Pogoń pozbawiła Legię marzeń. Raków Częstochowa mistrzem Polski

07 maja 2023, 19:29

Oglądasz

Legia Warszawa – Pogoń Szczecin w 14. kolejce PKO BP EkstraklasaLegia Warszawa – Pogoń Szczecin w 14. kolejce PKO BP Ekstraklasa

Mecz Legia Warszawa – Pogoń SzczecinMecz Legia Warszawa – Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin i Legia Warszawa to czołowe drużyny w Polsce Foto: PAP | Video: Newspix W ostatnim niedzielnym meczu PKO Ekstraklasy piłkarze Pogoni Szczecin pokonali u siebie Legię Warszawa 2:1. Ten wynik sprawił, że na trzy kolejki przed końcem rozgrywek pewni pierwszego tytułu w historii są gracze Rakowa Częstochowa.

Niedziela mogła być dla Rakowa niezwykle szczęśliwa już kilka godzin wcześniej. Podopieczni Marka Papszuna nie wykorzystali jednak okazji, by samemu przypieczętować tytuł, ponieważ niespodziewanie przegrali w Kielcach z broniącą się przed spadkiem Koroną 0:1.

Pogoń lepsza po golu w końcówce

W tej sytuacji częstochowianie musieli liczyć na to, że Legia nie wygra swojego spotkania w Szczecinie. Już sam początek wskazywał, że taki scenariusz jest całkiem realny.

Co więcej, w 10. minucie przeważająca na boisku Pogoń wyszła na prowadzenie. Wówczas Luka Zahović zgrał piłkę głową do Mateusza Łęgowskiego, a 20-letni pomocnik precyzyjnym strzałem z dystansu pokonał Kacpra Tobiasza.

W dalszej fazie meczu inicjatywę przejęli świeżo upieczeni triumfatorzy Fortuna Pucharu Polski. Gościom brakowało jednak skuteczności, tak jak tuż przed przerwą, gdy w poprzeczkę z kilku metrów uderzył czeski napastnik Tomas Pekhart.

Druga połowa rozpoczęła się już jednak dla legionistów znakomicie. W sytuacji sam na sam z golkiperem znalazł się wprowadzony w przerwie Maciej Rosołek, który strzałem na długi słupek nie dał szans Dante Stipicy i doprowadził do wyrównania.

W następnych minutach obie drużyny miały problemy ze stwarzaniem dobrych okazji podbramkowych. Kiedy wydawało się, że kibice będą świadkami podziału punktów, szczecinianie przeprowadzili składną akcję, którą sprytnym uderzeniem wykończył Wahan Bichakhchyan, zapewniając swojej ekipie trzy oczka.

Źródło: PAP Pogoń Szczecin wyrwała zwycięstwo w starciu z Legią Warszawa

Najbardziej z takiego rozstrzygnięcia cieszą się jednak w Częstochowie, bo dzięki temu ekipa Papszuna jest już pewna historycznego, pierwszego mistrzostwa Polski. Na trzy kolejki przed końcem sezonu Raków ma bowiem 11 punktów przewagi nad Legią.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 2:1 (1:0)

Bramki: Łęgowski (10.), Bichakhchyan (88.) - Rosołek (48.).

Autor: rozniat / Źródło: eurosport.pl

Okoliczności przypieczętowania mistrzowskiego tytułu przez Raków były osobliwe.

Legia odarta z marzeń, Raków świętuje

Warszawska ekipa przegrała w Szczecinie.

Król Carlos II. Włożył koronę na urodziny, ściga Djokovicia
Świątek poznała drogę do obrony tytułu. Rozlosowano drabinkę w Rzymie
Niespodziewany zwycięzca etapu Giro. Wielka radość 22-latka
Padali jak kostki domina. "Co tu się zrobiło?"

Zobacz groźne obrazki z końcówki drugiego etapu Giro d'Italia.

Polacy bohaterami Wings For Life. "Cierpi się, ale niósł nas doping"
Borussia zagrała na szóstkę. Bayern bez chwili oddechu

W niedzielnym meczu 31. kolejki niemieckiej ekstraklasy podopieczni Edina Terzicia rozbili u siebie VfL Wolfsburg.

Kiwior najadł się strachu. Cenne punkty Arsenalu

Polak po raz drugi zagrał w wyjściowym składzie Arsenalu w Premier League i nie zawiódł.

Poruszający wpis i podziękowania od Marty Kubackiej. "Mnie na tym świecie już by nie było"
ŁKS nie składa broni. Triumf w cieniu dramatu reprezentantki Polski
Raków najadł się wstydu w Kielcach. Mistrzowska feta odłożona
Świątek śladami Williams

W XXI wieku tylko Amerykanka była lepsza.

Aleksandra Mirosław znów jak rakieta
Niesamowita walka o wygraną we Vuelcie. Brawurowy atak Niewiadomej
Polka wygrała w Wings for Life kobiet

W gronie mężczyzn nasz reprezentant był drugi.

Pani Janina pobiegła w szczytnym celu

Małysz dogonił ją po trzech kilometrach. Trwa Wings for Life 2023.

Na odchodne Świątek wbiła szpilkę organizatorom turnieju w Madrycie
Juventus wiceliderem Serie A. Milik w cieniu nastolatka
Wpuścił się na boisko i zapewnił wygraną. Pierwszy gol Piszczka po powrocie do Polski
Słynny siatkarz zawieszony na pięć lat. "Popełniłem błąd, ale któż ich nie popełnia?"