Motor Lublin wraca do strefy barażowej. Lublinianie wygrali w Opolu

20 dni temu
Motor Lublin

Piłkarze Motoru Lublin przełamali serię trzech meczów bez zwycięstwa.

W 30. kolejce Fortuna 1. ligi żółto-biało-niebiescy wygrali na wyjeździe z Odrą Opole 2:0. Obie bramki padły w pierwszej połowie spotkania na przestrzeni kilkudziesięciu sekund. W 26. minucie z rzutu karnego wynik otworzył Piotr Ceglarz. Chwilę później rywali pogrążył Kamil Wojtkowski.

To bardzo cenne zwycięstwo lubelskiej drużyny, które pozwala jej powrócić do strefy barażowej. Motor ma 49 punktów i zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli. Dziewiąty jest Górnik Łęczna, który ma o 3 punkty mniej.

W najbliższym spotkaniu – w niedzielę 5 maja – zespół trenera Mateusza Stolarskiego w Płocku zagra z Wisłą.

Rywalizację podsumowuje Ceglarz:

Z zachowania czystego konta cieszył się bramkarz lubelskiej drużyny Kacper Rosa.

Dziś „Nafciarze” w Głogowie wygrali z Chrobrym 2:0. Do końca sezonu pozostały cztery kolejki.