwadze liczbę minut, jakie spędza na parkiecie — powiedział Darvin Ham, trener Lakers, cytowany przez portal The Athletic. Później James przyznał, że taki właśnie był plan na pierwsze spotkanie.

***

Wspieraj PROBASKET Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna