Raków Częstochowa - Cracovia: relacja na żywo. Ekstraklasa LIVE

18 mar 2023
Raków Częstochowa – Cracovia

90. min (+1)

Krótkie rozegranie rzutu rożnego, Cebula wpadł w szesnastkę, lecz został skutecznie zatrzymany

Sędzia dolicza do drugiej połowy 2 minuty

90. min

Atanasov popełnił błąd techniczny na szesnastym metrze, stracił piłkę na rzecz pressującego Musiolka i ratował się faulem. Czerwona kartka!

87. min

Boisko opuszcza Jean Carlos, w jego miejsce wchodzi Kun

87. min

Papanikolau faulował Konoplankę w środkowym sektorze boiska

86. min

Gracze Rakowa spokojnie operują piłką

84. min

Pewny strzał Cebuli z jedenastego metra w prawy górny róg! 4:1!

82. min

Żółta kartka dla Jaroszyńskiego

82. min

Rzut karny dla Rakowa! Cebula wykorzystał błąd rywali, przejął piłkę na trzydziestym metrze i ruszył w pole karne, gdzie był faulowany przez Jaroszyńskiego!

81. min

Potrójna zmiana Rakowa. Cebula, Wdowiak i Musiolik zmieniają Lopeza, Gutkovskisa oraz Koczergina

80. min

Gra chwilowo przerwana z powodu zadymienia spowodowanego odpaleniem rac przez kibiców gospodarzy

79. min

Gra skupiła się w środkowych sektorach boiska

77. min

Boisko opuszcza Kallman, w jego miejsce wchodzi Bochnak

74. min

Berggren zastępuje Nowaka

74. min

Żaden z graczy Rakowa nie dopadł do piłki dogranej z cornera przez Lopeza. Od bramki wznowi Niemczycki

72. min

Boisko opuszcza Rapa, w jego miejsce wchodzi Jaroszyński

71. min

Kakabadze uderzał z dystansu - piłka minimalnie minęła lewy słupek!

70. min

Lopez kolejny raz próbował razić ze stałego fragmentu gry! Piłka o centymetry minęła lewy słupek!

69. min

Makuch napomniany kartką za symulowanie faulu przed własnym polem karnym. Będzie rzut wolny dla Rakowa

69. min

Zablokowane uderzenie Lopeza ze skraju pola karnego i będzie kolejny corner

67. min

Konoplanka i Knap zmienili Oshimę i Rakoczego

65. min

Ivi Lopez popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego - piłka powędrowała nad murem, opadła tuż przed bramką i wpadła do siatki, mimo interwencji Niemczyckiego! Kolejne niesamowite trafienie Hiszpana!

64. min

Faul na Lopezie na siedemnastym metrze od bramki Niemczyckiego

63. min

Tudor był faulowany na własnej połowie

61. min

Niecelny strzał z dystansu Kakabadze

59. min

Tudor dograł z prawego skrzydła na szósty metr, Gutkovskis przepuścił piłkę na bliższym słupku i pozwolił oddać strzał Nowakowi, który pewnym strzałem wpakował futbolówkę do bramki! Wcześniej świetnym prostopadłym zagraniem popisał się Papanikolau. 2:1!

58. min

Zły przerzut Papanikoalu na lewe skrzydło, piłkę przechwycił jeden z obrońców Cracovii

56. min

Kovacević z problemami broni strzał Makucha sprzed szesnastki, lecz piłkę nadal posiadają goście

55. min

Znakomita asekuracja Arsenicia uniemożliwiła Cracovii kontynuowanie kontry. Sędzia dostrzegł jeszcze faul Rakoczego na interweniującym obrońcy Rakowa

55. min

Niemczycki z problemami broni strzał Lopeza ze skraju szesnastki!

54. min

Krakowianie radzą sobie z centrą Nowaka z rzutu rożnego

54. min

Tudor dośrodkował z prawego skrzydła, lecz piłkę na rzut rożny zdołał wybić Rapa

53. min

Szarżujący prawym skrzydłem Lopez był faulowany przez Kakabadze

51. min

Futbolówka po chwili wróciła w szesnastkę Cracovii, dopadł do niej Gutkovskis, który oddał strzał z siódmego metra, lecz było to zbyt lekkie uderzenie, aby móc zastąpić Niemczyckiego! To powinna być bramka!

50. min

Goście wybijają piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego przez Nowaka

50. min

Ivi Lopez uderzał ze skraju szesnastki - piłka po rykoszecie minęła lewy słupek!

49. min

Svarnas był faulowany w środkowej strefie boiska

47. min

Krótkie rozegranie cornera i dośrodkowanie Lopeza, ale dobrze radzą sobie gracze gości

47. min

Koczergin wywalczył rzut rożny

46. min

Zaczynamy drugą część spotkania

45. min (+4)

Gra została wznowiona. Obaj gracze pozostają na murawie

45. min (+3)

Zderzenie głowami Makucha i Arsenicia

45. min (+2)

Lopez dograł z narożnika boiska płasko na czternasty metr do Gutkovskisa, ten oddał strzał, po którym piłka powędrowała około metr nad poprzeczką

Hoskonen wyskoczył najwyżej do dośrodkowanej piłki i wybił ją za linię końcową

Sędzia dolicza do pierwszej połowy 4 minuty

45. min (+1)

Goście radzą sobie z dośrodkowaniem Lopeza z rzutu rożnego

45. min

Jugas musnął górną piłkę skierowaną przez Svarnasa w kierunku Lopeza. Będzie corner dla częstochowian

44. min

Zbyt mocne zagranie na skrzydło w kierunku Makucha. Z autu na własnej połowie wznowią gospodarze

43. min

Raków ponownie w ataku pozycyjnym

42. min

Zbyt mocne prostopadłe zagranie Gutkovskisa do Nowaka. Piłka padła łupem wychodzącego z bramki Niemczyckiego

41. min

Krótkie rozegranie rzutu rożnego i nastepnie dośrodkowanie Lopeza. Gutkovskis próbował strzału z półobrotu, lecz zmierzająca w światło bramki piłka zatrzymała się na jednym z rywali!

40. min

Niemczycki pięściami wybija piłkę dośrodkowaną z narożnika boiska przez Lopeza

39. min

Zablokowane uderzenie Koczergina ze skraju szesnastki, lecz Raków będzie miał rzut rożny

37. min

Tudor fantastycznym prostopadłym podaniem uruchomił w polu karnym Gutkovskisa, ten strzałem z ostrego kąta posłał piłkę w bliższy prawy róg bramki i pokonał Niemczyckiego! Mamy remis!

35. min

Ivi Lopez powstrzymany na lewym skrzydle przez dwóch rywali

34. min

Nowak wypuścił Gutkovskisa w szesnastkę, lecz napastnik był zbyt powolny i zdołał uchwycony przez rywala, który skutecznie zagarnął mu piłkę

32. min

Przeciągnięte dośrodkowanie Lopeza z rzutu rożnego. Ostatecznie od bramki wznowi Niemczycki

31. min

Raków zamknął rywala w jego polu karnym, jednak kolejne dośrodkowanie i strzały padają łupem ofiarnie broniących graczy Cracovii

30. min

Nie ma rzutu karnego! Sędzia po długiej analizie podtrzymał decyzję o faulu Nowaka!

28. min

Sędzia ruszył do monitora!

27. min

Gra została przerwana z powodu analizy VAR. Możliwe, że to Nowak był faulowany w polu karnym!

27. min

Nowak faulował w ofensywie

26. min

Zbyt mocne dośrodkowanie Koczergina z lewego skrzydła. Z autu na wysokości własnej szesnastki wznowią goście

24. min

Niemczycki pewnie chwyta piłkę po uderzeniu Lopeza sprzed pola karnego

23. min

Próba strzału Rundicia ze skraju szesnastki - piłka zatrzymała się w gąszczu obrońców Cracovii

22. min

Uderzenie z dystansu Kakabadze pewnie pewnie broni Kovacevicia. Sytuacja do strzału dla gości wynikła z kolejnego złego zachowania Svarnasa

21. min

Tudor kąśliwie wstrzelił piłkę na piąty metr, tam na wślizgu dopadł do niej Gutkovskis. Łotysz miał przed sobą pustą bramkę, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką! Ależ pudło!

20. min

Nieporozumienie Rakoczego z Makuchem, w wyniku którego piłka wylądowała za linią końcową

18. min

Makuch ucierpiał w starciu z Arseniciem. Sędzia dostrzegł przewinienie obrońcy Rakowa na czterdziestym metrze od bramki Kovacevicia

16. min

Fatalny błąd Svarnasa na trzydziestym metrze od własnej bramki. Grek zbyt długo czekał na piłkę przy podaniu wstecznym Papanikolau, z czego skorzystał Rakoczy, który energicznie ruszył na rywala, wygrał przebitkę, wpadł w pole karne i w sytuacji sam na sam z Kovaceviciem posłał futbolówkę w prawy róg bramki! Cracovia prowadzi!

15. min

Trzecia żółtka kartka dla gracza Cracovii, tym razem napomniany Oshima. Sędzia wrócił do przewinienia na Tudorze

14. min

Goście odzyskali piłkę w środku pola i podjęli próbę skonstruowania ataku pozycyjnego

13. min

Zbyt mocne zagranie Jugasa na skrzydło w kierunku Makucha. Od bramki wznowi Kovacević

11. min

Makuch faulował Papanikolau na połowie Rakowa

10. min

Fantastyczne podanie Koczergina na skrzydło do Tudora, jednak Chorwat znalazł się na minimalnej pozycji spalonej

9. min

Gutkovskis przeszkodził Nowakowi obrócić się z piłką na jedenastym metrze, z czego skorzystali obrońcy z Krakowa

7. min

Spóźnione wejście wślizgiem Atanasova w nogi Gutkovskisa w środkowej strefie boiska. Jest kolejna żółta kartka dla gracza Cracovii

5. min

Kovacević przytomnie wychodzi za pole karne i uprzedza Rakoczego pędzącego do prostopadle zagranej piłki

4. min

Kallman faulował Jeana Carlosa na połowie Rakowa, za co obejrzał żółty kartonik

2. min

Zbyt krótka wrzutka Lopeza z rzutu wolnego, piłka padła łupem graczy Cracovii

1. min

Tudor dograł z prawego skrzydła na piąty metr, gdzie nabiegał Gutkovskis, ale rywale zdołali przechwycić futbolówkę!

1. min

Początek spotkania - zaczęli gracze Rakowa

Spotkanie poprowadzi sędzia Jarosław Przybył

Wyjściowe jedenastki pojawiły się na murawie Miejskiego Stadionu Piłkarskiego w Częstochowie

Cracovia zajmuje 7. pozycję z 34 oczkami. Krakowianie zremisowali w poprzedniej kolejce z Wartą Poznań 0:0

Raków Częstochowa przystępuje do spotkania w roli lidera PKO BP Ekstraklasy z przewaga 6 punktów nad Legią Warszawa, która zdążyła rozegrać już swoje spotkanie w ramach bieżącej kolejki. W poprzednim ligowym spotkaniu podopieczni trenera Papszuna pokonali Śląsk Wrocław 4:1