Barcelona przegrała mecz o wicemistrzostwo, Robert Lewandowski ...

14 dni temu

Barca prowadziła 2:1, wydawało się, że nic jej nie grozi, aż nadeszło dziesięć minut, które wstrząsnęło zespołem Xaviego. Trener gospodarzy Michel dokonał świetnej zmiany, wprowadził na boisko Portu i to on, a nie Dowbyk czy Lewandowski, został bohaterem spotkania. Między 65. a 75. minutą Hiszpan strzelił dwa gole i dołożył asystę.

Barcelona kompletnie się rozsypała i nie potrafiła odpowiedzieć choćby jednym trafieniem. Pomóc nie był w stanie także Lewandowski, który w poprzedniej kolejce uzyskał hat tricka. Polski as w sobotę nie dokończył meczu, został zmieniony w 79. minucie, zastąpił go Ferran Torres.

Girona w Lidze Mistrzów, Real mistrzem Hiszpanii

Barcelona po raz drugi w tym sezonie przegrała z Gironą 2:4, spadła na najniższy stopień podium, traci punkt do Girony i musi teraz liczyć na potknięcie przeciwnika, by skończyć sezon w Hiszpanii na drugiej pozycji. Pozostały jeszcze cztery kolejki.

Girona zapewniła sobie grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Korki od szampana strzeliły również w Madrycie, bo Real odzyskał tytuł.