Sobota w F1L: Efektowny gol i zwycięstwo Odry

Pierwsza liga

W sobotę graliśmy w Opolu, Sosnowcu i Katowicach. Hitowym starciem była "święta wojna" pomiędzy Zagłębiem a Ruchem Chorzów.

Odra Opole - GKS Tychy 3:0 (1:0)

Bramki: Dawid Czapliński 3', Borja Galan 67', Tomas Mikinić 81'  #ODRTYC

Doskonale rozpoczęło się to spotkanie dla zespołu gospodarzy, którzy prowadzili już od trzeciej minuty. Choć wydawało się, że piłka posłana przez Galana jest zbyt mocna... ostatecznie akcja zakończyła się skuteczną główką Dawida Czaplińskiego. W 31. minucie tyszanie wyprowadzili akcję, która mogła zagrozić bramce gospodarzy. Strzał Antonio Domingueza został jednak wyblokowany przez defensora Odry. Końcówka mogła przynieść podwyższenie wyniku, jednak w sytuacji sam na sam Borja Galan nie ulokował piłki w siatce. W drugiej odsłonie piękne trafienie zdobył hiszpański zawodnik Odry, Borja Galan. Tuż przed końcem meczu miało być 2:1, a zabójczą kontrę stworzyli gospodarze. Wynik meczu ustalił niepilnowany Tomas Mikinić i Odra zamienia trzy gole na trzy punkty.

SKRÓT MECZU OBEJRZYSZ TUTAJ

Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 2:0 (0:0)

Bramki: Wojciech Szumilas 78', Maksymilian Banaszewski 87'#ZAGRCH

Mecz wielkiej rangi dla lokalnych społeczności, bo pojedynki Zagłębia Sosnowiec z Ruchem Chorzów nazywane są prawdziwą "Świętą wojną". Naprawdę sporo działo się w pierwszej odslonie. Oba zespoły stwarzały sobie sytuacje strzeleckie i jedyne czego brakowalo to trafienia. Na pierwszego gola musieliśmy czekać do 78. minuty, gdy na prowadzenie gospodarzy wyprowadził rezerwowy Wojciech Szumilas. W końcówce Maksymilian Banaszewski okiwał kilku obrońców Zagłębia i podwyższył prowadzenie na 2:0.

GKS Katowice - Górnik Łęczna 2:0 (2:0)

Bramki: Sebastian Bergier 13', 24' #KATGKŁ

Katowiczanie rozpoczęli mecz z wysokiego C. Już od 13. minuty prowadzili z łęcznianami po skutecznej dobitce Sebastiana Bergiera. W 24. minucie zawodnik GKS-u potężnym strzałem ponownie pokonał Macieja Gostomskiego, podwyższając prowadzenie gospodarzy. Bramki strzelone przez Sebastiana Bergiera do przerwy zdecydowały o zwycięstwie katowiczan, którzy awansowali na dziesiątą pozycję w tabeli.