Stal Rzeszów zdobyła drugi komplet punktów na własnym boisku

4 sie 2024
Stal Rzeszów

Stal Rzeszów wygrali w 3 kolejce Betclic 1 ligi z Miedzią Legnica 1:0 (0:0). Jedyną bramkę w pierwszym niedzielnym spotkaniu zdobył kolumbijski obrońca Stali Rzeszów Cesar Pena w 77. minucie. Było to drugie zwycięstwo podopiecznych Marka Zuba na własnym stadionie w obecnych rozgrywkach.

Już w 3 minucie spotkania wynik mógł otworzyć Sebastien Thill, ale pomocnikowi Stali nie udało się zamknąć akcji celnym uderzeniem.

W 12. minucie Jesus Diaz zdecydował się na niesygnalizowane uderzenie z dystansu, które miało zaskoczyć Jakuba Wrąbla, ale piłka wyszła poza boisko.

W 18. minucie zaczęli gubić się obrońcy Miedzi, ale piłkę po wybiciu jej wysoko w powietrzr złapał bramkarz gości.

W 22. minucie Diaz próbował zaskoczyć obrońców. Co chwilę dostarczając piłkę w pole karne.

W 23 minucie Stal była bliska zdobycie bramki. Piłka po uderzeniu Karola Łysiaka została odbita przez bramkarza i uderzyła w poprzeczkę.

W 41. minucie groźnie z lewej strony pola karnego strzelał Benedik Mioc, ale Krzysztof Bąkowski odbił piłkę na rzut rożny.

Do przerwy żadna z drużyn nie stworzyła żadnej akcji, która mogłaby przynieść zdobycz bramkową. Stal miała przewagę, ale Miedź skutecznie się broniła.

W 47. minucie Szymon Kądziołka zagrał do Patryka Warczaka, a ten uderzył z prawej strony pola karnego. Wrąbel pewnie złapał piłkę.

W 61. minucie Kamil Antonik uderzył tuż obok słupka Bąkowskiego

W 68. minucie Milan Simcak chwilę po kornerze uderza zza szesnastki obok bramki.

W 77. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z lewego narożnika. Stal wyszła na prowadzenie. Cesar Pena trafił do siatki głową.

W 87. minucie Benedik Mioc uderzył z bliskiej odległości prosto w słupek.

W 88. minucie po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce z boiska musiał zejść Bartosz Kwiecień były obrońca Resovii.

W doliczonym czasie gry próbowali jeszcze przyjezdni, ale skuteczną interwencję zanotował Bąkowski.

Następny mecz Stał Rzeszów zagra w niedzielę 11 sierpnia o 17:00 na wyjeździe w Kołobrzegu z miejscową Kotwicą.

STAL RZESZÓW – MIEDŹ LEGNICA 1:0 (0:0)

1:0 Cesar Pena 77.

Stal:  Bąkowski – Warczak, Synoś, Kościelny, Šimčák – Łyczko (85. Krystian Wachowiak), Łysiak, Thill, Kądziołka (80. Benedykt Piotrowski), Díaz (64. César Peña) – Prokić (65, Tomasz Bała).

Miedź: Wrąbel – Kostka, Mijušković (64. Mateusz Grudziński), Kwiecień, Hartherz – Podgórski (80. Marcel Mansfeld), Drygas, Kaczmarski (80. Oliwier Szymoniak), Mioč, Antonik (70. Chuca) – Bogacz (64. Krzysztof Drzazga).

żółte kartki: Łyczko – Kwiecień, Kaczmarski, czerwona kartka: Bartosz Kwiecień (Miedź) sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom) widzów: 3426