La Liga: wymęczone zwycięstwo Barcelony z Getafe. Do kompletu ...

23 sty 2023
Villarreal – Girona FC

Lewandowski nie może grać obecnie w Primera Division z powodu zawieszenia na trzy mecze. Pauzował już w spotkaniu z Atletico Madryt, teraz z Getafe, a musi jeszcze w spotkaniu z Gironą.

Bez kapitana reprezentacji Polski Barcelona nie imponuje w ofensywie, ale regularnie wygrywa. Zwyciężyła 1:0, podobnie jak z Atletico.

Bramka padła w 34. minucie - Raphinha podał do Pedriego, a 20-letni pomocnik trafił z bliska do bramki.

Katalończycy mieli prawie 70 procent posiadania piłki, ale więcej goli kibice już nie obejrzeli. W drugiej połowie zadowolona z prowadzenia Barcelona kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku, Getafe nie było w stanie poważnie zagrozić rywalom.

Fakt, że gospodarze nie forsowali tempa, może wynikać również z tego, że już w środę ekipę Xaviego Hernandeza czeka ćwierćfinał Pucharu Króla z Realem Sociedad - w tych rozgrywkach Lewandowski nie jest zawieszony.

Barcelona prowadzi w tabeli z dorobkiem 44 punktów. Wicelider Real Madryt (38) gra w niedzielę wieczorem na wyjeździe z Athletic Bilbao.

20. Elche 18 0 6 12 12 36 6

Czytaj także: Premier League: hit nie zawiódł. Arsenal pokonał Manchester United i umocnił się na fotelu lidera Bundesliga: grad goli i zwycięstwo Borussii Dortmund. Sebastien Haller z oficjalnym debiutem Premier League: Manchester City pewnie pokonuje Wolves. Erling Haaland z hat-trickiem