Premier League: Newcastle United wraca do walki o Ligę Mistrzów

18 mar 2023
Nottingham Forest – Newcastle

Kapitalna pogoń Newcastle United. W starciu z Nottingham Forest "Sroki" musiały odrabiać straty, lecz dzięki walce do końca wygrały 2:1 i znów mają realną szansę na udział w Lidze Mistrzów.

Szymon Mierzyński 17 Marca 2023, 23:04

Getty Images / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: radość piłkarzy Newcastle United

Pierwsza połowa była bardzo ciekawa, a w 25. minucie zrobiło się sensacyjnie. Koszmarny błąd popełnił Sven Botman, który tak wycofał piłkę w kierunku swojej bramki, że przejął ją Emmanuel Dennis i ładną podcinką dał beniaminkowi prowadzenie.

Gospodarze złapali wiatr w żagle, mimo to tuż przed przerwą stracili zaliczkę. Alexander Isak otrzymał podanie od Joe Willocka i choć było ono skierowane nieco za plecy, Szwed zdołał je zamknąć i lekkim, ale precyzyjnym strzałem przy słupku nie dał szans Keylorowi Navasowi.

W drugiej części drużyna Eddiego Howe'a dominowała już bardzo wyraźnie i w doliczonym czasie wreszcie udało jej się tę przewagę udokumentować. Z pomocną dłonią - i to dosłownie - przyszedł Moussa Niakhate, który zagrał piłkę ręką i sprokurował rzut karny. Egzekutorem był Isak, uderzył bardzo pewnie i "Sroki" mogły świętować.

Newcastle United triumfowało na City Ground 2:1. Dla gości to druga wygrana z rzędu. Teraz mają 47 pkt. - tylko o 1 mniej niż otwierający pierwszą czwórkę tabeli Premier League Tottenham Hotspur.

Beniaminek natomiast pozostaje na 14. pozycji z dorobkiem 26 "oczek".

Nottingham Forest - Newcastle United 1:2 (1:1) 1:0 - Emmanuel Dennis 26' 1:1 - Alexander Isak 45+2' 1:2 - Alexander Isak (k.) 90+2' Premier League