Bez punktów ze Stalą - Wisła Płock S.A.

2 kwi 2024
Wisła Płock – Stal

Bez punktów ze Stalą

W meczu 25. kolejki Fortuna 1 Ligi Wisła Płock uległa Stal Rzeszów 1:2 (0:1). Jedyną bramkę dla Nafciarzy strzelił w 77. minucie Łukasz Sekulski. Dla gości trafili w 27. i 87. Karol Łysiak i Kamil Kościelny.

Początek meczu nie należał do nadmiernie emocjonujących. Nafciarze długimi fragmentami utrzymywali się przy piłce, ale nie byli w stanie przedrzeć się przez defensywę Żurawi i stworzyć zagrożenie pod ich bramką. Na to na dobrą sprawę czekaliśmy do 10. minuty, kiedy dośrodkowanie Fabiana Hiszpańskiego głową zgrał Łukasz Sekulski i piłkę z gracją zgasił Dawid Kocyła, ale obrońcy przeszkodzili mu w oddaniu celnego strzału z półobrotu. Chwilę później zaatakowali goście, ale Krzysztof Kamiński w porę wyszedł z bramki i ubiegł nadbiegającego Adlera da Silvę. W kolejnych minutach do ofensywy zapuścił się Marcus Haglind-Sangre, jednak na drodze jego strzału z 25 metrów stanęli defensorzy. W 20. minucie Stal była bliska gola samobójczego, kiedy Jakub Wrąbel odbił niefortunne zagranie jednego ze swoich kolegów, a wszystko poprzedziła dobra akcja płocczan i dogranie Sekulskiego spod linii końcowej.

Niestety to goście jako pierwsi wpisali się na listę strzelców. W 27. minucie po stałym fragmencie Stal przechwyciła piłkę w środku pola, a dobrym rajdem popisał się Adler. O ile Nafciarzom udało się jeszcze wybić mu futbolówkę spod nóg, o tyle trafiła ona do niepilnowanego Szymona Łyczko. Jego strzał obronił jeszcze Kamiński, ale wobec dobitki Karola Łysiaka nasz bramkarz był już bezradny i po kilku minutach wideoweryfikacji na tablicy wyników pojawiło się 0:1. To rozochociło nieco przyjezdnych i po kilku minutach strzał Adlera ofiarnie zablokował Haglind-Sangre. Jeszcze groźniej zrobiło się pół minuty później, ale Kamiński w sytuacji sam na sam wygrał pojedynek z Andeją Prokiciem. Trochę wcześniej sytuację Sekulskiemu stworzył świetnym prostopadłym podaniem Mateusz Szwoch, ale próba naszego napastnika została zablokowana przez wracających obrońców. Sam Szwoch zdecydował się później na strzał z dystansu, jednak nie znalazł drogi do bramki. W doliczonym czasie pierwszej połowy przed szansą stanął jeszcze Fryderyk Gerbowski, ale dobrze kąt skrócił Wrąbel i skończyło się jedynie na rzucie rożnym.

10 minut po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu blisko było drugiego gola dla gości. Adrian Bukowski zwiódł obrońców w polu karnym, ale na szczęście jego strzał obił tylko słupek, a dobitka Prokicia była zdecydowanie niecelna. Chwilę wcześniej boisko na noszach opuścił kontuzjowany Adler. Odpowiedzieć na atak Stali próbował Szwoch, jednak czujność zachowali obrońcy. W kolejnych minutach sporo było gry w środku pola, a w 66. minucie przed szansą po zgraniu Jepsera Westermarka znalazł się Sekulski, ale zdaje się, że nasz kapitan zbyt długo czekał z oddaniem strzału i na jego drodze stanął jeden z defensorów. Nafciarze domagali się jeszcze odgwizdania zagrania ręką, ale arbiter nie dopatrzył się tu przewinienia. Już zaraz czerwoną kartką za odkopnięcie piłki ukarany został Simcak i goście zmuszeni byli do gry w osłabieniu. W kolejnych minutach płocczanie kilkukrotnie dochodzili do strzałów za sprawą Davida Niepsuja, czy Marcina Biernata, a bardzo dogodne sytuacje zmarnowali Sekulski i Westermark, ale wreszcie po akcji z udziałem dwóch ostatnich wymienionych nasz kapitan doprowadził do wyrównania. W 85. minucie w niebiesko-biało-niebieskich barwach zadebiutował Gleb Kuchko, który zmienił Fabiana Hiszpańskiego, a w kolejnych minutach przed szansą stawali Oskar Tomczyk i Jime, ale to goście trafili po raz drugi. W 87. minucie rajd przez pół boiska przeprowadził Patryk Warczak, a jego strzał po rykoszecie wpadł w boczną siatkę naszej bramki. Żurawie miały z tego rzut rożny i ponownie z pierwszym uderzeniem poradził sobie Kamiński, ale w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Kamil Kościelny i z bliska wbił piłkę do naszej bramki. Nafciarze dążyli do wyrównania, ale bramka przeciwników była tego dnia jak zaczarowana i mecz skończył się zwycięstwem Stali.

Kolejny ligowy mecz Nafciarze zagrają w sobotę 6 kwietnia o 17:30, kiedy na wyjeździe zmierzą się z GKS-em Tychy.

Wisła Płock – Stal Rzeszów 1:2 (0:1)

0:1 – Karol Łysiak 27’

1:1 – Łukasz Sekulski 77’

1:2 – Kamil Kościelny 87’

WPŁ: 1. Krzysztof Kamiński, 2. Marcin Biernat, 9. Dawid Kocyła (59', 53. Jesper Westermark), 14. Mateusz Szwoch, 16. Fabian Hiszpański (84', 91. Gleb Kuchko), 18. Jorge Jimenez, 20. Łukasz Sekulski (C), 32. Fryderyk Gerbowski (72', 37. Oskar Tomczyk), 33. Jarosław Jach, 44. Marcus Haglind-Sangré, 70. Kacper Laskowski (59', 24. David Niepsuj).

STA: 44. Jakub Wrąbel, 2. Patryk Warczak, 10. Adler da Silva (54', 21. Arsen Grosu), 11. Andreja Prokić (C), 14. Kamil Kościelny, 22. Milan Šimčák, 26. Łukasz Góra, 31. Sebastien Thill, 33. Adrian Bukowski (90', 18. Krystian Wachowiak), 41. Karol Łysiak, 46. Szymon Łyczko (73', 91. Paweł Oleksy).

Żółte kartki: Hiszpański, Gerbowski – Łyczko, Šimčák x2, Wachowiak.

Czerwona kartka: Šimčák (67’, za dwie żółte).