Spezia nie zatrzymała Romy ze świetnym Dybalą, grali Polacy

22 sty 2023

Tammy Abraham i Paulo Dybala

Tammy Abraham i Paulo Dybala fot. PressFocus

AS Roma w trzecim niedzielnym spotkaniu 19. kolejki Serie A pokonała Spezię Calcio (2:0). Dzięki tej wygranej Giallorossi legitymują się dorobkiem 37 punktów, tracąc 13 oczek do lidera rozgrywek SSC Napoli.

AS Roma w niedzielnym meczu ligowym zaliczyła drugie z rzędu ligowe zwycięstwoGiallorossi potwierdzili, że nie tracą punktów z ligowymi outsideramiSpezia Calcio poniosła dziewiątą porażkę w sezonieBartłomiej Dragowski grał cały mecz, a Arkadiusz Reca do 80 minuty. W ekipie z Rzymu całe zawody zaliczył Nicola ZalewskiAS Roma z jedenastą wygraną w sezonie

AS Roma podchodziła do niedzielnej batalii ligowej, mając zamiar odnieść piąte zwycięstwo na wyjeździe w tej kampanii. Zadanie przed rzymianami nie wydawało się trudne, mając na uwadze to, że Spezia Calcio u siebie głównie remisuje. Aż sześć razy przed starciem z Wilkami dzieliła się punktami w meczach w roli gospodarza.

Pierwsza połowa spotkania na Stadio Alberto Picco nie była ciekawym widowiskiem. W szeregach Spezii od pierwszej minuty grali Bartłomiej Drągowski i Arkadiusz Reca, ale niczym specjalnym się nie wyróżnili. Natomiast na ławce rezerwowych usiadł Szymon Żurkowski. Po pierwszej odsłonie polska kolonia zawodników nie miała powodów do radości. Roma oddała dwa celne strzały, a po jednym z nich bramkę zdobył w 45. minucie Stephan El Shaarawy. Napastnik Giallorossich wykorzystał podanie od Paulo Dybali i na przerwę rzymianie udali się z jednobramkową zaliczką.

Tymczasem już w 49. minucie spotkania prowadzenie Romy podwyższył Tammy Abraham. Angielski napastnik spisał się w roli napastnika, wykorzystując podanie od La Joyi, po którym poradził sobie z jednym z rywali, a następnie w sytuacji oko w oko z golkiperem gospodarzy nie dał mu żadnych szans. Było to piąte trafienie w tej kampanii 25-latka.

Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i rzymianie odnieśli jedenaste zwycięstwo w sezonie, po którym mają na swoim koncie 37 punktów. W następnej kolejce Roma zmierzy się na wyjeździe z Napoli w Derby del Sole, a Spezia z Bolognią na Stadio Renato Dall’Ara.