Skomplikowana sytuacja kadrowiczów Probierza. Oto tabela ...

2 dni temu

Partner merytoryczny: Eleven Sports

Reprezentacja Polski ma już za sobą cztery spotkania fazy grupowej Ligi Narodów, gdzie rywalizuje ze Szkocją, Portugalią i Chorwacją. Tylko zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc gwarantować będzie awans do play-offów. Po porażce z Portugalią, Polacy we wtorek na PGE Narodowym po szalonym spotkaniu zremisowali 3:3 z Chorwatami. Po czwartej serii gier sytuacja podopiecznych Michała Probierza jest skomplikowana.

TABELA Ligi Narodów - Figure 1
Zdjęcia Interia

Mecz Polska - Chorwacja/Mateusz Slodkowski/Getty Images/Getty Images

Za nami już cztery kolejki Ligi Narodów, w których nie brakowało emocji, a przede wszystkim bramek. Przyjrzyjmy się temu, jak prezentuje się sytuacja Biało-Czerwonych na dwa spotkania przed końcem rywalizacji w fazie grupowej.

Polacy z jednym zwycięstwem w czterech kolejkach Ligi Narodów

Start w rozgrywkach Ligi Narodów Polacy zanotowali kapitalny. Po wyjątkowo szalonym i nieprzewidywalnym spotkaniu na Hampden Park w Glasgow podopieczni Michała Probierza rzutem na taśmę wygrali 3:2 ze Szkocją. Niestety w kolejnych meczach tak dobrze już nie było. Przeciwko Chorwacji ofensywa Biało-Czerwonych była wyjątkowo bezzębna, co zakończyło się porażką 0:1.

Trzecią serię gier w naszej grupie zainicjowali Chorwaci, którzy podjęli u siebie Wyspiarzy. Chociaż gospodarze mieli sporo szczęścia, ostatecznie wygrali 2:1, a kluczowego gola strzelił Andrej Kramarić. Żeby utrzymać dystans do czołówki, biało-czerwoni musieli celować w pokonanie Portugalczyków. Do tego było jednak daleko, bo na stadionie PGE Narodowym Cristiano Ronaldo i spółka wygrali 3:1.

TABELA Ligi Narodów - Figure 2

Liga Narodów. Kosmiczny mecz na Narodowym. Emocjonalny rollercoaster w rywalizacji z Chorwacją

We wtorek kibice na PGE Narodowym byli świadkami spotkania pełnego zwrotów akcji i naznaczonego błędami z obu stron. Polacy objęli prowadzenie już w 5. minucie po bramce Piotra Zielińskiego. Z prowadzenia cieszyli się jednak tylko przez kwadrans. Następne minuty zatrzęsły w posadach optyką na defensywę Biało-Czerwonych.

Po zmianie stron stan rywalizacji wyrównał Sebastian Szymański, a od 77. minuty Chorwaci grali w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartką za brutalny faul poza polem karnym na Robercie Lewandowskim ukarany został Dominik Livaković.

Po czterech kolejkach Ligi Narodów Polacy mają na koncie dwie porażki, zwycięstwo i remis. Wyprzedzają Szkotów, którzy po pierwszy punkt sięgnęli dopiero w rywalizacji z Portugalią, która skończyła się bezbramkowym remisem.

Liga Narodów: tabela "polskiej" grupy po 4. kolejkach

Tabela grupy 1 Ligi Narodów dywizji A:

1. Portugalia, 10, 7:3

2. Chorwacja, 7, 7:6

3. Polska, 4, 7:9

4. Szkocja, 1, 4:7

Kolejno: pozycja w tabeli, reprezentacja, punkty, bilans bramkowy.

Aleksander Kwaśniewski ocenił mecz z Portugalią. "Wychodzi nasza słabość"/Polsat Sport/Polsat Sport