Euforia w San Marino! Historyczne zwycięstwo! A to nie koniec ...

11 dni temu

Przegląd Sportowy OnetPiłka nożnaLiga NarodówEuforia w San Marino! Historyczne zwycięstwo! A to nie koniec sensacji

San Marino - Figure 1
Zdjęcia Onet

Liga Narodów

San Marino dziś nie zaśnie! Reprezentacja z malutkiego państwa, będąca często obiektem żartów, wygrała pierwszy mecz o punkty w swojej historii. Po golu 19-letniego Nicko Sensoli pokonała Liechtenstein. Wielką wpadkę zaliczyli świeżo upieczeni mistrzowie Europy — Hiszpanie.

San Marino (Foto: DeFodi Images / Contributor / Getty Images)
Więcej ciekawych historii znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet

W meczu polskiej grupy Portugalia wygrała z Chorwacją 2:1. Gola numer 900 w karierze zdobył Cristiano Ronaldo.

San Marino - Figure 2

Oczy kibiców niespodziewanie zwróciły się na najniższą dywizję. Tam mierzyły się dwie najgorsze drużyny świata — San Marino mierzyło się z Liechtensteinem. Gospodarze nie wygrali od 140 spotkań, goście od 39. Lekkimi faworytami spotkania byli zawodnicy z malutkiego księstwa. W tym roku potrafili bowiem już remisować z Łotwą oraz sensacyjnie z Rumunią. Do siatki na stadionie w Serravalle również trafili jako pierwsi, ale ze względu na pozycję spaloną uderzenie z 30. minuty nie zostało zaliczone jako bramka. W drugiej połowie wciąż przeważali goście, ale to 19-letni Nicko Sensoli zdobył gola w 53. minucie. Napastnik wykorzystał moment zawahania bramkarza przeciwników.

San Marino - Figure 3
Historyczne zwycięstwo San Marino!

To drugie zwycięstwo w historii San Marino. Pierwsze odnieśli 20 lat temu w meczu towarzyskim. Czwartkowa wygrana jest zatem pierwszą w meczu o punkty. Co ciekawe, również wtedy rywalem był Liechtenstein i mecz również odbywał się na Stadionie Olimpijskim w Serravalle.

Gigantyczne problemy mieli świeżo upieczeni mistrzowie Europy. Hiszpanie męczyli się w Belgradzie z Serbią mimo wystawienia wyjściowego garnituru. Lamine Yamal, Dani Olmo, Nico Williams czy Joselu nie byli w stanie wpisać się na listę strzelców. Choć goście dominowali w spotkaniu, sensacyjnie muszą pogodzić się ze stratą punktów po remisie 0:0. W tej samej grupie dywizji A Dania pokonała 2:0 Szwajcarię.

San Marino - Figure 4

Debiutu do udanych nie zapisze Fernando Santos. Były trener polskiej kadry objął w czerwcu Azerbejdżan po nieudanej przygodzie w Besiktasie. Jego drużyna przegrała 1:3 ze Szwecją. W tej samej grupie Słowacja wygrała 1:0 z Estonią. W innych meczach dywizji C Białoruś bezbramkowo zremisowała z Bułgarią, a Irlandia Północna pokonała Luksemburg 2:0.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Cezary Kulesza przemówił po zwycięstwie Polaków. I zaskoczył

Reprezentacja Polski w dramatycznych okolicznościach wygrała 3:2 ze Szkocją na otwarcie rywalizacji w Lidze Narodów. Decydujący okazał się gol z rzutu karnego Nicoli Zalewskiego w 97. minucie. Po meczu głos w mediach społecznościowych zabrał prezes PZPN Cezary Kulesza, który zwrócił uwagę na przyszłość kadry.

San Marino - Figure 6

Liga Narodów 27 min.

Euforia po wygranej Polaków! "Z polskiej szatni głośne śpiewy"

Reprezentacja Polski rewelacyjnie spisała się w meczu ze Szkocją i wygrała w pierwszym meczu nowej edycji Ligi Narodów 3:2! Polacy wykorzystali dogodne sytuacje i teraz mogą cieszyć się z arcyważnych trzech punktów. Dobrą postawę podopiecznych Michała Probierza zauważają kibice i eksperci, ale też... politycy!

Liga Narodów 33 min.

Nie tylko Robert Lewandowski z urazem! Michał Probierz ujawnia

Podczas meczu ze Szkocją pojawił się strach o stan zdrowia Roberta Lewandowskiego. Napastnik Barcelony opuścił boisko w 72. minucie, wskazując na bark. — Robert borykał się z tym, dlatego doszło do zmiany. Zmiany Sebastiana Szymańskiego i Piotra Zielińskiego również były wymuszone — powiedział na konferencji prasowej Michał Probierz.

San Marino - Figure 7

Hokej na lodzie 36 min.

Polacy trenowali w prestiżowej szkole. Nauka u słowackiej gwiazdy NHL

Czterech młodych polskich zawodników trenowało podczas wakacji w Hokejowej Szkole Mariána Gáboríka. To prestiżowa szkoła, która funkcjonuje w Trenczynie od 2009 roku.

Hokejowa Liga Mistrzów: Najbliższy rywal Unii pokonany. Pomogły specyficzne przepisy

Oprócz meczu Re-Plast Unii Oświęcim z Ilves Tampere odbyło się dziś także 5 innych spotkań Hokejowej Ligi Mistrzów. Najbliższy rywal mistrzów Polski poniósł porażkę przy współudziale specyficznych przepisów obowiązujących w tych rozgrywkach.

San Marino - Figure 8

Liga Narodów 40 min.

Kadra ma nowego bohatera! A na to przełamanie czekali wszyscy

Reprezentacja Polski pokonała 3:2 Szkocję po meczu pełnym wielkich emocji i zwrotów akcji. Na największe słowa uznania zasłużył Nicola Zalewski, a dużym plusem było też przełamanie Sebastiana Szymańskiego. Okazało się też, że Piotr Zieliński może grać na innej pozycji. Kilku piłkarzy wypadło jednak gorzej.

Lekkoatletyka 1 godz.

Słaby bieg Pii Skrzyszowskiej w Diamentowej Lidze. Są jednak dobre wieści

Anastazja Kuś zajęła trzecie miejsce w biegu na 400 m podczas mityngu Diamentowej Ligi w Zurychu. Pia Skrzyszowska uplasowała się na ósmej pozycji na dystansie 100 m przez płotki. W rywalizacji tyczkarzy zwyciężył Szwed Armand Duplantis, a w skoku wzwyż triumfowała Ukrainka Jarosława Mahuczich.

San Marino - Figure 9

Reprezentacja Polski 1 godz.

Polacy zamknęli usta Szkotom! Spójrz tylko, co zrobił Michał Probierz

— Jesteśmy straszliwie gówn**** — kibic reprezentacji Szkocji, który zagadnął mnie w przerwie, nie miał wątpliwości co do swojej drużyny. Polska prowadziła przecież 2:0 i niewiele wskazywało na to, że miejscowi jeszcze w tym meczu zmartwychwstaną. Ostatecznie to Biało-Czerwoni zadali decydujący cios, co nie oznacza, że Michał Probierz nie będzie miał po tym meczu bólu głowy. Nie tylko gra naszego zespołu czy indywidualne błędy Polaków mogą spędzać sen z powiek selekcjonera.

San Marino - Figure 10

Liga Narodów 1 godz.

Bohater był jeden, rozczarowań więcej. Tak zagrali Polacy ze Szkocją [OCENY]

To zdecydowanie nie był łatwy mecz dla Biało-Czerwonych, szczególnie dla linii defensywnej, która poza jednym piłkarzem po prostu zawiodła, ale ekipę Michała Probierza broni ostateczny, korzystny wynik. Polacy na Hampden Park pokonali Szkotów 3:2, a my oceniliśmy naszych kadrowiczów za czwartkowy występ w skali 1-10.

San Marino - Figure 11
Pilne wieści w sprawie kontuzji Roberta Lewandowskiego! Tuż po meczu

Mecz ze Szkocją pomimo zwycięstwa 3:2 przyniósł sporą dawkę niepokoju. Wszystko przez problemy zdrowotne Roberta Lewandowskiego, który musiał zejść z boiska w 72. minucie gry. Napastnik Barcelony opuszczał murawę z grymasem bólu, lecz na szczęście tuż po meczu pojawiają się bardziej optymistyczne wieści. Wygląda na to, że skończy się jedynie na strachu.

Sebastian Szymański punktuje. "Takie sytuacje nie mogą się zdarzać"

— Wiadomo, takie sytuacje nie mogą się zdarzać, trener też nas na to uczulał, że pierwsze minuty są bardzo ważne. No ale trudno, muszę z tym żyć — przyznał Sebastian Szymański dla TVP Sport. Pomocnik najpierw zdobył bramkę dla naszej kadry, ale przy trafieniu rywali nie zachował się najlepiej.

San Marino - Figure 12

Cristiano Ronaldo bije magiczną barierę! Emocje w meczu rywali Polaków

Portugalia pokonała Chorwację 2:1 w hitowym meczu pierwszej kolejki Ligi Narodów. Drugą bramkę dla zespołu Roberto Martineza strzelił Cristiano Ronaldo i przeszedł tym samym do historii futbolu. Ten gol okazał się być 900. w karierze pięciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki, a po nim żywa legenda piłki nożnej nie kryła wzruszenia. Zobacz jubileuszowe trafienie Ronaldo i tabelę "polskiej" grupy.

San Marino - Figure 13

Hokej na lodzie 1 godz.

Trzy gole Łyszczarczyka. Pewne zwycięstwo tyszan, ale prawdziwe granie ruszy od piątku!

Ostatnie szlify przed inauguracją TAURON Hokej Ligi zaliczyli w czwartkowy wieczór hokeiści GKS-u Tychy. Formą błysnął Alan Łyszczarczyk, który zdobył trzy gole i dołożył asystę. Tyszanie pewnie pokonali HC RT Torax Poruba 6:2.

Nicola Zalewski bohaterem! Gol w 97. minucie! Musisz to zobaczyć [WIDEO]

Kapitalne akcje Nicoli Zalewskiego dały reprezentacji Polski dwa rzuty karne. Pierwszy wykorzystał Robert Lewandowski, a w 97. minucie do piłki podszedł sam poszkodowany, przechylając szalę zwycięstwa na korzyść Biało-Czerwonych. Zobacz wszystkie bramki w meczu!

San Marino - Figure 14

Dwie znakomite wiadomości dla Polski po ograniu Szkocji! Tłumaczymy sytuację

Reprezentacja Polski ograła Szkocję 3:2 na start nowej edycji Ligi Narodów i jest to bardzo wiadomość w kontekście sytuacji w grupie A. I jednocześnie to znakomita informacja w kontekście szans w eliminacjach mistrzostw świata 2026! Nasze szanse wzrosły bardzo mocno. A niedzielny mecz z Chorwacją nabiera nowego znaczenia. Tłumaczymy skomplikowaną sytuację.

Ofsajd 1 godz.

Co tam się wydarzyło?! Memy po meczu Szkocja — Polska!

Reprezentacja Polski wygrała ze Szkocją 3:2 w meczu Ligi Narodów. Po pierwszej połowie Biało-Czerwoni prowadzili 2:0. Już w ósmej minucie pięknym uderzeniem popisał się Sebastian Szymański, a przed przerwą rzut karny wykorzystał Robert Lewandowski. Tuż po zmianie stron bramkę kontaktową zdobył Billy Gilmour, w 76. minucie wyrównał natomiast Scott McTominay. W końcówce doliczonego czasu gry "jedenastkę" wykorzystał Nicola Zalewski. Internauci w swoim styli skomentowali mecz Szkocja — Polska! Zobaczcie memy!

San Marino - Figure 15

Tajemnica zmiany Roberta Lewandowskiego. To byłby wielki kłopot!

Duże kłopoty kapitana reprezentacji Polski! Robert Lewandowski strzelił gola na 2:0 dla naszej reprezentacji w meczu Ligi Narodów ze Szkocją, ale nie zdołał dokończyć tego spotkania. Napastnik Barcelony opuścił boisko w 72. minucie i został zmieniony przez Adama Buksę. Kadra Michała Probierza ostatecznie wygrała 3:2, ale wszystko wskazuje na to, że Lewandowski okupił mecz kontuzją.